Medvěd

Scénografie:

Toni Lüdi

Kostýmy:

Corinne Jorry

Toto je prvý film, aký som v živote videl - môj tato ma naň vzal keď som mal asi tri roky a je to zároveň prvý film, aký som videl v kine, ale aj všobecne úplne prvý snímok v mojom živote, takže má pre mňa špeciálny význam - nehľadiac na to, že so si ho pozrel samozrejme aj neskôr a je to nádherný, dojímavý a dobrodružný SKVELÝ film(3.1.2006)

Annauda si vážím proto, že natočil Boj o oheň a Medvěda. Jedná se o netypiské snímky a v případě Medvěda jse prostě v úžasu nad tím, jak to vůbec mohl dokázat zfilmovat, Muselo s tím bát nehorázně práce. Film se sice snaží dojímat, avšak tím, že nám zde Annuad ukazuje i odvrácenou, nebo spíš opravdovou, stránku přírody (rozsápané koně, psi) se liší od jiných přiblblých filmů alá Disney.(26.11.2007)

Kniha Jamese Olivera Curwooda "Král šedých medvědů" byla v dětství mojí nejoblíbenější - četl jsem jí asi 30x...Když jsem viděl tenhle film poprvé, byl jsem ještě dost malý, a tak na mě některé scény nepůsobily dobře - ať už ty drsné nebo snové...K tomuto filmu jsem se tedy vrátil až po letech. A můj bože - je to nádhera...Víc ani nepotřebujete vědět.(15.4.2005)

Annaudov "experiment" u mna uspel tak na 50%. Ako dobrodruzny pribeh v ktorom hraju hlavne postavy dva medvede (a prenadherna priroda) je do istej miery fascinujuci a divak nemoze nezasnut, co reziser (a cely stab samozrejme) dokazal. Na druhej strane sa reziser az nasilu snazil "hrdinom" vtlacat emocie, co posobilo obcas dost prehnane (hlavne one neustale fnukave zvuky mi fakt liezli na nervy). Nic to vsak nemeni na tom, ze je to naozaj vynimocny a ojedinely film a jeho umiestneni v top 200 sa necudujem. (7/10)(4.3.2008)

Klasika ve svém vlastním žánru. Dobrodružství jednoho malého medvíděte dokazuje, že velký dobrodružný film se obejde i takřka bez lidských herců. Režisér na přímou otázku odpověděl, že ve filmu není žádný náhodně vzniklý záběr, ale že vše bylo pečlivě dopředu připraveno. Točilo se podle scénáře a klobouk dolů před drezéry zvířat, že to všechno opravdu vyšlo. Pookénkovou animaci snů od Břetislava Pojara autor zvolil z důvodu toho, že ideálně zpodobňuje mláděcí nevinnost a Češi v tomto oboru platili za nejlepší na světě.(23.3.2015)

• - Film je natočen na motivy knihy Jamese Olivera Curwooda „Král šedých medvědů“, znamá také pod názvem „Medvědi“. Tato kniha je inspirovaná skutečnými událostmi, které autor, coby mladý lovec, sám zažil. (Prochy38)

• - Ve filmu se objevilo na 100 žab a 900 000 včel. (M.B)

• - Ve filmu je jak velký samec, tak mládě medvěd grizzly (Ursus artcos horribilis). V knize tomu bylo ovšem jinak. Samec grizzlyho se zde setkal s mládětem medvěda černého - baribala (Ursus americanus). (Prochy38)