Medvěd

Scénografie:

Toni Lüdi

Kostýmy:

Corinne Jorry

Filmy o zvieratách majú vačšinou za účel tváriť sa milo a sympatický, aby tomu diváci podľahli.A presne tak je tomu aj tu.Akurát tu to na mňa zapôsobilo veľmi prirodzene.Ten malý medveď je proste génius.Za to by som mu dal oscara.Je tak milý a sympatický, že od neho nemôžte odtrhnúť oči.Čo na to povedať, je to proste skvelo zrežírované.Jednoznačne jeden s najlepších filmov o zvieratách. 89% - 4*(1.6.2011)

Napínavý souboj dvou medvědů s jejich lovci, na kterém jsou nejvíc udivující medvědí herecké výkony (nehledě na počet medvědů a jejich trenérů). Inu, Francouzi vždycky uměli "zvířecí" dokumenty. Je člověk sám součástí přírody, anebo s ní nikdy nemůže koexistovat? A jaký je rozdíl mezi člověkem zabíjejícím medvěda a medvědem zabíjejícím třeba koně? Kdo to dělá pro přežití, kdo pro zábavu a kdo ze zlosti? Máme důvod litovat roztomilého medvíděte rozsápaného hladovou kočkovitou šelmou? Nebo je správné brát to jako přirozenou součást potravinového řetězce? Těžko hledat jasné odpovědi, nicméně podobně nadějný závěr jako má Medvěd přináší život jen velmi zřídka. 80% Zajímavé komentáře: berg.12, genetique, Decker, Jordan(1.11.2005)

Na jednu stranu vysoky hodnoceni a Annaud a na stranu druhou film o medvedech vypadajici jak dokument, takze jsem vazne nevedel, co od filmu cekat. Ale nakonec to byla slusna zabava. Film je vtipnej, dojemnej i napinavej a medvide je roztomily. Navic oba medvedi "hrali" fakt slusne. Taky me potesilo, ze lovci nejsou vyliceni jako bezcitny sileny zabijaci, ale jen jako particka kamaradu, ktera nemusi zabijet za kazdou cenu. Bal jsem se, ze se po case dostavi jistej stereotyp, pekny zabery se okoukaj a film zacne trochu nudit, ale stalo se to nastesti az ke konci, takze muzu klidne dat 4*.(28.3.2007)

Jeden z najkrasnejsich filmov o zvieratach a vobec od Jeana-Jacquesa Annauda. Krasna priroda, smutny a kruty pribeh, aspon tak kruty, ako dokaze byt aj sama priroda, kde silnejsi vyhrava. A hlavne nesmiem zabudnut na prekrasnu smutnu hudbu Phillippa Sardeho. Na tento film sa mozem stale divat :-)... 26.11.2009 _____ Tcheky Karyo - (Tom) +++ Jack Wallace - (Bill) +++ Hudba: Philippe Sarde +++(26.11.2009)

Klasika ve svém vlastním žánru. Dobrodružství jednoho malého medvíděte dokazuje, že velký dobrodružný film se obejde i takřka bez lidských herců. Režisér na přímou otázku odpověděl, že ve filmu není žádný náhodně vzniklý záběr, ale že vše bylo pečlivě dopředu připraveno. Točilo se podle scénáře a klobouk dolů před drezéry zvířat, že to všechno opravdu vyšlo. Pookénkovou animaci snů od Břetislava Pojara autor zvolil z důvodu toho, že ideálně zpodobňuje mláděcí nevinnost a Češi v tomto oboru platili za nejlepší na světě.(23.3.2015)

• - Natáčelo se v italských Dolomitech v nadmořské výšce 2500 metrů. (contrastic)

• - Medvěd Bart (hl.role) snědl denně 6 kuřat a půl pytle kombinovaného žrádla. (M.B)

• - Film je natočen na motivy knihy Jamese Olivera Curwooda „Král šedých medvědů“, znamá také pod názvem „Medvědi“. Tato kniha je inspirovaná skutečnými událostmi, které autor, coby mladý lovec, sám zažil. (Prochy38)