poster

Zvon Lukáš (TV film)

Pohádka

Česko, 2002, 55 min

Režie:

Jitka Němcová

Scénář:

Karel Šiktanc

Hudba:

Petr Hapka

Střih:

Boris Machytka
(další profese)
 • tsatsiki
  *

  Jedna hvězdička za Dolanského a za Hapkovu hudbu. Zbytek herců špatný. Ještě paní Bouře byla ucházející. Efekty levné, scénàř nudný a z celé poháky čiší televizní, levné zpracování. Na film se dalo dívat jen díky lokacím a Dolanskému. Jedinný přínos to mělo, že si herci zahráli. Všiml si někdo z Vás komentujících, že si Hapka šlape na jazyk a mluví jak debil? Že vyzdvihuhete jeho výkon. Je to geniální skladatel, v Obchodnících,jako jedinný, byl dost dobrý, ale tento film ještě více pohrbil. 25%(10.12.2016)

 • topi
  *

  Jediné, co na této pohádce stojí za řeč je Hapkova Hudba, která sice používá motivy z jeho písně Na hotelu v Olomouci, nebo z filmu V erbu lvice a dalších, ale aspoň tvoří jakýsi celistvý celek. I jako (ne)herec v roli Hroma byl mezi ostatními herci nejlepší. Nejhorší je fakt Dolanský, ten hraje pořád dokola v každém filmu to samé a nějaká kreativita u něho neexistuje. Co totálně sráží pohádku na dno jsou otřesné trikové efekty, které vypadají, jako by je na počítači dělalo nějaké sedmileté dítě. Hrůza, děs, běs. A Jitka Němcová jako režisérka taktéž zklamala na celé čáře.(9.12.2017)

 • M-arta
  ***

  Karel Šiktanc je můj oblíbený básník, takže pohádka podle jeho námětu mě sice moc potěšila, ale výsledek bohužel nakonec působí spíš tak, že si tvůrci naběhli a přecenili své možnosti. Vím, že takový počin vůbec není lehká záležitost, fandila jsem mu a pokusu si vážím, ale toto prostě... moc nevyšlo. K Šiktancovým věcem by mi určitě daleko líp sedělo nějaké důstojné animovené zpracování, které dokáže s tím jeho obrovským nábojem poezie a metafor držek krok - uvolněněji rozvine všechno, co autor nabízí, celou věc sjednotí a přitom nechá prostor fantazii, interpretacím a dozvuku v duši. Téhle hrané pohádce se to (navzdory pokusům o poetické záběry v krásných exteriérech) moc nepodařilo. Ve výsledku je to pro mne něco jako vylévání vaničky i s dítětem. Ale hvězdičku navíc za kuráž, za hudbu a kameru tu klidně rozsvítím.(22.9.2012)

 • tančísvlky
  ****

  Tak neviem či som pozeral rovnaký film ako väčšina recenzentov.Úplne neštandartná pohádka,skôr by som na ňu pozval dospelých.Scenár je slabý ,ale obraz a hudba to povzniesla . Pre deti je pohádka záberovo ťažká, a mohlo by tu príjsť k skresleniu dojmu. Z môjho pohľadu je Zvon Lukáš asi najoriginalnejšia pohádka za x-rokov.Vizuálné a trikové stvárnenie je vzľadom na možnosti česka skutočne skvelé. No takto by to nezvladol ani Jakubisko so svojou obrazovou fantáziou. Kameraman Martin Čech ovláda svoj nástroj bravúrne. O hudbe nebudem ani hovoriť , Petr Hapka je génius. Meno režíserky Jitky Němcovej si vryjem do pamäti. Moc sa Vám to podarilo vážení...(29.1.2009)

 • Neel
  *

  Dolanský jede na koni - střih - Dolanský potkal strašáka - střih - strašák je ženská - střih - Dolanský potkal Hapku - střih - Dolanský jede na koni - střih - Dolanský usnul na koni - střih - Dolanský spadl z koně u strašáka... KONEC... Chtěla jsem zjistit, jestli je Lukáš zvon nebo zvon je Lukáš. Ale tam žádnej zvon nebyl... Nebo jo?(23.11.2019)

 • - Natáčelo se také na zřícenině hradu Zvířetice či na Panské skále u Kamenického Šenova. (rakovnik)