Medvěd

Scénografie:

Toni Lüdi

Kostýmy:

Corinne Jorry

Jeden z najkrasnejsich filmov o zvieratach a vobec od Jeana-Jacquesa Annauda. Krasna priroda, smutny a kruty pribeh, aspon tak kruty, ako dokaze byt aj sama priroda, kde silnejsi vyhrava. A hlavne nesmiem zabudnut na prekrasnu smutnu hudbu Phillippa Sardeho. Na tento film sa mozem stale divat :-)... 26.11.2009 _____ Tcheky Karyo - (Tom) +++ Jack Wallace - (Bill) +++ Hudba: Philippe Sarde +++(26.11.2009)

Překrásný dojemný film o přátelství osiřelého medvíděte a osamělého medvěda samotáře podle též krásné knihy od Jamese Olivera Curwooda. Od začátku do konce ukazuje krásnou Kanadskou přírodu v celé své kráse a příběh medvědů a jejich setkání s lovci je opravdu nádherně natočený a medvědi to zahráli jako skuteční herci. Zvláště ten malý je kouzelný. Ve filmu je spoustu silných scén, u mě dominuje scéna se zahnáním pumy na útěk. Jean-Jacques Annaud si u mě udělal veliké plus a utvrdil se mi v tom, že je těžkej profík. 100%.(28.10.2005)

K mým vzpomínkám na Annauda patří zejména tesilky nemilosrdně zakousnuté do stehen a hlas soudružky učitelky, eroticky zbarvený čtyřicítkou partyzánek, jak mě a spolužáka Hadače kárá: Držte už hubu, čuráci! To jsem ještě netušil, že se z dojetí rozlehne celým kinosálem šelest mé dětské chlopně a při scéně, kdy medvídka šmíruje gepard/leopard/puma/prasopes (nevím přesně), aby byl ten zmrd nakonec zahnán na útěk, jsem napětím nedýchal! Dramatický a sentimentální příběh o dvou chlupatých kamarádech, vášni k medu, procházkách v přírodě a velikosti medvědího srdce řadí film Potkali se u Vancouveru do mé topky osmdesátých let. A nejdůležitější je, že bych oba dialogy ve filmu zvládl i bez titulků, takže si můžu po vzoru ostatních lingvisticky nadaných uživatelů hrdě vystavit na profilu: My inglish is veri veri gut and the tschechische titulki are un necessary forme.(2.2.2013)

Annauda si vážím proto, že natočil Boj o oheň a Medvěda. Jedná se o netypiské snímky a v případě Medvěda jse prostě v úžasu nad tím, jak to vůbec mohl dokázat zfilmovat, Muselo s tím bát nehorázně práce. Film se sice snaží dojímat, avšak tím, že nám zde Annuad ukazuje i odvrácenou, nebo spíš opravdovou, stránku přírody (rozsápané koně, psi) se liší od jiných přiblblých filmů alá Disney.(26.11.2007)

Nádherný příběh o pár medvědech, dvou lovcích, smečce špatně dopadnuvších psů a ošklivé šelmě:) Jakkoli absurdně to zní, tak se jedná o hluboce lidský příběh. Film je místy velmi dojemný, jindy zase veselý (holt hravé mládě, no:)), ale nikdy nesklouzl do patosu. Myslím, že by pro mě byl zážitek ještě lepší, kdyby ani lovci vůbec nemluvili. Ale to je jen detail. Skvělé dílo. 95%.(25.12.2006)

• - Ve filmu je jak velký samec, tak mládě medvěd grizzly (Ursus artcos horribilis). V knize tomu bylo ovšem jinak. Samec grizzlyho se zde setkal s mládětem medvěda černého - baribala (Ursus americanus). (Prochy38)

• - Autorem animovaných sekvencí je český tvůrce Břetislav Pojar. (contrastic)

• - Jelikož v divočině zpravidla samci medvědů pojídají medvíďata, filmaři připravili pro medvěda Barta malou hru, pomocí plyšového medvěda velikosti a barvy srsti stejné, jako mělo skutečné medvídě. Když trenéři cítili, že je připraven, představili ho skutečnému mláďati medvěda a Bart ho vřele přijal. (Valsadora)