poster

Medvěd

 • český

  Medvědi

 • francouzský

  L'ours

 • slovenský

  Medveď

 • anglický

  The Bear

Dobrodružný / Rodinný / Drama

Francie / USA, 1988, 96 min

Scénář:

Gérard Brach

Producenti:

Claude Berri

Střih:

Noëlle Boisson

Scénografie:

Toni Lüdi

Kostýmy:

Corinne Jorry
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kinej
  *****

  Annauda si vážím proto, že natočil Boj o oheň a Medvěda. Jedná se o netypiské snímky a v případě Medvěda jse prostě v úžasu nad tím, jak to vůbec mohl dokázat zfilmovat, Muselo s tím bát nehorázně práce. Film se sice snaží dojímat, avšak tím, že nám zde Annuad ukazuje i odvrácenou, nebo spíš opravdovou, stránku přírody (rozsápané koně, psi) se liší od jiných přiblblých filmů alá Disney.(26.11.2007)

 • Falko
  *****

  Jeden z najkrasnejsich filmov o zvieratach a vobec od Jeana-Jacquesa Annauda. Krasna priroda, smutny a kruty pribeh, aspon tak kruty, ako dokaze byt aj sama priroda, kde silnejsi vyhrava. A hlavne nesmiem zabudnut na prekrasnu smutnu hudbu Phillippa Sardeho. Na tento film sa mozem stale divat :-)... 26.11.2009 _____ Tcheky Karyo - (Tom) +++ Jack Wallace - (Bill) +++ Hudba: Philippe Sarde +++(26.11.2009)

 • kleopatra
  *****

  Nemám ráda filmy s dětmi nebo zvířaty ( nebo s dětmi A zvířaty), protože to je ať už úmyslný nebo neúmyslný zkrátka nátlak na diváka, zvlášť - a to je téměř pravidlo- když se jedněm nebo druhým ubližuje. Jenže tenhle film je tak strašně milý, že jsem se tomu úplně poddala a nechala se dobrovolně emocionálně ždímat od začátku do konce.(27.3.2004)

 • salahadin
  *****

  "Medvědi nevědí, že túúristi nemaj zbraně.." jenže Tchéky Karyo není turista. A tohle není veselý film pro děti plný slintajících dobrmanů, žádný sto plus jeden dalmatin, žádný tlustoprasekocour Garfield. Tohle je film o přírodě v zorném úhlu jejích vlastních pravidel, krutá i nežná, krásná i zrádná, silnější přežije. Ne našich komerčních pravidel. Zápas o svůj holý život, po němž jde nůž lidské chamtivosti. Jako malý jsem měl z tohoto filmu traumata. Annaud se snaží řídit heslem, co film, to jiný přístup. A tohle je po čertech neuvěřitelně dojemný film, výborně natočený, s minimen dialogů, ale o to působivější. O silný zážitek se hlavně starají zvířecí "herci", kteří zvládli role na jedničku. Nádhera! Závěrečné poselství si zapamatujme všichni! "Největším vzrušením není zabíjet, ale nechat žít."(19.9.2006)

 • Slarque
  *****

  Klasika ve svém vlastním žánru. Dobrodružství jednoho malého medvíděte dokazuje, že velký dobrodružný film se obejde i takřka bez lidských herců. Režisér na přímou otázku odpověděl, že ve filmu není žádný náhodně vzniklý záběr, ale že vše bylo pečlivě dopředu připraveno. Točilo se podle scénáře a klobouk dolů před drezéry zvířat, že to všechno opravdu vyšlo. Pookénkovou animaci snů od Břetislava Pojara autor zvolil z důvodu toho, že ideálně zpodobňuje mláděcí nevinnost a Češi v tomto oboru platili za nejlepší na světě.(23.3.2015)

 • - V průběhu natáčení se žádné zvíře nezranilo. (contrastic)

 • - Jelikož v divočině zpravidla samci medvědů pojídají medvíďata, filmaři připravili pro medvěda Barta malou hru, pomocí plyšového medvěda velikosti a barvy srsti stejné, jako mělo skutečné medvídě. Když trenéři cítili, že je připraven, představili ho skutečnému mláďati medvěda a Bart ho vřele přijal. (Valsadora)

 • - Autorem animovaných sekvencí je český tvůrce Břetislav Pojar. (contrastic)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace