Medvěd

Scénografie:

Toni Lüdi

Kostýmy:

Corinne Jorry

Annauda si vážím proto, že natočil Boj o oheň a Medvěda. Jedná se o netypiské snímky a v případě Medvěda jse prostě v úžasu nad tím, jak to vůbec mohl dokázat zfilmovat, Muselo s tím bát nehorázně práce. Film se sice snaží dojímat, avšak tím, že nám zde Annuad ukazuje i odvrácenou, nebo spíš opravdovou, stránku přírody (rozsápané koně, psi) se liší od jiných přiblblých filmů alá Disney.(26.11.2007)

Jeden z najkrasnejsich filmov o zvieratach a vobec od Jeana-Jacquesa Annauda. Krasna priroda, smutny a kruty pribeh, aspon tak kruty, ako dokaze byt aj sama priroda, kde silnejsi vyhrava. A hlavne nesmiem zabudnut na prekrasnu smutnu hudbu Phillippa Sardeho. Na tento film sa mozem stale divat :-)... 26.11.2009 _____ Tcheky Karyo - (Tom) +++ Jack Wallace - (Bill) +++ Hudba: Philippe Sarde +++(26.11.2009)

Nemám ráda filmy s dětmi nebo zvířaty ( nebo s dětmi A zvířaty), protože to je ať už úmyslný nebo neúmyslný zkrátka nátlak na diváka, zvlášť - a to je téměř pravidlo- když se jedněm nebo druhým ubližuje. Jenže tenhle film je tak strašně milý, že jsem se tomu úplně poddala a nechala se dobrovolně emocionálně ždímat od začátku do konce.(27.3.2004)

"Medvědi nevědí, že túúristi nemaj zbraně.." jenže Tchéky Karyo není turista. A tohle není veselý film pro děti plný slintajících dobrmanů, žádný sto plus jeden dalmatin, žádný tlustoprasekocour Garfield. Tohle je film o přírodě v zorném úhlu jejích vlastních pravidel, krutá i nežná, krásná i zrádná, silnější přežije. Ne našich komerčních pravidel. Zápas o svůj holý život, po němž jde nůž lidské chamtivosti. Jako malý jsem měl z tohoto filmu traumata. Annaud se snaží řídit heslem, co film, to jiný přístup. A tohle je po čertech neuvěřitelně dojemný film, výborně natočený, s minimen dialogů, ale o to působivější. O silný zážitek se hlavně starají zvířecí "herci", kteří zvládli role na jedničku. Nádhera! Závěrečné poselství si zapamatujme všichni! "Největším vzrušením není zabíjet, ale nechat žít."(19.9.2006)

Klasika ve svém vlastním žánru. Dobrodružství jednoho malého medvíděte dokazuje, že velký dobrodružný film se obejde i takřka bez lidských herců. Režisér na přímou otázku odpověděl, že ve filmu není žádný náhodně vzniklý záběr, ale že vše bylo pečlivě dopředu připraveno. Točilo se podle scénáře a klobouk dolů před drezéry zvířat, že to všechno opravdu vyšlo. Pookénkovou animaci snů od Břetislava Pojara autor zvolil z důvodu toho, že ideálně zpodobňuje mláděcí nevinnost a Češi v tomto oboru platili za nejlepší na světě.(23.3.2015)

• - V průběhu natáčení se žádné zvíře nezranilo. (contrastic)

• - Jelikož v divočině zpravidla samci medvědů pojídají medvíďata, filmaři připravili pro medvěda Barta malou hru, pomocí plyšového medvěda velikosti a barvy srsti stejné, jako mělo skutečné medvídě. Když trenéři cítili, že je připraven, představili ho skutečnému mláďati medvěda a Bart ho vřele přijal. (Valsadora)

• - Autorem animovaných sekvencí je český tvůrce Břetislav Pojar. (contrastic)