Medvěd

Scénografie:

Toni Lüdi

Kostýmy:

Corinne Jorry

Napínavý souboj dvou medvědů s jejich lovci, na kterém jsou nejvíc udivující medvědí herecké výkony (nehledě na počet medvědů a jejich trenérů). Inu, Francouzi vždycky uměli "zvířecí" dokumenty. Je člověk sám součástí přírody, anebo s ní nikdy nemůže koexistovat? A jaký je rozdíl mezi člověkem zabíjejícím medvěda a medvědem zabíjejícím třeba koně? Kdo to dělá pro přežití, kdo pro zábavu a kdo ze zlosti? Máme důvod litovat roztomilého medvíděte rozsápaného hladovou kočkovitou šelmou? Nebo je správné brát to jako přirozenou součást potravinového řetězce? Těžko hledat jasné odpovědi, nicméně podobně nadějný závěr jako má Medvěd přináší život jen velmi zřídka. 80% Zajímavé komentáře: berg.12, genetique, Decker, Jordan(1.11.2005)

Annaudov "experiment" u mna uspel tak na 50%. Ako dobrodruzny pribeh v ktorom hraju hlavne postavy dva medvede (a prenadherna priroda) je do istej miery fascinujuci a divak nemoze nezasnut, co reziser (a cely stab samozrejme) dokazal. Na druhej strane sa reziser az nasilu snazil "hrdinom" vtlacat emocie, co posobilo obcas dost prehnane (hlavne one neustale fnukave zvuky mi fakt liezli na nervy). Nic to vsak nemeni na tom, ze je to naozaj vynimocny a ojedinely film a jeho umiestneni v top 200 sa necudujem. (7/10)(4.3.2008)

Dojemný příběh malého medvěda, jenž prochází životní zkouškou a musí čelit nejednomu dobrodružství. Určitě jsem film kdysi viděl, ale takové filmy nikdy neomrzí. Pěkné a hodně dobře natočené s příjemnou hudbou. Možná by stačilo napsat nádherné. Jeden z nejlepších filmů, kde hlavními hrdiny jsou zvířata. ( Hodnocení: 9/10 )(16.5.2013)

No to je ale milé překvapení!!! Legas (to jako já) objevil Ameriku (tedy Medvěda/y) teprve v roce 2005. Jak jen jsem mohl chodit kolem takového skvostu bez povšimnutí? Kam se hrabou všechny rodinné disneyovky o zvířátách, které mají tu drzost falešně hrát na divácké city a které jsou mnohdy znásilňené animací, lidskou řečí apod. Příběh Medvědů je také smyšlený (a místy až mírně pohádkový), ale je pevně ukotven v realitě nekompromisního potravinového řetězce, lovců kožešin a nepředvídatelné matky přírody. Narozdíl od naprosté většiny filmů, kde jsou karty rozdány ve stylu méďa-dobrák a lovec-lump (nebo lovec-dobrák a méďa-lump), tu platí, že zvířata se chovají opravdu jako zvířata, a lovci, i když prahnou po kožešině, tak mají také docela rozum (a lidskost - ovšem nijak kýčovitě přehnanou). K tomu si připočítejte dobrou dramatizující hudbu, velkolepé horské prostředí a samotný režisérský um J.J. Annauda a máme tu snad nejlepší zvířecí film (ještě bych snad vzpomenul slavné Volání divočiny).(24.11.2005)

Bez debat jeden z nejmilovanějších filmů mého dětství. Když jsem byla prcek a měla jsem tehdy kartičku člena videopůjčovny, neodolala jsem a tento snímek jsem si přinesla domů. Prožívala jsem to jako nic, i když konec byl vcelku předvídatelný. Medvědí láska, která není zpečetěna slovy, ale činy. Navždy...(10.8.2009)

• - Během natáčení se na place vystřídalo 14 medvíďat. (contrastic)

• - Natáčelo se v italských Dolomitech v nadmořské výšce 2500 metrů. (contrastic)

• - Film je natočen na motivy knihy Jamese Olivera Curwooda „Král šedých medvědů“, znamá také pod názvem „Medvědi“. Tato kniha je inspirovaná skutečnými událostmi, které autor, coby mladý lovec, sám zažil. (Prochy38)