Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Ilja, David, Jakub! Tři generace jedné herecké rodiny, jejíž historie se začala psát před sto lety... 30. dubna 2024 uplyne sto let od narození Ilji Prachaře, osobitého a oblíbeného herce, který se současně stal zakladatelem hereckého rodu. Jeho syn David Prachař je členem činohry Národního divadla a herectví se úspěšně věnuje i vnuk Jakub Prachař. Dokumentární film Petra Slavíka se zabývá rodinnou historií i významnými okamžiky profesní dráhy všech tří Prachařů a také jejich názory na herectví a divadlo, které se, jak to už tak bývá, vymezují oproti generaci předešlé. (Česká televize)

(více)

Recenze (11)

castor 

všechny recenze uživatele

„Když je pán měkota, čeládka zvlčí!“ Ostatně „to kyselo je moc kyselý... a ten bramborák je moc bramborovej!” Moc dobře víme, že divadelní autorita a oceňovaný dramatik byl podstatně víc než jen Trautenberk. Tři generace jednoho rodu, i když vdova po nejstarším z nich Jana (rozená Kalistová) připomíná, že z její strany trvá herecký klan rovných osm pokolení. Určitě se dalo poohlédnout i tímhle směrem, navíc třeba pravnučka Alžběta Malá se profesi také věnuje. Hlavním průvodcem se tu stává David Prachař, který vzpomíná na svá osudová divadelní setkání a který úspěšně střídá velké shakespearovské role a experimentální performance rozvíjející existenciální témata. Příjemné, civilní. ()

zrudicka 

všechny recenze uživatele

Dokument moc pěkný, mám pány Prachaře moc ráda. Mrzelo mě, ale že to bylo zaměřený jen dále na Davida s Kubou. Mariana, Róza i Pepina se herectví věnují také, i když to nemají tak rozběhnuté. Také Alžběta Malá( Smysl pro tumor např.) mám pocit patří do této dynastie. Prostě když dynastie, tak se všemi. ()

Reklama

Hidoshito 

všechny recenze uživatele

Škoda že je to hlavně o Davidovi a jeho divadelním (převážně avantgardním) herectví. Za mě hodně slabé, asi na to nejsem moc velký intelektuál.:/ Bohužel těm velikánům herectví, kteří když vstoupí na scénu a okamžitě ji rozzáří, nesahá ani po kotníky, tak o tom hovoří s takovým despektem, z kterého mi bylo až stydno. Jeho tatínka Ilju k nim zrovna řadím, tak o to trapněji to vyznělo. Jinak v civilní rovině je to snesitelný, David i Kuba si ze sebe umí udělat legraci, toho tam mohlo být mnohem víc. ()

ostravak30 

všechny recenze uživatele

Když se řekne Prachařovi, každého určitě napadne Ilja a pak David. O prvně jmenovaném toho bylo napsáno dost a řečeno ještě víc. Zkrátka skvělý herec a nezapomenutelný Trautenberk ačkoli ho to štvalo. Já jej ale vidím třeba i z role v seriálu Chalupáři. David je též výborný herec a v mnohém překvapí jeho otevřenost co se divadla a herectví týče. Jakub Prachař se etabloval především jako moderátor, komik a hudebník a sem tam i hraje. Faktem je, že i když se stále více podobá dědečkovi, dostává docela pitomé role. A bude někdo další? To je otázka... ()

Galerie (20)

Reklama

Reklama