Milý Frankie

Shona Auerbach

Alex Heffes

Kostýmy:

Carole K. Millar

. „Zase se stěhujeme. Máma říká, že nastal čas.Taky sice říká, že už to bude naposledy, ale to tvrdí pokaždé.A babička zase říká, že pokud bude nějaké další... ... tak ji budeme muset zabalit do krabice.“ Matka je schovává před Frankiho násilnickým otcem, ale synovi nechává iluzi, že jeho táta je báječný. Na dopisy, které mu chlapec píše, odepisuje sama a nikdy nezapomene přidat do dopisu známku s obrázkem lodi. Jedna zpráva v novinách „Loď ACCRA připluje do přístavu“ a lži v dopisech jsou ohroženy, je potřeba někoho najít „cizince, který by mohl být Frankiemu tátou. Jenom na den. Na jediný den. Dokonce mu za to zaplatím.“ Citlivě natočený film o tom, že brát dítěti iluze je velmi obtížné, ale udržovat je, je mnohdy ještě obtížnější.(30.12.2005)

Hodně nadhodnoceno. Viděl jsem lepší filmy, kde rodič oblbuje dítě, že druhý partner na něj myslí a píše mu dopisy ze světa (Bez návodu, I dva jsou rodina). Tady ten námět není vyloženě špatný a místy jsou i emoce. Zpracování je ale dost televizní, děj místy nelogický, a pak ten konec. Ten to mohl ještě zachránit. Protože už to mělo náznakem někam našlápnuto, je škoda, že konec byl rozplizlý a nijaký. Obyčejný happy end by byl lepší.(26.1.2019)

Jeden z nejhezčích,nejmilejších a nejpříjemnějších filmů, které jsem poslední dobou viděla. Film o obrovském obětování se, o naději a lásce natočený vnímavou kamerou bez jakékoliv snahy o dramatické záběry a scény. Snímek se skvělou Emily Mortimerovou, který přes svou skromnost rozesmutní a zároveň pohladí po duši. Jedním slovem prostě nádhera...(13.3.2009)

Jedna krasna a zaroven smutna drama s vonou romantiky. Citlivy pribeh hlucheho chlapca, ktory sniva o jednom - stretnut sa s vlastnym otcom; a matka (inak velmi presvedciva, prirodzena a jednoducha Emily Mortimer) spravi pre to vsetko - aj klamat a zahravat sa s chlapcovou doverou a laskou. Tento druh filmov nevyhladavam; ostal som velmi milo prekvapeny.(8.2.2009)

Já prostě Emily Mortimer nemám rád, už v Match point hrála ušláplou manželku, zde si to zopakovala. Zezačátku u mě film popravdě propadal, až do doby kdy se na scéně objeví Gerald Butler, který jako vždy vlil filmu krev do žil. Možná právě tento film je ten, o kterém se řekne, že je dojemný a myšlenkově jde do hloubky, u mne to však byl jen další průměrný film hrající na divákovy city. A to je na dnešní poměry už žalostně málo.(20.5.2010)

• - Původně byl film napsán (scénář Andrea Gibb) jako krátkometrážní, ale režisérka Shona Auerbach byla příběhem oslovena natolik, že z něj vznikl její první celovečerní hraný film. (milanko8)

• - Frankie (Jack McElhone) s matkou a otcem (Gerard Butler) jdou na procházku a sedají si do trávy. Matka však má mokrá kolena ještě než si klekne. (Girlofheaven)

• - Jack McElhone ve skutečnosti není hluchý, proto musel mít speciálního "trenéra" na výslovnost, aby zněl věrohodně. (viperblade)