Medvěd

Scénografie:

Toni Lüdi

Kostýmy:

Corinne Jorry

Nemám ráda filmy s dětmi nebo zvířaty ( nebo s dětmi A zvířaty), protože to je ať už úmyslný nebo neúmyslný zkrátka nátlak na diváka, zvlášť - a to je téměř pravidlo- když se jedněm nebo druhým ubližuje. Jenže tenhle film je tak strašně milý, že jsem se tomu úplně poddala a nechala se dobrovolně emocionálně ždímat od začátku do konce.(27.3.2004)

Překrásný dojemný film o přátelství osiřelého medvíděte a osamělého medvěda samotáře podle též krásné knihy od Jamese Olivera Curwooda. Od začátku do konce ukazuje krásnou Kanadskou přírodu v celé své kráse a příběh medvědů a jejich setkání s lovci je opravdu nádherně natočený a medvědi to zahráli jako skuteční herci. Zvláště ten malý je kouzelný. Ve filmu je spoustu silných scén, u mě dominuje scéna se zahnáním pumy na útěk. Jean-Jacques Annaud si u mě udělal veliké plus a utvrdil se mi v tom, že je těžkej profík. 100%.(28.10.2005)

Klasika ve svém vlastním žánru. Dobrodružství jednoho malého medvíděte dokazuje, že velký dobrodružný film se obejde i takřka bez lidských herců. Režisér na přímou otázku odpověděl, že ve filmu není žádný náhodně vzniklý záběr, ale že vše bylo pečlivě dopředu připraveno. Točilo se podle scénáře a klobouk dolů před drezéry zvířat, že to všechno opravdu vyšlo. Pookénkovou animaci snů od Břetislava Pojara autor zvolil z důvodu toho, že ideálně zpodobňuje mláděcí nevinnost a Češi v tomto oboru platili za nejlepší na světě.(23.3.2015)

,,NAJVÄČŠIE VZRUŠENIE NIE JE ZABÍJAŤ, ALE NECHAŤ ŽIŤ." __ Po úspechu filmu ,,Boj o oheň" nakrútil Jean-Jacques Annaud film inšpirovaný románom Jamesa Olivera Curwooda ,,Kráľ sivých medveďov" zasadený do uhrančivého prostredia Britskej Kolumbie konca 19. storočia. Film s pôsobivou kamerou nádherných prírodných scenérií priniesol Annaudovi zaslúženého Cézara za najlepšiu réžiu. Azda najsilnejšia scéna je boj starého medveďa s loveckými psami na skalách (v záverečných titulkoch je zdôraznené upozornenie, že žiadne zviera nebolo počas nakrúcania zranené :-)). Nielenže najlepší film talentovaného francúzskeho režiséra, ale mimoriadny zážitok na poli kinematografie.(24.9.2007)

Annauda si vážím proto, že natočil Boj o oheň a Medvěda. Jedná se o netypiské snímky a v případě Medvěda jse prostě v úžasu nad tím, jak to vůbec mohl dokázat zfilmovat, Muselo s tím bát nehorázně práce. Film se sice snaží dojímat, avšak tím, že nám zde Annuad ukazuje i odvrácenou, nebo spíš opravdovou, stránku přírody (rozsápané koně, psi) se liší od jiných přiblblých filmů alá Disney.(26.11.2007)

• - V průběhu natáčení se žádné zvíře nezranilo. (contrastic)

• - Natáčelo se v italských Dolomitech v nadmořské výšce 2500 metrů. (contrastic)

• - Během natáčení se na place vystřídalo 14 medvíďat. (contrastic)