Maria milostiplná

(festivalový název)
  • Kolumbie María, llena eres de gracia (více)

Sedmnáctiletá Maria žije v malém městě severně od Bogoty společně s babičkou, matkou a sestrou, která zůstala sama s malým dítětem. Každé ráno spěchá na autobus a jede do práce: na květinových plantážích pracuje s kamarádkou Blankou. O víkendech se v městečku dá jít jen na náměstí, kde se koná hudební zábava a kde Maria vidí stále stejné obličeje. Má přítele Juana, jehož nemiluje, a před sebou žalostnou perspektivu nudného života. Pak však přichází osudový zlom a Maria se ocitne na životní křižovatce. Pokusí se radikálně změnit svůj úděl, ale přitom se zaplete do nebezpečné hry. V průběhu několika dnů se půvabná dívka ocitne v situaci, která prověří její vnitřní sílu i odvahu, a díky této zkoušce se Maria dokáže rozhodnout, kudy povede její další životní cesta. Film byl uveden v soutěži letošního MFF v Berlíně a režisér Marston říká: "Myslím si, že mezi dnešními sedmnáctiletými existuje spojnice, která přesahuje kulturní i ekonomické mantinely, a to je jeden z důvodů, proč je pro mne tento film tak osobní. Vypráví totiž o snaze najít sám sebe a své vlastní místo uprostřed daného světa." (oficiální text distributora)

chlebos

Film vypovídá o kolumbii asi tak jako tmavomodry svet o cesku. Zaver je primo straslivej. Kolumbijci jsou dle tohoto fimu budto flakaci nebo pracujou jako delnici v hloupejch tovarnach a vecer vse propijou nebo jsou to kokainovy dealeri..... Hmmm tak to asi ne. Americka produkce je mocna. ()

hiczech

Ten film nelže, napředstírá, ukazuje jen fakta. Proto se také stal tak žádaný a plynulým skokem se ladně vyhoupnul z televize až na plátna kin. Tak jak prožívá dívka Maria život v Kolumbii tak obdobně prožívají životy statisíce mladých lidí nejen v jižní americe ale i v dalších částech světa. Beznadějný život bez východiska, bez budoucnosti je nutí dělat věci co by nás, ty zabezpečené, snad ani nenapadlo dělat. Rozhodl jsem se hodnotit přínos tohoto filmu a ne jeho zpracování, které je však i tak na dostatečně vysoké úrovni. Dramatický příběh s otevřeným koncem. Dávám za pět. ()

solisoli

Pôsobivý príbeh so skvele vypracovaným scenárom a výborne dramaturgicky zvládnutý . Ku všetkému prispieval kvalitný casting a veľmi reálny pohľad na život v krajinách amerického kontinentu, úrovňou a sociálne tak odlišných od seba. Bohužiaľ pre odporcov USA , ktorí ju nikdy osobne nenavštívili, netušia, ako sa tam žije. Potom ťažko chápať, prečo sa mladá Kolumbijčanka rozhodne porodiť svoje dieťa v USA. ()

avantgardx

Filmů o drogách je mnoho, Bohužel tento snímek patří jednoznačně k podprůměru, působí jaksi lacině, schématicky a ke konci už je to vyloženě předvídatelná klišovitá nuda, až mi to trochu připomnělo kýče na které nás posílali do kina na střední škole, které měly říci "drogy jsou špatné". Přidejte k tomu ještě značně nesympatické herečky v hlavních rolích a máte zde něco, co lze s klidným svědomím vynechat :) ()

HRom99

Obstojné, ale také prvoplánové. Chudobné dievčatá z Kolumbie sú nútené brať akúkoľvek prácu a pašovanie drog je jedna z možnosti. O nič iného tu vlastne nešlo. Veľmi dobre zahrala Catalina v hl.úlohe, takže *** sú oprávnené. ()

aneken

Syrové, tvrdé, ze života. Slogan, že film je založen na tisícovkách pravdivých příběhů nelže, bílé svinstvo přináší do ady latinskoamerických států spoustu problémů a bolesti a dlouho bude... ()

Oskar leze

Oskar leze

05.07.2006

Takhle se u nás doma říká, když z temné oblačné oblohy vykoukne na svět zlaté sluníčko. No, a tentokrát vykouklo na svět filmu a jeho nejprestižnějšího ocenění. Pravidla, na jejichž základě jsou do… (více)