Medvěd

Scénografie:

Toni Lüdi

Kostýmy:

Corinne Jorry

Kniha Jamese Olivera Curwooda "Král šedých medvědů" byla v dětství mojí nejoblíbenější - četl jsem jí asi 30x...Když jsem viděl tenhle film poprvé, byl jsem ještě dost malý, a tak na mě některé scény nepůsobily dobře - ať už ty drsné nebo snové...K tomuto filmu jsem se tedy vrátil až po letech. A můj bože - je to nádhera...Víc ani nepotřebujete vědět.(15.4.2005)

Je možné natočiť film s minimom slov, vsádzať na nedostupnosť dravej prírody, nezmeniteľnosť zákonov bytia, existencie, striedania dňa a noci a pritom vyraziť divákom dych a načisto ich ohromiť? Tento režisér - ktorého zložité francúzske meno si ani netrúfam napísať - má u mňa plus za romancu medzi príťažlivým Číňanom a podmanivou študentkou, ale... toto medvieďa odkázané z jedného dňa na druhý samo na seba, bezbranne sa prizerajúce krutým pravidlám života, musí obmäkčiť srdce snáď každého jedného človeka(10.11.2009)

Překrásný dojemný film o přátelství osiřelého medvíděte a osamělého medvěda samotáře podle též krásné knihy od Jamese Olivera Curwooda. Od začátku do konce ukazuje krásnou Kanadskou přírodu v celé své kráse a příběh medvědů a jejich setkání s lovci je opravdu nádherně natočený a medvědi to zahráli jako skuteční herci. Zvláště ten malý je kouzelný. Ve filmu je spoustu silných scén, u mě dominuje scéna se zahnáním pumy na útěk. Jean-Jacques Annaud si u mě udělal veliké plus a utvrdil se mi v tom, že je těžkej profík. 100%.(28.10.2005)

DVD/// Obsazení 8/10 Děj 9/10 Hudba 7/10 Efekty 9/10/// +nádherný příběh, překrásná příroda, dojemné scény, neuvěřitelný scénář, přiměřená stopáž -málo hudby/// Krásný film. Je neuvěřitelný jak to ti méďové zahráli, ale přitom je to všechno tak přirozený. Rád se přikloním k plnému počtu./// Celkem 85%///(21.6.2008)

Toto je prvý film, aký som v živote videl - môj tato ma naň vzal keď som mal asi tri roky a je to zároveň prvý film, aký som videl v kine, ale aj všobecne úplne prvý snímok v mojom živote, takže má pre mňa špeciálny význam - nehľadiac na to, že so si ho pozrel samozrejme aj neskôr a je to nádherný, dojímavý a dobrodružný SKVELÝ film(3.1.2006)

• - Během natáčení se na place vystřídalo 14 medvíďat. (contrastic)

• - Autorem animovaných sekvencí je český tvůrce Břetislav Pojar. (contrastic)

• - Natáčelo se v italských Dolomitech v nadmořské výšce 2500 metrů. (contrastic)