Charlie: Všichni pejskové jdou do nebe

• český

Charlie

All Dogs Go to Heaven

• slovenský

Charlie: Všetky psíčky idú do neba

Animovaný / Dobrodružný / Fantasy / Rodinný

Velká Británie / Irsko, 1989, 89 min

David N. Weiss

Ralph Burns

Moc milá pohádka, která víceméně splnila má očekávání. Především bych vyzdvihla nádherné animace, těm žádná dnešní 3Dčka nesahají ani po kotníky :) Příběh o pravém přátelství a obětování se pro druhého je dojemný a krásný, stejně tak závěr, který už byl jen taková třešnička na dortu. Jediné minus jsou možná ty songy, ze kterých mi v paměti neuvízl ani jeden, což je škoda.. Ale jinak je to úžasná pohádka :)(23.3.2012)

• Morloth

Film jsem jako dítě neznal, tudíž jsem nebyl při jeho sledování svazován nostalgií. Okolnostmi jsem byl přinucen sledovat tento film dabovaný a na klasické VHSce. V tu ránu mi bylo jasné, co mi bude vadit. A světe div se, ono mi to opravdu vadilo. Český dabing byl totiž dosti nezdařený (škoda, že jsem nemohl slyšet originál, možná bych mluvil jinak), ze všeho nejhorší však byly překlady písní. Tak to by byl zvuk, či spíše mluvené slovo. Jenže Charlie mne nezaujal ani svou animací, tak trochu vykrádačka Disneyho. Ani příběhem, na kterém jsem jel jak na tripu a hlavu ni patu nenalezl. Navíc hlavní hrdina byl nepříjemný floutek, který mne neuhranul, když pak umřel (podruhé) a blížil se konec filmu, celkem jsem si oddechl.(15.8.2010)

Úžasná pohádka o šarmatním psíkovi Charliem a jeho kamarádech, ať už zvířecích nebo lidských, líčící jeho ne vždy veselý životí příběh. Pohádka krásně nakreslená, s hezkými písničkami a s obrovským morálním ponaučením, která dojme i silnější povahu :). Narozdíl od spousty animáků co se na nás, hlavně v poslední době valí (a jsou celkem o ničem), tento počin z roku 89 nesází na super animace a ksichtíky postaviček, na prvním místě je PŘÍBĚH. A ten se vám, ať je vám kolik chce, určitě bude líbit a se zatajeným dechem budete doufat, že Charlieho hodinky budou tikat...(25.12.2007)

Nemám na túto rozprávku žiadne spomienky z detstva, preto ma prekvapilo, že je to gangsterka pre deti, kde je dokonca aj postava Carface. Zobrazenie neba a pekla je výborné, vadilo mi prehnané množstvo patetickosti, ale možno deti by to videli ináč. Pesničiek od spievajúcich psíkov bolo na mňa tiež priveľa, takže z rozprávok iba priemer. Ešte uvidím, ako sa na to pozrie mladšia generácia, a potom možno prehodnotím. –– Mladšiu generáciu film nejako zvlášť nezaujal, takže to zostáva na troch hviezdach.(31.10.2015)

• Jello Biafra

Musím priznať, že tento film som videl v útlom detskom veku, pretože pochádzam z generácie starých VHS a videopožičovní. Ale teraz som si po 18 rokoch projekciu zopakoval a moc nostalgie na mňa nepadlo. Skorej mi film pripadá dosť naivný a plný ohraných klišé o napravení sobeckého Charlieho, ktorý sa zmení na obetavého kamoša. Dobrým trapasom sú aj jednotlivé hudobné čísla. Ale je mi jasné že je to film pre deti, takže tým pádom mne ako dospelákovi už nemá čo ponúknúť.(5.8.2014)