Curtains

Horor / Krimi

Kanada, 1983, 89 min

Skvělý horor,je pravda,že začátek filmu mě moc nechytnul,protože se režisér snaží film vyplnit nějkými dialogy a pěknýma holkama. To dávám dvě hvězdičky,za druhou půlku další tři. Zabijákova maska je opravdu strašidelná a nestidí se vraždit i přes den,vražda na zamrzlém rybníce se srpem je skvěle natočená,vrah použije i další standartní vraždící zbraně jako je sekera nebo nůž. Film si pak od druhé půlky vede skvěle až do skvělého konce. A moc se mi líbil závěrečný hudební klavírní motiv.(3.10.2009)

• PetrPan

Nezvládnutý pokus o slasher i film. Místo alespoň náznaku příběhu se divákovi dostane jakási matlanina o zhrzené staré rašpli a skupince dalších o něco mladších čarodějnic, které si hrají na herečky a strašně stojí o roli ve filmu nejdrsnějšího rejži všech dob, který si je sezve na konkurs do svého domu , příhodně umístěného v naprosté divočině. Režisér evidentně hnán touhou zasunout do všech postupně a posléze i naráz však nepočítal s ženskou nevraživostí, která může jít až za hrob. To byl spoiler, ano režisér není vrahem, sorry, případný čtenáři. Vlastní vybíjená se pak odvíjí velmi jednoduše, zpravidla detail tváře oběti, nevěřícný výraz, konec a několik vražd se odehraje zcela mimo zájem kamery. WTF? To má být slasher?! Nasrat na to, hvězdu za masku zabijáka z humor-shopu.(30.3.2015)

První počin pana Ciupky nevyšel vůbec zle. Tenhle neznámý slasher (aspoň u nás) předvádí divákovi prvně táhlejší děj a potom už klasickou hru vraha a závěrečné odhalení. Musím chálit skvělou masku vraha, která působí hodně creepy. To se ale nedá říct u jednodlivých úmrtí. Nejvíce zapamatovatelnou a myslím že i u hodně fans oblíbenou scénou je ta na zamrzlém rybníku. Nádherně zpomalené záběry bruslícího vraha ke své oběti. Ještě připomenu smutnou panenku. Škoda, že se Ciupka v tomto žánru nevydal dále.(30.1.2013)

"Curtains" je v našich končinách prakticky neznámy slasher, čo je preveľká škoda, lebo obsahuje jednu z najdesivejších hororových scén vôbec (jasná inšpirácia pre Raimiho "possessed witch" v Evil Dead 3). Ide o (kraso)korčuliarsku verziu danse macabre, ktorej expresivita je zvýraznená kontrastným duelom tmavých škvŕn na bielej ploche zamrznutého jazera. Tu niekoho vášnivo pobozkala múza (ťažko povedať aká). Aby nedošlo k mylnému dojmu, že film stojí a padá na tomto raritnom gotickom fortissime, hneď vzápätí zdôrazňujem, že "zbytok" filmu nie je žiadna vata, ale napínavá historka s naozaj ťažko predvídateľným vyústením. Z hľadiska žánru ide o veľmi mierny slasher, ktorý priam desí svojím odporom ku krvi, čo je pre fanúšika dosť frustrujúce. Buď som videl cenzurovanú verziu alebo avantgardný slasher. Bohužiaľ dúfam, že to prvé.(25.11.2009)

• SeBig

Jako dobrej horor to působí spíš až ke konci, kdy jsem si řekl tyvole fakt jako dobrý, ale ten průběh filmu prostě nic extra..sem tam nejaka vražda s dobrym jumpscarem a nečekaně dost fajn kamerou..kdyby to tempo bylo svižnější, dal bych rád i tu třetí. Takhle můžu jen napsat snesitelnej slasher s hnusnou vlasatou maskou a skvělým zakončením.(19.10.2018)