poster

Carevič Proša

 • Sovětský svaz

  Tsarevich Prosha

 • Sovětský svaz

  Царевич Проша

  (Sovětský svaz)

Rodinný / Fantasy / Pohádka

Sovětský svaz, 1974, 84 min

Komentáře uživatelů k filmu (3)

 • Jezinka.Jezinka
  ***

  Carevič má hezké modré oči a bláznivého tatíčka cara. Díky tomu prvnímu se do něj zamiluje princezna, což ovšem nastane až poté, co se díky tomu druhému ocitne spoutaný v lese a následně, díky neméně bláznivému otci princezny, ve věži. Pak se ve věži, ovšem v jiné, ocitne princezna, protože do jejích modrých očí se zamiluje Derdidas. A tady končí úvod a začíná pohádka. Matematicky založené děti ocení scénu - přiteče sem za minutu pět věder vody a jedno vědro odteče. Vejde se sem osmdesát věder vody. Otázka zní - kdy umřeš?(29.11.2010)

 • Orlau32
  **

  Typická ruská pohádka. Počátek natočen v kulisách, to jsem myslela, že omdlím, ale pak to "vypravěč vysvětlil, že to byl úvod do pohádky a to už byla příroda a klasika. Za zmínku stojí dvě věci : 1) princezna mohla být hezčí. Rusové mají plno krásných děvčat. Princezna mívá krásné dlouhé vlasy a není střapatá a neučesaná. 2) Líbill se mi konec pohádky, kde vyprávěč říká :" Všichni lumpové, zloději, lotři a šejdíři dříve nebo později odejdou. Pěkně jeden za druhým." Není to povzbudivé ?(21.1.2011)

 • FandaF
  ***

  Dobré hudební - muzikálové výkony, svižné tempo a krásná princezna. Slabé kulisy a výtvarné provedení. Průměrná pohádka, SPOJLER: kde carevič je ňouma a podivín, i přesto je "favoritem" příběhu a vše jde v jeho prospěch... Další podivností je jeho chytrý přítel, který mu ve všem pomáhá bez nároku na odměnu - v našich pohádkách většinou tito přátelé princů je oberou, atd...(12.2.2011)