Charlie: Všichni pejskové jdou do nebe

• Česko Charlie (více)
Animovaný / Dobrodružný / Fantasy / Rodinný
Velká Británie / Irsko, 1989, 89 min

Charlie není pes jako všichni ostatní. Dal by se přirovnat k Nicku Marshallovi z Po čem ženy touží, prostě pouliční vůdce, miláček fenek, nekonečný frajírek a bonviván. No a pak jednoho dne je konec a Charlie umře. A aby nemusel jít do nebe, kde je to pro takovéhle týpky vážně děsivá nuda, přijme Satanovu nabídku a zaprodá mu svou duši. Za ni dostane výměnou druhý život na Zemi a hodinky, které musí stále tikat, jinak propadne navždy peklu. To je ale Charliemu upřímně jedno, protože může zůstat a dál si užívat "života". Jenže... (monolog)

monolog

Charlie je skvělá kreslená pohádka ale má v sobě i něco mnohem hlubšího, než je obyčejné humorné pitvoření pro děti. Nese si ve vínku i poselství sebeobětování vůči tomu, koho máme rádi. Vypráví příběh skutečného hýřila a hříšníka, který je příliš sobecký a egocentrický, než aby se staral ještě i o něco jiného, než je jeho libido. Jenže Charlie narazí, probere se a postupně se začne měnit v moudrého a citlivého přítele, který by pro to opravdové přátelství i do ohně packu strčil. Je to krásný příběh, s melodickými písničkami a sympatickými hlavními hrdiny navíc nakreslený ještě starým stylem (2D). Zápletka je neotřelá a dokonce se tu vyskytuje i jímavá pointa. Není to jen skvělá zábava pro děti, ale i suprová romanťárna s vaší dražší polovičkou, protože každý jen trochu citlivější člověk prostě musí být dojat. Na to sním svůj skalp s octem a cibulí. Je člověku lepšího přítele nežli psa? ()

Krissty

Moc milá pohádka, která víceméně splnila má očekávání. Především bych vyzdvihla nádherné animace, těm žádná dnešní 3Dčka nesahají ani po kotníky :) Příběh o pravém přátelství a obětování se pro druhého je dojemný a krásný, stejně tak závěr, který už byl jen taková třešnička na dortu. Jediné minus jsou možná ty songy, ze kterých mi v paměti neuvízl ani jeden, což je škoda.. Ale jinak je to úžasná pohádka :) ()

BigDeal

Charizmatický psík Charlie, neustále mysliaci na byznis a peniaze, jeho štýlový kamarat Itchy a malé dievčatko, ktoré zmení ich plány na pomstu a rýchle zbohatnutie je pre mňa ďalšou detskou klasikou. Možno trošku otrepaný príbeh premeny vôbec nevadí hlavne vďaka sympatickým postavám, peknej animácii, dobrým pesničkám (ktoré v dabingu nestoja za nič), humorným scénkam i celkovej myšlienke o priateľstve. ()

Marek1991

Ďalší film, ktorý som mal na kazete. Divoký príbeh o živote psíka v rodine. Veľmi pekne animovaný, dej a scenár výborné, navyše to má akoby kresťanský podtón. Film je hlavne o sile priateľstva a dobrých a zlých činoch, čo mi do života niečo ako dieťati dalo. Ak niečo pustiť deťom, toto by malo určite medzi tie filmy patriť. Ja som na tom vyrastal, aj keď psíčky do neba zrejme nejdú, tak toto bola krásna rozprávka. Deti sú často nevinné a tak dobré stvorenia, že oni by tie zvieratá v nebi aj chceli. Jeden z najlepších, keď nie najlepší príbeh o psovi vo filmoch vôbec, je to krásne vrátane všetkých detailov ako hudby, je to rodinné a úprimné. ()

MM_Ramone

Mierne sklamanie. Očakával som od tohto titulu trocha viacej. Príbeh o starom, zhýralom, neprispôsobivom, túlavom psiskovi Charliem Barkinovi, čo zapredá svoju dušu diablovi nie je vhodný ani pre deti a nezaujme ani dospelých. Taktiež piesne použité v tomto animovanom filme nestoja za nič. Tvorcovia z britksých ostvorov môžu týmto snímkom len veľmi ťažko konkurovať animovaným filmom z produkcie Walt Disney Pictures. *** ()