Milý Frankie

Drama / Romantický

Velká Británie, 2004, 105 min

Shona Auerbach

Alex Heffes

90% REŽIE / shona Auerbach: ***** KAMERA / Shona Auerbach: *** SCÉNÁŘ / Andrea Gibb: ***** (výborně napsané postavy, nevšední námět, nenucený milý humor, vkusný závěr) HERCI: ***** (neokoukaná a krásná Emily Mortimer, milý Jack MacElhone, drsný sympaťák Gerard Butler) HUDBA / Alex Heffes: *** __________________________________________________________________________________________________ MILÁ ZÁLEŽITOST. JEDEN Z NEJLEPŠÍCH FILMŮ, CO JSEM MĚL MOŽNOST SHLÉDNOUT ZA POSLEDNÍ ROK. ÚSPĚCH FILMU STOJÍ PŘEDEVŠÍM NA KVALITNÍM SCÉNÁŘI A SKVĚLÝCH HERECKÝCH VÝKONECH.(15.1.2010)

Já prostě Emily Mortimer nemám rád, už v Match point hrála ušláplou manželku, zde si to zopakovala. Zezačátku u mě film popravdě propadal, až do doby kdy se na scéně objeví Gerald Butler, který jako vždy vlil filmu krev do žil. Možná právě tento film je ten, o kterém se řekne, že je dojemný a myšlenkově jde do hloubky, u mne to však byl jen další průměrný film hrající na divákovy city. A to je na dnešní poměry už žalostně málo.(20.5.2010)

"Milý Frankie, když mi bylo jako Tobě,žil jsem tak blízko moře, že jsem ho cítil i na jazyku. Právě jsem na palubě a blížím se k Mysu Dobré naděje. Nebe tu má snad nejkrásnější odstín modré jaký jsem kdy viděl. Mám tě rád, táta"..............Lizzie je nucena stále utíkat a chránit svého malého syna před zlem,který je podle mě neomluvitelný.Touha konečně se někde natrvalo usadit a žít v klidu je stále nesplnitelná.Občas se ale dějí i zázraky......Mám ráda tyhle emotivní filmy.........." Díky za knížku,už jsem ji celou přečetl. Já a máma jsme minulý týden zažily takovou nepříjemnou věc. Můj táta,můj opravdovej byl nemocnej. A myslím že už byl nemocnej dost dlouho. Máma mi o něm nikdy nic neřekla,ale já to tušil Možná sem zase někdy přijedeš, až tu zase přistane tvoje loď. Tvůj kamarád Frankie."(4.3.2013)

Jednoduchý příběh se složitou hlavní zápletkou, nedotaženými emočními chvilkami a příjemným hereckým obsazením. Hlavně Gerard Butler překvapil svou nenápadnou rolí cizince, který se v tu chvíli dostává do chvilkové role otce devítiletého, hluchého chlapce Frankieho, milence a dostane se tak do role, kterou vytvořila matka malého Frankieho. Příjemné drama, které vhání slzy do očí, ale ven je nepustí.(13.6.2013)

Jeden z dalších citlivě natočených "malých" dramat, tentokrát o skoro desetiletém chlapci, který je neslyšící, ale to není jeho handicap...Jeho handicapem je skutečnost, že vyrůstá bez otce, alespoň bez jeho fyzické přítomnosti. Fyzické, protože mu pravidelně od něj docházejí dopisy s názvem - Dear Frankie...A pak se věci změní. A nakonec se ukáže (a to není novinka a ztvárnění nebylo nijak bombastické, aby se mi rozbušilo srdce), že chlapec je možná citlivější a vnímavější, než by se mohlo zdát. Ale jinak bylo hrozně hezké dívat se na to, kolik lidí vlastně měl kolem sebe a co všechno pro něj dělali - je to takový antidepresivní film, řekla bych.(11.4.2010)

• - Jack McElhone ve skutečnosti není hluchý, proto musel mít speciálního "trenéra" na výslovnost, aby zněl věrohodně. (viperblade)

• - Frankie (Jack McElhone) s matkou a otcem (Gerard Butler) jdou na procházku a sedají si do trávy. Matka však má mokrá kolena ještě než si klekne. (Girlofheaven)

• - Původně byl film napsán (scénář Andrea Gibb) jako krátkometrážní, ale režisérka Shona Auerbach byla příběhem oslovena natolik, že z něj vznikl její první celovečerní hraný film. (milanko8)