Medvěd

Trailer

Britská Columbie, 1885. Na velkou medvědici při vybírání medu z hnízda horských včel spadne velký kámen a zabije ji. Její mládě tak musí samo začít objevovat život. Když medvídě potká postřeleného medvědího samce, uzavřou po počáteční antipatii přátelství. Jenže lovci se nechtějí vzdát a sledují stopy už dvou medvědů. (oficiální text distributora)

Trailer

akisha

Tenhle film je zásadní záležitost mého dětství, tudíž ho mám samozřejmě spojenej s těžkým traumatem při smrti medvídkovy matky a pak taky při jeho častých haluškách. Vidět ho po těch letech znova byl nádherný zážitek. Člověk víc ocení neuvěřitelnou Kanadskou přírodu a upravenou překrásnou Čajkovského melodii. Příběh je sice jednoduchý, ale funguje a rozhodně jsem se necítila citově vydíraná - podívejte se na takovýho Beethovena, to je aspoň vydíračka. Velkej obdiv pro trenéry a cvičitele zvěře. A střet u vodopádu je prostě geniální. (Musím zmínit i sympaťáka Tchéky Karyo, po medvědech hrál nejlíp). 90% ()

MM_Ramone

Skúsený francúzsky režisér Jean-Jacques Annaud sa dva roky potom, čo natočil perfektnú, dychberúcu filmovú adaptáciu románu Umberta Eca "Meno ruže" (Le Nom de la rose), rozhodol, že si zapláva v úplne iných vodách. V roku 1988 sa pustil do projektu s názvom "Medveď" (L´Ours). Tento dobrodružný dramatický snímok sa odohráva v roku 1885 v Britskej Columbii a v hlavných úlohách sú medvede. Fakt, naozaj, hlavné úlohy si zahrali dvaja medvedi (Bart a Youk). Človek by tomu ani neveril, ale boli omnoho lepší herci ako mnohí ich ľudskí kolegovia. Je to niečo vskutku netradičné, no podarilo sa to natočiť naozaj bravúrne. Keď sa zaujímavého, kvalitného scenára chopí talentovaný režisér, tak aj z medveďov dokáže urobiť herecké hviezdy. **** ()

Omnibus

Dojemné přírodopisně-sociální drama o chlupaťoučkém uličníkovi, medvídkovi s roztomilým čumáčkem a šibalským výrazem (navzdory tomu, že medvědi, jak známo, nemají mimické svaly). Úchvatná divočina, osiřelej malinkej míšánek, starej míša velkej jako kráva a v ohrožení zuřivej jak bejk, a k tomu lovci, se smečkou psů velkých jak telata, kteří ale naštěstí neumí moc dobře střílet (ti lovci, ne psi). Jó, zvířátka... Jak v Českém nebi říká Babička Boženy Němcové: "Já jsem vždycky kolem sebe měla ráda zvířátka, každé jaro byly housátka nebo káčátka." A praotec Čech odpovídá: zvířata jsou fajn, ale nesežrat všechno hned! Něco nechat na zimu! :-) Ale zpět do brlohu a k filmu. Knížku Král šedých medvědů jsem jako klučina hltal s pusou otevřenou a očima vyvalenýma, stejně jako v dospělosti Annaudův film. ()

Falko

Jeden z najkrasnejsich filmov o zvieratach a vobec od Jeana-Jacquesa Annauda. Krasna priroda, smutny a kruty pribeh, aspon tak kruty, ako dokaze byt aj sama priroda, kde silnejsi vyhrava. A hlavne nesmiem zabudnut na prekrasnu smutnu hudbu Phillippa Sardeho. Na tento film sa mozem stale divat :-)... 26.11.2009 _____ Tcheky Karyo - (Tom) +++ Jack Wallace - (Bill) +++ Hudba: Philippe Sarde +++ ()

B!shop

Na jednu stranu vysoky hodnoceni a Annaud a na stranu druhou film o medvedech vypadajici jak dokument, takze jsem vazne nevedel, co od filmu cekat. Ale nakonec to byla slusna zabava. Film je vtipnej, dojemnej i napinavej a medvide je roztomily. Navic oba medvedi "hrali" fakt slusne. Taky me potesilo, ze lovci nejsou vyliceni jako bezcitny sileny zabijaci, ale jen jako particka kamaradu, ktera nemusi zabijet za kazdou cenu. Bal jsem se, ze se po case dostavi jistej stereotyp, pekny zabery se okoukaj a film zacne trochu nudit, ale stalo se to nastesti az ke konci, takze muzu klidne dat 4*. ()

• Jelikož v divočině zpravidla samci medvědů pojídají medvíďata, připravili filmaři pro medvěda Barta malou hru s pomocí plyšového medvěda velikosti a barvy srsti stejné, jako mělo skutečné medvídě. Když trenéři cítili, že je připraven, představili ho skutečnému mláděti medvěda a Bart ho vřele přijal. (Valsadora)
  • Medvěd Bart snědl denně 6 kuřat a půl pytle kombinovaného žrádla. (M.B)
  • Natáčelo se v italských Dolomitech v nadmořské výšce 2500 metrů. (contrastic)