Milý Frankie

Drama / Romantický

Velká Británie, 2004, 105 min

Shona Auerbach

Alex Heffes

Já prostě Emily Mortimer nemám rád, už v Match point hrála ušláplou manželku, zde si to zopakovala. Zezačátku u mě film popravdě propadal, až do doby kdy se na scéně objeví Gerald Butler, který jako vždy vlil filmu krev do žil. Možná právě tento film je ten, o kterém se řekne, že je dojemný a myšlenkově jde do hloubky, u mne to však byl jen další průměrný film hrající na divákovy city. A to je na dnešní poměry už žalostně málo.(20.5.2010)

Dal bych i pět hvězdiček, protože je tenhle příběh velice dobře napsán, je milý a hluboce lidský, navíc nekončí s nijak dobrou poentou, Američané by to natočili nejen s polibkem, ale minimálně s postelí... Jen se do toho neměl namíchat pravý táta, protože ten závěr je zcela nepochopitelný, když poslední dopis Frankieho hovoří o tom, že delší čas věděl, že jeho pravý táta je někdo jiný... Že by všechno, co ten hoch prožíval, bylo jen vědomé toužebné snění? Napadá mě, že možná někdy odezřel nějaký hovor mezi maminkou a babičkou... Jinak vesměs výborné herecké výkony!(4.8.2014)

Smutný a zároveň lidský a skutečný příběh o hluchoněmým chlapci, který se společně s maminkou a babičkou neustále stěhuje, a jemuž maminka píše dopisy místo násilnického otce. Musím říct, že jsem několikrát měla slzy na krajíčku (například loučení nebo taneční zábava). Mile mě překvapil Gerard Butler, kterého mám zafixovanýho jako Leonidase.(19.7.2009)

Pribeh maleho chlapce, ktery je hluchy, nema otce a jeste se porad s mamou a babickou stehuji, protoze je pronasleduje manzel, od ktereho utekly. Chudak, zije v predstave, ze jeho otec je hrdina a namornik. Hodne smutny pribeh se zajimavymi scenami, reziser se neboji statickych scen i klidne po pul minute. Hodne pripominajici skutecny zivot, bez nejakych urychlovaku. A taky v roli maleho Frankieho se herec hodne blysknul.(26.10.2005)

Citlivý a pomerne jednoduchý námet smú byť zárukou oddychu, no i mnohokrát dokáže predčiť svoje očakávania . Značne bolo cítiť, že tento film bol plánovaný ako krátkometrážny. Pripadalo mi to mnohokrát zbytočne naťahované a stávalo sa, že herecké výkony boli viac umelé, ako mali byť. Dával som si na to pozor, pretože zasadená zápletka potrebovala istú mieru "strohosti" , no tu sa to vymklo z rúk. Ako film na oddychový večer keď človek nemá v potrebe opúšťať svoju chvíľku depresie a chce si dožičiť istú dávku nostalgie je to fajn, no nepovedal som si, že by som si to dal ešte raz.(24.3.2013)

• - Frankie (Jack McElhone) s matkou a otcem (Gerard Butler) jdou na procházku a sedají si do trávy. Matka však má mokrá kolena ještě než si klekne. (Girlofheaven)

• - Gerard Butler původně scénář k filmu po přečtení prvních sedmi stran odložil. O roli projevil zájem až poté, co ho jeho kamarád a casting director přesvědčil k přečtení. (Ajka1)

• - Jack McElhone ve skutečnosti není hluchý, proto musel mít speciálního "trenéra" na výslovnost, aby zněl věrohodně. (viperblade)