Reklama

Reklama

Srdce v plamenech

(TV film)
  • USA In Sickness and in Health (více)

Obsahy(1)

Nikdy si nemôžete byť istí, že sa vám to nemôže stať. Jarret s Anitou žijú spolku už dvadsať rokov, ale posledné roky sú pe oboch akési ťažšie. Anita trpí sklerózou a tak potrebuje do domu pomoc. Jarret najmä mladé dievča Mickey, ktorú radšej nikdy nemal vidieť. Jarret a Mickey totiž celkom podľahnú vášni, z ktorej sa už celá rodina nemusí spamätať. Pre Anitu sa svet celkom zrútil, no na prekvapivé rozhodnutia nikdy nie je neskoro... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (2)

tron 

všechny recenze uživatele

„Niekedy sa cítim celkom prázdny.“ Tento televízny filmík o chorobe skleróza multiplex je vykalkulovaný, čo sa týka útoku na city diváka, ale je tiež pekne nakrútený a zdatne herecky obsadený. Zároveň je ale aj o nevere. A myslím, že o nej vôbec nemal byť. Jeho hlavnou devízou je Tom Skerritt (kapitán Dallas z VOTRELCA), pre mňa jeden z mála hollywoodskych hercov pôsobiaci, že je jedným z obyčajných ľudí. ()

Skuby47 

všechny recenze uživatele

Kdo by čekal podle názvu silnou romantiku, byl by zklamán. V tomto psychologickém dramatu nejsou důležité herecké výkony i když jsou velmi dobré, ani výprava, kamera či hudba, protože zde je v hlavní roli příběh. Možná není originální, ale rozhodně je skvěle vystavěný a klade řadu otázek. Kde je ta hranice, kdy může slušný člověk, aniž by porušil morální kodex a zatížil své svědomí pocitem viny, opustit nevyléčitelně nemocného partnera, který vyžaduje každodenní obětavou péči a jít si volně žít svůj život, na který má taky právo. Může být muž své nemocné ženě v tomto případě bez výčitek svědomí nevěrný? Má právo dcera opustit matku a jít za svým štěstím a kariérou? A co může nemocná žena za těchto okolností žádat a očekávat od své rodiny? Má ještě smysl bojovat s nemocí s vědomím, že je svým blízkým na obtíž? Roztroušená skleróza je nemoc, která může postihnout kohokoliv z nás a proto je tento příběh tak emocionální. A jak bych se asi zachovala já? ()

Reklama

Reklama