Charlie: Všichni pejskové jdou do nebe

• Česko

Charlie

All Dogs Go to Heaven

Charlie: Všetky psíčky idú do neba

Animovaný / Dobrodružný / Fantasy / Rodinný

Velká Británie / Irsko, 1989, 89 min

David N. Weiss

Ralph Burns

John K. Carr

Nemám na túto rozprávku žiadne spomienky z detstva, preto ma prekvapilo, že je to gangsterka pre deti, kde je dokonca aj postava Carface. Zobrazenie neba a pekla je výborné, vadilo mi prehnané množstvo patetickosti, ale možno deti by to videli ináč. Pesničiek od spievajúcich psíkov bolo na mňa tiež priveľa, takže z rozprávok iba priemer. Ešte uvidím, ako sa na to pozrie mladšia generácia, a potom možno prehodnotím. –– Mladšiu generáciu film nejako zvlášť nezaujal, takže to zostáva na troch hviezdach.(31.10.2015)

Pohádka, která má v mém srdci již od malinka první místo. Neodpustím si uronit slzu, když se Charlie příjde rozloučit za svým pískletem... Dokonce i teď mi to dere do očí slzy. Krásnou atmosféru pohádce dodávají i písničky z čumáčků huňatých kuliček. A když si hladová štěňátka zpívají jak je krásný se rozdělit... musím se usmívat a být celá rozněžnělá :-)(9.7.2013)

Ďalší film, ktorý som mal na kazete. Divoký príbeh o živote psíka v rodine. Veľmi pekne animovaný, dej a scenár výborné, navyše to má akoby kresťanský podtón. Film je hlavne o sile priateľstva a dobrých a zlých činoch, čo mi do života niečo ako dieťati dalo. Ak niečo pustiť deťom, toto by malo určite medzi tie filmy patriť. Ja som na tom vyrastal, aj keď psíčky do neba zrejme nejdú, tak toto bola krásna rozprávka. Deti sú často nevinné a tak dobré stvorenia, že oni by tie zvieratá v nebi aj chceli. Jeden z najlepších, keď nie najlepší príbeh o psovi vo filmoch vôbec, je to krásne vrátane všetkých detailov ako hudby, je to rodinné a úprimné.(5.9.2012)

Mierne sklamanie. Očakával som od tohto titulu trocha viacej. Príbeh o starom, zhýralom, neprispôsobivom, túlavom psiskovi Charliem Barkinovi, čo zapredá svoju dušu diablovi nie je vhodný ani pre deti a nezaujme ani dospelých. Taktiež piesne použité v tomto animovanom filme nestoja za nič. Tvorcovia z britksých ostvorov môžu týmto snímkom len veľmi ťažko konkurovať animovaným filmom z produkcie Walt Disney Pictures. ***(15.12.2010)

Nádherná rozprávka, ktorú som ako malý miloval sledovať a zakaždým som si v TV programe tento film zakrúžkoval, aj keď som ho predtým už mnohokrát videl. Krásna hudba, nápaditý príbeh o nesmrteľnom priatelstve a čo je hlavné - nezabudnuteľné psie postavy ktoré sa vryjú do pamäti. Dnes keď mám možnosť film vidieť rád si ho pozriem a nostalgicky zaspomínam na detstvo :)(8.10.2011)