poster

Zvon Lukáš (TV film)

Pohádka

Česko, 2002, 55 min

Režie:

Jitka Němcová

Scénář:

Karel Šiktanc

Hudba:

Petr Hapka

Střih:

Boris Machytka
(další profese)
 • Tommassi3
  ***

  "Co to meleš, jehelníčku ?? Jaká zas bouře ??" No, Bouře přece !! ;) V pohádkovém příběhu Němcové - Ne tedy Boženy, ale Jitky !! Té, co se chlubí Felliniho peřím.. - na tuzemské žánrové poměry silně netypickém, v detailech velmi silném i ozvláštňujícím, jakkoli jde v důsledku o poměrně roztříštěný hybrid i dost naivní adaptaci Karla Šiktance..(3.12.2016)

 • rakovnik
  **

  Divná, příběhově nepřehledná pohádka, která mě ani nezaujala, ani nepotěšila, ani nevzala za srdce. Pro mě na jedno použití, snad pro děti zábavnější.(30.11.2013)

 • Wolodja
  **

  Na pohadku prilis chaoticke. Jedine, co stoji za zminku je nekolik zajimavych hudebnich motivu Petra Hapky, ktery si v pohadce zahral take jednu z epizodnich roli.(26.12.2003)

 • giovanni3
  ***

  Solidní pohádka, která není žádné jiné podobná. Příjemná hudba i dialogy. Děj je slabší, ale dá se. Efekty jsou slabší a jde vidět, že to je "pouze" TV pohádka. 3z5 jsou možná lehce nadhodnocené, ale měl jsem při sledování takový příjemný pocit a a něj tu hvězdu navíc dám.(3.12.2016)

 • blackrain
  **

  Zvláštní pohádkový příběh. Potěšili mě zpěváci v epizodních rolích a také mě potěšilo místo natáčení, protože se točilo i u jezírka v Prokopském údolí, což je bývalý zatopený lom. Jen jsem si říkala, jestli tam bude Jan Dolanský mlátit do toho bubnu na skále, tak určitě sletí dolů do vody. Nepřála bych mu to. V létě z té skály skáčou někteří odvážlivci.(2.12.2013)

 • - Natáčelo se také na zřícenině hradu Zvířetice či na Panské skále u Kamenického Šenova. (rakovnik)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace