Zvon Lukáš (TV film)

Jitka Němcová

Karel Šiktanc

Petr Hapka

Boris Machytka

Tak neviem či som pozeral rovnaký film ako väčšina recenzentov.Úplne neštandartná pohádka,skôr by som na ňu pozval dospelých.Scenár je slabý ,ale obraz a hudba to povzniesla . Pre deti je pohádka záberovo ťažká, a mohlo by tu príjsť k skresleniu dojmu. Z môjho pohľadu je Zvon Lukáš asi najoriginalnejšia pohádka za x-rokov.Vizuálné a trikové stvárnenie je vzľadom na možnosti česka skutočne skvelé. No takto by to nezvladol ani Jakubisko so svojou obrazovou fantáziou. Kameraman Martin Čech ovláda svoj nástroj bravúrne. O hudbe nebudem ani hovoriť , Petr Hapka je génius. Meno režíserky Jitky Němcovej si vryjem do pamäti. Moc sa Vám to podarilo vážení...(29.1.2009)

• blackrain

Zvláštní pohádkový příběh. Potěšili mě zpěváci v epizodních rolích a také mě potěšilo místo natáčení, protože se točilo i u jezírka v Prokopském údolí, což je bývalý zatopený lom. Jen jsem si říkala, jestli tam bude Jan Dolanský mlátit do toho bubnu na skále, tak určitě sletí dolů do vody. Nepřála bych mu to. V létě z té skály skáčou někteří odvážlivci.(2.12.2013)

"Co to meleš, jehelníčku ?? Jaká zas bouře ??" No, Bouře přece !! ;) V pohádkovém příběhu Němcové - Ne tedy Boženy, ale Jitky !! Té, co se chlubí Felliniho peřím.. - na tuzemské žánrové poměry silně netypickém, v detailech velmi silném i ozvláštňujícím, jakkoli jde v důsledku o poměrně roztříštěný hybrid i dost naivní adaptaci Karla Šiktance..(3.12.2016)

• patrikus

Krásná Hapkova hudba, mimochodem jeden z motivů je známá píseň "NA HOTELU V OLOMOUCI", tradiční Hapkovi harmonie. No jinak atmosféra pohádky je docela přitažlivá, ale příběh nic moc. Představitelka Aničky je samozřejmě krásná a půvabná, Standardně dobrý Dolanský, zato příšerná Petra Janů... A skvělý Hapka v roli tajemného starce s bubnem. Co tomu hodně uškodilo byl zvuk postsynchronů. Některé dialogy jsou ale opravdu hezky poeticky napsané...(26.1.2013)

Poměrně zvláštní pohádka o zakletí, které potkalo hodnou dívku místo zlé hraběnky, když si místo ní oblékla šaty ušité z plachetek patřící paní Bouřce. Naštěstí je poblíž hodný kluk Lukáš, který se ji vydá zachránit. A co s tím má společného zvon jménem také Lukáš momentálně nezvonící, to prostě nevím, protože jsem jeho roli nepochopil. Hezké exteriéry i solidní výprava a hudba zachraňují podivný příběh s poetickými či symbolickými místy, které jsou pro děti nesrozumitelné. Rozhodně tuto pohádku nezatracuji, místy byla slušně strašidelná, bouřka v ní byla velmi dobrá a celé to docela hezky vypadalo.(12.8.2015)

• - Natáčelo se také na zřícenině hradu Zvířetice či na Panské skále u Kamenického Šenova. (rakovnik)