Reklama

Reklama

Curtains

všechny plakáty
Trailer

Obsahy(1)

Režisér si pozve do svojho sídla šesť mladých herečiek na konkurz na rolu tajomnej Audry. Všetko sa začne nejako komplikovať a režisér si stále nevie vybrať ani jednu z nich, pretože každá z adeptiek sa Audre sčasti podobá. Navôkol začne panovať hrôza, lebo sa v sídle objaví vrah v hrôzostrašnej maske a dievčatá začínajú jedna po druhej miznúť. Kto však za týmito udalosťami v skutočnosti stojí? (ash99)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (28)

Bloody13 

všechny recenze uživatele

Další ze zapadlých slasherů z let osmdesátých (navíc s obrovskými problémy s natáčením, jelikož to začalo už roku 1980, ale díky průseru s obsazením a malému rozpočtu se jeho práce protáhly až na tři roky). Curtains je standardní vyvražďovačka s klasickou hrou na vraha, jehož identitu odhalíte až v závěru, který se však mohl stát inspirací pro Cravenův Vřískot. Snímek jinak místy docela ubijí, vražd není moc a už vůbec nejsou gore nebo sleazy (kamera v zásadních momentech vždycky uhne), ale některé scény rozhodně nepostrádají slušnou atmosféru a co je hlavní - zabijákova maska je vážně hnusná. Záležitost tedy spíš pro kompletáře. ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Samantha se nechá zavřít do blázince, aby se co nejlépe připravila pro další filmovou roli. Nu, nebyl to nejlepší nápad. Režisér Jonathan Stryke mezitím uspořádá na roli konkurz. Ze šesti pozvaných dívek dorazí ale jen pět, jelikož šestá je první obětí vraha, ještě než se vůbec pokusila roli získat. Maska, srp, nůž, sekera. Jen krev přímo nestříká a většina vražd jde mimo kameru. Kromě bruslení je fajn scéna s useknutou hlavou. A napětí má zmatené pobíhání mezi rekvizitami a nekonečnými chodbami, co připomene italské horory. Jen jsem se občas trochu ztrácel, což způsobovaly podobné dívky, četné noční scény a skoky z jednoho místa na druhé. Až tak trochu halucinogenní surrealistická záležitost. Jo a panenka. No, ty nikdy nenosí nic dobrého. Váhám mezi 3 a 4*, ale mohlo to být doslovnější. ()

Reklama

MIMIC 

všechny recenze uživatele

"Curtains" je v našich končinách prakticky neznámy slasher, čo je preveľká škoda, lebo obsahuje jednu z najdesivejších hororových scén vôbec (jasná inšpirácia pre Raimiho "possessed witch" v Evil Dead 3). Ide o (kraso)korčuliarsku verziu danse macabre, ktorej expresivita je zvýraznená kontrastným duelom tmavých škvŕn na bielej ploche zamrznutého jazera. Tu niekoho vášnivo pobozkala múza (ťažko povedať aká). Aby nedošlo k mylnému dojmu, že film stojí a padá na tomto raritnom gotickom fortissime, hneď vzápätí zdôrazňujem, že "zbytok" filmu nie je žiadna vata, ale napínavá historka s naozaj ťažko predvídateľným vyústením. Z hľadiska žánru ide o veľmi mierny slasher, ktorý priam desí svojím odporom ku krvi, čo je pre fanúšika dosť frustrujúce. Buď som videl cenzurovanú verziu alebo avantgardný slasher. ()

PetrPan 

všechny recenze uživatele

Nezvládnutý pokus o slasher i film. Místo alespoň náznaku příběhu se divákovi dostane jakási matlanina o zhrzené staré rašpli a skupince dalších o něco mladších čarodějnic, které si hrají na herečky a strašně stojí o roli ve filmu nejdrsnějšího rejži všech dob, který si je sezve na konkurs do svého domu , příhodně umístěného v naprosté divočině. Režisér evidentně hnán touhou zasunout do všech postupně a posléze i naráz však nepočítal s ženskou nevraživostí, která může jít až za hrob. To byl spoiler, ano režisér není vrahem, sorry, případný čtenáři. Vlastní vybíjená se pak odvíjí velmi jednoduše, zpravidla detail tváře oběti, nevěřícný výraz, konec a několik vražd se odehraje zcela mimo zájem kamery. WTF? To má být slasher?! Nasrat na to, hvězdu za masku zabijáka z humor-shopu. ()

pornogrind 

všechny recenze uživatele

147hodnocení u tohoto slasheru z 80tek není mnoho. Takže milovníci starších slasherů by určitě měli zpozornět protože tenhle kousek podle mě stojí za to. První polovina je sice taková ospalejší ale ta druhá to vynahradí i s úroky. Příběh je sice jednoduchej - 6 hereček, jedno sídlo a vrah s jednou z nejlepších hororovejch masek vůbec. Jediný co se kromě vlažnější první poloviny filmu dá vytknout je absence gore scén. Jsem sice milovník gore ale tady mi to tak nějak nevadilo. Má to svoji atmosféru a od druhé půle je to v určitých chvílích i pěkně napínavý. Samozřejmě podpořeno skvělým hudebním doprovodem. TOP scéna je ta na ledě(díval jsem se 2krát), děsivá byla i panenka. Je tu i pasáž z blázince. Povedenej byl i konec a proto dávám 4hvězdy. ()

Galerie (74)

Reklama

Reklama