Tehdy o Vánocích 2 (TV film)

Twice Upon a Christmas

Druhé Vianoce

Komedie / Drama / Rodinný / Fantasy

USA, 2001, 87 min

Hezké pokračování, určitě si to zaslouží lepší hodnocení.(23.12.2017)

Tak toto je neméně kvalitní pokračování pro mne už klasického vánočního filmu Tehdy o Vánocích. Film na ten předchozí přímo navazuje, a to jak totožnými herci, tak i dějovou stránkou. Tenhle film se vlastně odehrává rok poté, kdy Kristin, dcera Santa Clause, poprvé strávila Vánoce s rodinou Morganových. Bohužel však ztratila paměť (kdo viděl první díl, jistě ví, proč ke ztrátě paměti došlo) a její podmínka pro to, aby se vdala za Billa, je taková, že napřed chce zjistit, odkud pochází a kdo je její rodina. Mezitím její zlá sestra Rudolfa rozprodává kousky Severního pólu. Povede se Kristin zjistit, odkud pochází, a zabránit Rudolfě v jejím podlém plánu? Jak už jsem se zmínil, toto pokračování je z mého pohledu stejně kvalitní, jako první díl. Pravidelně si tento film (spolu s prvním dílem) pouštím už několik let vždy před Vánoci a nikdy mě to nedokáže omrzet. Takže neudiví, že i tento film, stejně jako první díl, se pro mne stal nepostradatelnou součástí Vánoc a vždy ve mne navodí oba filmy tu pravou předvánoční atmosféru. A dokonce si troufám tvrdit, že opravdu nejlepší způsob sledování tohoto film je ihned bezprostředně po zhlédnutí prvního dílu. A jsem velice rád, že tento film už se objevil i v Česku (v roce 2008 ho poprvé u nás vysílala Nova), když slovenská Markíza ho vysílala už o nějaké tři roky dříve. Každopádně tento film splňuje přesně to, co od vánočních filmů očekávám, navíc je mnou důkladně prověřený díky tomu, že už jsem ho viděl několikrát (jednou jsem na něj dokonce koukal během zdobení stromku na Štědrý den ráno právě na Markíze). Takže je to stejně jako v případě prvního dílu je to za čtyři hvězdičky.(23.12.2008)