Džinró

• Japonsko Jin-Rō (více)

Jin-Roh je velmi temný animovaný film, který se odehrává v době nepokojů roku 1960 v Tokiu v alternativní historii. Proto jsou vytvořeny zvláštní policejní síly, Capitol Police Organization (CAPO). Uvnitř CAPO je speciální jednotka, která plní tu nejtěžší práci. Někteří z mužů v této speciální jednotce tvoří podle pověstí strážnou skupinu s názvem Vlčí brigáda. Hlavní hrdina Fuse, člen této speciální jednotky, je svědkem, jak se před ním odpálí mladá dívka, která byla členkou teroristické skupiny. Později potkává sestru této dívky a začne být ovlivňován city. Očekáváte, že celý film budete provázeni trápením hrdiny až k šťastnému konci? (Jigvell)

bjukenenen

Tuhle Červenou Karkulku mi nezkazil ani německý dabing (italský, který jsem sehnal dřív, jsem nevydržel) a Kerberos jsou moji noví hrdinové! Příběh pěkně zamotaný a člověk fakt neví jak to skončí. A to mám rád. ()

Drom

Hitler po válce uprchl do Japonska, kde šlechtí arijský šikmoočka na zabijáky. A aby ho nepoznali, oholil si knír! Po akčním úvodu, kdy se jeden těší, jak kupa maskovaných hromotluků, vojákům Třetí říše ne nepodobných, nakope zadky tý teroristický bandě svobodomyšlenkářů a ono nic. Hrdina si to musel řádně rozmyslet, bohužel o trochu déle, než bylo zdrávo, i když alegorie Červené Karkulky byla dobrá. Nakonec si to srovnal správně a tak závěr snímku zážitek zas oživil. Zaujalo mě, jak si tvůrci hráli se vzduchem - mlhy, dech, prach... ()

Forty-

Uznavam, ze Jin Roh je jedna velmi zaujimavo prepracovana vec. Alternativne Tokio, temny pribeh okoreneny 'anime noirom', politika, zrady ... Niekomu tento styl chuti, mne nie. Pravda je taka, ze skoro cely film som sa nudil. ()

Nyan

Temné drama odehrávající se v alternativní historii okořeněné nějakou tou akcí. Intriky, manipulace a spiknutí a postupné odhalování pravých motivů postav jsou je rámovány verzí pohádky o Červené karkulce, kterou byste rozhodně dětem na dobrou noc nevyprávěli. A z fantastického designu obrněných speciálních jednotek běhá mráz po zádech! ()

kihsleek

Velmi temný, psychologický kus z alternativní historie, který si s divákem neustále pohrává tak, že ani na konci si nebude jistý, na čem vlastně je. Jistý si ale bude tím, že to byl velice hluboký zážitek. Jedna z nejlepších a nejoriginálnějších anime s vojenskou/špionážní tématikou. ()

Petike

Na motívy knižnej a scenáristickej série Kerberos od Mamoru Ošího. Kvalitné, ťaživo psychologické krimi a zároveň ľúbostno-ľudská dráma. Všetko v allohistorických kulisách zbedačeného Japonska, ktoré sa nerozlúčilo s totalitou, a v ktorom špicli tajných služieb a členovia vyhladzovacích kománd číhajú za každým rohom. Opakujúci sa vizuálny motív, odkazujúci na rozprávku o Červenej čiapočke a vlkovi, by sa na prvý pohľad mohol zdať niekomu banálne priamočiary, ale v kontexte celkového deja a vývoja postáv postupne naberá úplne nové (a dosť mrazivé) rozmery. Po formálnej stránke sa nemám na čo sťažovať. Musím súhlasiť s tými, ktorý film zaradzujú do zlatého fondu japonských animákov (minimálne tých s dospelou tematikou). Je len škoda, že sa neobjavilo viac animovaných adaptácii zasadených do Ošíovej série. Som si istý, že by sa v nej našlo ešte pár zaujímavých, hoci vzhľadom na svet série zákonite ponurých námetov... ()

