Charlie: Všichni pejskové jdou do nebe

• český

Charlie

All Dogs Go to Heaven

• slovenský

Charlie: Všetky psíčky idú do neba

Animovaný / Dobrodružný / Fantasy / Rodinný

Velká Británie / Irsko, 1989, 89 min

David N. Weiss

Ralph Burns

John K. Carr

Nemám na túto rozprávku žiadne spomienky z detstva, preto ma prekvapilo, že je to gangsterka pre deti, kde je dokonca aj postava Carface. Zobrazenie neba a pekla je výborné, vadilo mi prehnané množstvo patetickosti, ale možno deti by to videli ináč. Pesničiek od spievajúcich psíkov bolo na mňa tiež priveľa, takže z rozprávok iba priemer. Ešte uvidím, ako sa na to pozrie mladšia generácia, a potom možno prehodnotím. –– Mladšiu generáciu film nejako zvlášť nezaujal, takže to zostáva na troch hviezdach.(31.10.2015)

Mierne sklamanie. Očakával som od tohto titulu trocha viacej. Príbeh o starom, zhýralom, neprispôsobivom, túlavom psiskovi Charliem Barkinovi, čo zapredá svoju dušu diablovi nie je vhodný ani pre deti a nezaujme ani dospelých. Taktiež piesne použité v tomto animovanom filme nestoja za nič. Tvorcovia z britksých ostvorov môžu týmto snímkom len veľmi ťažko konkurovať animovaným filmom z produkcie Walt Disney Pictures. ***(15.12.2010)

Nádherná rozprávka, ktorú som ako malý miloval sledovať a zakaždým som si v TV programe tento film zakrúžkoval, aj keď som ho predtým už mnohokrát videl. Krásna hudba, nápaditý príbeh o nesmrteľnom priatelstve a čo je hlavné - nezabudnuteľné psie postavy ktoré sa vryjú do pamäti. Dnes keď mám možnosť film vidieť rád si ho pozriem a nostalgicky zaspomínam na detstvo :)(8.10.2011)

Dodnes sa pamätám ako to na mňa strašne silno zapôsobilo. Predstava, že v nebi je tak krásne...no neviem, ale z tejto ropzprávky som sa spamätával dlho, ešte niekoľko dní som chodil ako v opare, akoby som bol v inom svete. Nádherné piesne, nádherný príbeh a akási zvláštna prekrásna atmosféra k tomu, ktorú môžu väčšina animákov závidieť.(30.12.2009)

• Morloth

Film jsem jako dítě neznal, tudíž jsem nebyl při jeho sledování svazován nostalgií. Okolnostmi jsem byl přinucen sledovat tento film dabovaný a na klasické VHSce. V tu ránu mi bylo jasné, co mi bude vadit. A světe div se, ono mi to opravdu vadilo. Český dabing byl totiž dosti nezdařený (škoda, že jsem nemohl slyšet originál, možná bych mluvil jinak), ze všeho nejhorší však byly překlady písní. Tak to by byl zvuk, či spíše mluvené slovo. Jenže Charlie mne nezaujal ani svou animací, tak trochu vykrádačka Disneyho. Ani příběhem, na kterém jsem jel jak na tripu a hlavu ni patu nenalezl. Navíc hlavní hrdina byl nepříjemný floutek, který mne neuhranul, když pak umřel (podruhé) a blížil se konec filmu, celkem jsem si oddechl.(15.8.2010)