Mlýnek na maso

Grey Knight

Ghost Brigade, The

Horor / Válečný

USA, 1993, 80 min

Typicky nenápaditá a nepresvedčivá hororová deväťdesiatka... Pritom, ako tu už bolo niektorými užívateľmi spomenuté, príbeh o jednotke nemŕtvych, šarapatiacej počas americkej občianskej vojny na oboch stranách línie mal potenciál, ktorý by skúsenejší tvorca iste dokázal skvele využiť. Žiadne masky (tie si postavy zmŕtvychvstalých vojakov doslova pýtali), žiadne gore, mdlé bojové scény - po týchto stránkach Grey Knight kvalitou pripomína epizódu z televízneho seriálu. Režisér Hickenlooper mal pred natáčaním od producentov údajne sľúbený podstatne štedrejší rozpočet, ktorý však bol neskôr citeľne znížený, to však nie je dostatočné ospravedlnenie za výslednú neefektivitu snímky.(26.7.2011)

• kaylin

Spousta známých tváří, ale nic z toho, což je hrozná škoda. Tady se hraje víc na výpravu než na to, o čem snímek vlastně bude. Je to škoda, protože z toho mohl být docela dobrý horor, možná zombie western horor, ale skončilo to někde na půl cesty, možná ani tam ne a nepřineslo to divákovi pořádný zážitek.(9.1.2017)

Film, na kterém mě zaujala především výborná myšlenka. Ta bohužel zůstala dosti nevyužita. Mysteriózní až hororový příběh zasazený do prostředí Americké občanské války s morálním ponaučením v pozadí. K tomu se zde mihne i několik známějších tváří. Veřím, že kdyby se tohoto námětu chytil nějaký lepší režisér a produkce, byl by to adept na pětihvězdičkový film, ale takhle musím dost ubrat.(7.12.2008)

• eraserhead666

Takové... Takové televizní a horroru pomálu. V tomhle směru se, navzdory zajímavé zápletce, drželi tvůrci zbytečně (respektive takřka naprosto) zkrátka. Zbytečně promarnění potenciál námětu. Z výpravného a historického hlediska zajímavé (téma rasismu), obsazením ještě zajímavější (ani jsem si některých ksichtů nevšiml, jak jsou mladí).(22.11.2016)

• Tormentor665

Většinou se mi podbné nápady líbí, ale tohle i mě přišlo nedůvěryhodné. První vynikne hrozná lacinost. Pak přijde popření principů válečných filmů i zombie hororů. Pak nepřijde zvrhlost, kterou bych očekával a na níž bych se nejvíce těšil. Tím to padá i za hranice italských brakových hororů. Nebýt toho kýble moči, který jeden hlavní hrdina na vrhne na druhého, pak bych nedal ani tu poslední hvězdičku za snahu.(13.3.2013)

• - Natáčelo se od 16. července do 13. srpna 1992 ve městě Simi Valley (Kalifornie, USA). (BMW12)