Rimland

(Pozor, minispoiler) V úvodu nastíněná linie politicko-sociálního thrilleru jde (bohužel) relativně brzy stranou, načež se to přehoupne do příběhu o specnazákovi trpícím PTSD a potencionálně pěstujícím "zakázanou" lásku, aby se to nakonec vylouplo coby ochcávací politicko-(kontra)špionážní thriller. Jakkoli bych asi nejvíc vítal tu politicko-sociální linii těžící víc z místní alternativní historie, tak se mi to jako celek líbilo převelice, disponuje to skvělou animací a atmosférou a především díky emocionálně působivému závěru (na který by si, přiznejme si, velká řádka režisérů v USA či Evropě, resp. v jakékoli mainstreamové produkci, netroufla) dávám nakonec plný počet. Byť tedy škoda, že si to Ošii sám i nezfilmoval. Jakkoli odvádí Okiura skvělou práci, ten Ošiiho specifický styl a cit pro vizuál by tomu daly něco víc. Jo a Červenou Karkulku pro příště radši už jen v té "naší" verzi. Ta zdejší (Perraultova?) je depresivní jak sviňa... ()

vaclaw

Dost dobře vyvedený anime, dobrej příběh, výborná atmosféra dokreslovaná skvělou hudbou, dobře vymodelovaný postavy, pěkně nakreslený, i když co se ostatních anime týče, tak zrovna v tomhle to podle mě moc z řady nevybočuje. Mě osobně se motiv s červenou karkulkou líbil hodně, obzvlášť, když člověk neví, jak se to vyvine. Přeci jenom, česká verze červený karkulky je "trošku" jiná. Ale teda nemůžu souhlasit, že by tam lidi chodili se skloněnýma hlavama, jak tu bellandy píše. Mě to spíš připomínalo komunisty u nás, teda až na ty speciální jednotky. Každopádně to je dost temně laděný a překvapilo mě, že ani ne moc akční. Čekal sem větší řežby, to ale neznamená, že bych si to nějak míň užíval, spíš naopak. Jenom je škoda, že se k tomuhle filmu a vlastně ke většině anime v čechách nedá vůbec dostat, ale tak oni by se na to lidi asi stejeě moc nekoukali. ()

Vanguard77

Docela zajímavý anime film se solidním námětem, který mě bohužel nedokázal příliš vtáhnout a nějak mě přimět se ztotožnit s některou z postav. Nemohu filmu však upřít alespoň některé podařené momenty, takže pro mě taková zlatá střední cesta. ()

old salt

Nedá se říci, že bych byl úplně zklamán, ale ten příběh mne nedostal. Samozřejmě obrazově to bylo na vysoké úrovni a rovněž hudba. Ale ten příběh - připadalo mi to takové "nedovařené" a celkem kostrbaté. ()

E.T.Martin

Je to jiné než japonské animáky ze studia Ghibli, je to jiné než Ghost in the shell, ale i tak moc dobré. Hodně temná atmosféra, zajímavý příběh, celkově to na mě působilo dospělejší dojmem než spousta dalších animáků ze země vycházejícího slunce. Uvidím, jaké to bude na druhé podívání, zatím za čtyři hvězdičky. ()

spawnxp

Velice temný, velice dobrý. Jeden z nejlepších anime co jsem viděl, určitě v mým top-tenu. Technická stránka (animace/hudba/střih) mi tak sedla, že jsem jí skoro přestal vnímat. Noir love story. Must see. ()

míšapes

nejsem schopen relevantně hodnotit. pouštěl jsem si tenhle film (naveden jedním youtube videem) s tím, že to bude akční nářez, takže začátek jednoznačně za 5, prostřední pasáž aka psychodrama policistova svědomí jsem nezaspal (a pokud jsem trochu zaspal, tak jsem si toho nevšiml) jen díky tomu, že jsem často vstával a chodil se tu napít, tu najíst, tu vyčůrat, takže 1 a závěr jako souboj tajných služeb fajn, ale nepřekvapil mě vůbec ničím, čili 3. navíc mě k smrti iritoval hlavní hrdina, který za celý film nepohnul jediným obličejovým svalem (čili pozorní diváci teď už ví, jestli jsem usnul ;-). celkově zklamání. řadím do spodních příček žebříčku shlédnutých animé. ()

FAxPR

hodně jsem Ghost in the Shell tvůrcům věřil.. vůbec jsem nebyl zklamán.. nesnášim ty "over the top" anime, ale tady mi ani tolik nevadily ty vobrovský kvéry a brnění.. pochmurná nálada a dost pomalý tempo (jako by to byla špatná věc) mě to vynahradily.. reálnou předlohu pro některý postavy poznáte, pokud se zajímáte o japonský filmy (T.Mifune, wink wink).. ()