• Indie

• Austrálie

• Nový Zéland

Mysteriózní / Akční / Krimi / Thriller / Drama

Indie, 2016, 103 min

Amitabh Bachchan má rozhodně lepší filmy, ale i tady dokazuje, jak je schopným hercem, i když jsem měl pocit, že ten vozíček je zde v podstatě hlavně proto, aby mohl dokázat, že zvládne i takovou roli. Není to ale zbytečně melodramatické, naopak, je to akční a místy i celkem drsné. Ke konci to dobře graduje.(10.7.2017)

I přes netypický úvod, zajímavý detektivní thriller o policistovi, který se snaží odhalit pravdu v nejvyšších patrech indické politiky. Farhan Akhtar mi do role traumatizovaného rodiče, nekompromisního poldy sedl, navíc filmu šéfuje jako šachista Amitabh Bachchan. Ve vedlejší roli krásná Aditi Rao Hydari, mihne se tady John Abraham, roli démonického záporáka zastal skvěle Neil Nitin Mukesh, takže herecky je na co koukat. Akce rozhodně nadupaná, ale největší devizou filmu je určitě příběh, postupné odhalování děje. Svěží akční jednohubka, která na čtyři hvězdy dosáhne s lehkostí.(18.4.2016)

• sochoking

Mňa osobne Wazir nenadchol tak, ako zvyšok hodnotiacich. Podľa mňa to bola totálna chujovina so záverečným rozuzlením, ktoré vás len utvrdilo v tom, že to je totálna chujovina. A samozrejme strata času! Bonusom filmu sú tiež kvalitné herecké výkony s ''umelými'' slzami kde to len šlo a zdá sa, že spolu s ''logickými'' situáciami sa Indoši doťahujú pomaly už na Korejcov.(24.4.2016)

• rikitiki

Výborná kamera, hudba, herci se přehánějí ve výkonech (vede beznohý Amitabh), ale všechno nadarmo, když scénář napsal šílenec, který neudrží myšlenku, nedokáže ji rozvinout. Kromě do nebeřvoucích nelogičností je obrovskou hrůzou tohoto filmu jeho skokovost. Prostě se věci najednou stanou, nijak se k nim nedospěje. _____ Hlavní zoufalý hrdina nechce nikoho vidět, nic slyšet a najednou - bum - je největším kamarádem zmrzačeného učitele šachu a dělá pro něj první poslední. Na sebevražednou misi potřebuje spojence a najednou - zase jako blesk z čistého nebe - mu chlapík, který se před tím v ději jen mihnul, řekne: "Jdu do toho, dlužím ti za svůj život." - Jak? Proč? - na to je zbytečno se ptát. S hrdiny, kteří skutečně působí spíš jako šachové figurky, kterými někdo hýbá, aniž by samy někam logicky dospěly, se nedá vůbec sžít, takže dramatické scény působí nechtěně směšně. ____ Jinak je také snímek potvrzením obvyklého obrázku z indických filmů, totiž, že jejich policie je úplně neschopná, když si hlavní hrdina vezme na nebezpečnou sledovačku malou dcerku a pak ještě kompletně zmaří celou misi. ___ Ve zkratce: snímek je o neschopném policistovi, zneužitém přátelství a o tom, že Kašmířanům Indové prostě nevěří. ___ P. S. Chtěla jsem dát jen jednu hvězdu, ale za v titulcích zpívanou písničku - Amitabh a Farhan - jsem to zvedla na dvě. Ta se opravdu povedla a Amitabh má překrásný hlas.(23.12.2016)

• ARI50

Dal bych tomuhle filmu i víc ale nedám a proč, protože serou svůj tanec a zpěv všude a tady mi to vůbec nesedlo a v některých scénach se to ani nehodilo, samotný děj začal smutně a po pár minutach bylo po pomstě a film přestal nabízet něco víc a na samotném konci už tuhle zamotanou věc nešlo rozmotat bohužel ale musím uznat že se snažily hodně být na vrcholu filmového průmyslu, chválim obrovskou snahu která šla vidět.(20.11.2018)

Fajnový akčný thriller s výbornými hercami (a tu si hlavná dvojka na moje potešenie vymenila svoje klasické polohy... Farhan hrá neštandardne staticky a Amitabh naopak zbesilo), výdatnou prehľadnou akciou, rafinovanými dialógmi a zopár nekompromisnými zvratmi. Avšak ten úplne posledný bol už asi trocha moc. Ale zvuky a farby to držia nad štandardom. Dobrý film... + ten záverečný song...(21.3.2017)

Skvelé, naozaj skvelé. Nečakala som to o zo väčšie moje prekvapenie. Farhan bol absolútne úžasný, Amitabh ma ako vždy až tak nenadchol, ale inak tento film nemal chybu, škoda že titulky boli bez piesní, kde vlastne všetok smútok, šťastie lásku vyjadrovali v nich. Skvelé, napriek ak čnosti má film veľkú poetiku a zvláštny smútok. Naozaj skvelý film.(5.1.2018)

• fafejt001

Takový drama příběh o policistovi , tak nějak po indicku . Snad dobrý námět , leč něco tomu chybělo . Závěr vcelku zajímavý a padouch byl potrestán . Ovšem na indický počin to nebylo nejhorší . Namaste .(28.7.2016)