• Austrálie

Blood Island

Horor

Velká Británie, 1967, 99 min

• Koly

Fakt, že je na Imdb v kolonce writers uveden H.P. Lovecraft (vlastně je tam u něho uvedena "kniha", ale přestože mám Lovecrafta slušně načteného, nemám ani páru o kterou knihu, nebo povídku by mohlo jít) katapultoval THE SHUTTERED ROOM na pořádníku mých filmů, na které jsem měl v plánu se podívat, na první místo. Bohužel se dostavilo zklamání. Film sice obsahuje některé Lovecraftovské prvky (degenorovaní vesničtí burani, ultradegenerovaný člen rodiny, o kterém nikdo nevěděl, atd.), ale David Greene se ubíral hodně nenáročnou odlehčenou cestou, takže výsledek vypadá spíš jako nějaká strašidelná povídka, než jako horror. Staré venkovské sídlo (snad starý mlýn) poskytoval dokonalé prostředí pro noční scény s chuchvalci mlhy, bohužel Greene točil všechny scény za dne (potemnělá kamera), takže z toho nic nebylo a navíc použil tak hnusnou hudbu, že se jsem skřípal zubama ještě hodinu po skončení filmu. THE SHUTTERED ROOM je proto jednou z nejhorších "Lovecraftovin", jakou jsem měl tu smůlu vidět.(13.8.2008)

Jeden z nejnormálnějších horrorů, dobře vystavěný, napsaný a odehraný.!(3.9.2018)

• dopitak

Oliver Reed v další bohémské a proklatě divoké roli. Víc ale na filmu zajímavého není, leda snad koprodukce GB-USA - filmové prostředí simuluje Novou Anglii, natáčelo se však v britských ateliérech. Slabá pointa se dá vytušit, pokud u filmu náhodou usnete, ani nepřetáčejte zpět.(14.1.2011)

Snímek byl natočen v britské produkci, ale nikoli studii jako Hammer nebo Amicus, ale mají ho na svědomí Seven Arts Pictures a Troy-Schenck Productions. Nejsou tak odvážní v tom, co je zobrazováno, ale přesto jsou zde scény, které vás nenechají klidnými, a i když nejsou explicitní, je celkem nepříjemné je sledovat. Další ukázka toho, že britský horor byl mnohem zajímavější v minulosti než dnes, kdy se snaží být moc americký.(25.3.2017)