Broučkova rodina (TV seriál)

Animovaný / Loutkový / Pohádka

Česko, 2000, 9x7 min

Předloha:

Jan Karafiát (kniha)

Oldřich Selucký

Komentáře uživatelů k TV seriálu (6)

Poslední díl poněkud uměle vytvořené "broučkovské trilogie" je rozhodně podařenější než předchozí "Dobrodružství na pasece", byť zpracovává už zcela jiný příběh než ten původní, napsaný na sklonku 19. století evangelickým farářem Janem Karafiátem. A posun je to vcelku citelný. Malí broučci jsou daleko rozpustilejší než by bylo u Karafiáta vůbec myslitelné, důrazy na poslušnost vůči rodičům i Pánu Bohu daleko slabší. Úplně špatné to samozřejmě není, ale je to tak trochu nastavovaná a navíc ne zcela pochopená (nebo spíš přijatá) kaše... Celkový dojem: 70%(22.9.2014)

• KrestanFilms

Je mi líto, ale tohle je už "modernější" zpracování, které je sice podle tvůrců pro děti, ale vytvářeno bez ohledu na děti. Je to tvrdší, krutější, sprostější, více zaměřeno na akci než na poselství. Opravdu je třeba nutné, aby broučci nadávali kulaté housence "břichatice, sádelnice" atd? Pokud už to bylo nutné, nemohl to alespoň také shrnout vypravěč, že ji prostě nadávali? Děti cílové skupiny nasávají chování z okolí jako houba. Tato série má některé díly naprosto nevhodné, proto NEDOPORUČUJI.(29.11.2017)

Veliká klasika, která ale samozřejmě trochu ztrácí v konkurenci stávajících projektů pro děti.(26.7.2013)

Zpracování pěkné, avšak mi Broučci nikdy nepřirosli k srdci.(24.1.2012)

Krásné pokračování původních broučků, které se jim ve všem vyrovná. Hodnocení: 70 %(2.8.2012)

Díky M.Donutilovi je to pěkná podívaná.Nevím kdo dělal loutky,ale i ty jsou hedně povedené.A jelikož mám rád pohádky davám pět.(26.9.2006)