Noroi no yakata: Chi o sû me

• japonský

呪いの館 血を吸う眼

Lake of Dracula

Horor

Japonsko, 1971, 82 min

Mičio Jamamoto

O japonském upírském hororu „Noroi no yakata: Chi o suu me“ nejde vyloženě říct, že by byl gory, ale ke konci postupně přibývají scény, které jsou dobře natočené a nebojí se ukázat i něco hnusného. Na rok 1971 to není vůbec špatné, nemluvě o tom, že celkově není snímek špatný, i potěch dlouhých letech, které uplynuly od jeho natočení, se na něj dobře kouká a nenudí.(23.7.2018)

Atmosférická lahôdka. Len ten príbeh je trochu pritiahnutý za vlasy. Ale povedzme si úprimne, koho v hororoch zaujímajú na prvom mieste zvraty a dobré dialógy, či excelentné herecké výkony? Chceme sa báť, no nie? Vizuálne cítenie filmu je na dokonalej úrovni, hlavne výprava, ktorá dokonalo vtiahne do tohto sveta upírov. Mieša sa tu gotika a modernizmus a Japonci zistili, ako na to.(7.9.2018)

Já nějak ty upírské žvatlaniny nemusím a ještě k tomu z Asie :/ No hold ale ruku v ruce se to propletlo v dobrou podívanou :D(23.1.2015)