Medvěd

akisha

Tenhle film je zásadní záležitost mého dětství, tudíž ho mám samozřejmě spojenej s těžkým traumatem při smrti medvídkovy matky a pak taky při jeho častých haluškách. Vidět ho po těch letech znova byl nádherný zážitek. Člověk víc ocení neuvěřitelnou Kanadskou přírodu a upravenou překrásnou Čajkovského melodii. Příběh je sice jednoduchý, ale funguje a rozhodně jsem se necítila citově vydíraná - podívejte se na takovýho Beethovena, to je aspoň vydíračka. Velkej obdiv pro trenéry a cvičitele zvěře. A střet u vodopádu je prostě geniální. (Musím zmínit i sympaťáka Tchéky Karyo, po medvědech hrál nejlíp). 90% ()

genetique

Najkrajší animal-movie, pokiaľ nepočítam iné animované filmíky. Ako sa podarilo sfilmovať toto, nechápem. Pritom v žiadnom prípade nejde o dokument. Nádherne spracovaný srdečný príbeh zraneného medveďa-samotára, ktorému sa do cesty pripletie malé medvieďa, ktoré tragicky stratilo matku. Malé medvieďa si postupom času získa náklonnosť a lásku samotára a spolu tvoria neoddeliteľnú dvojicu, ktorú nezastaví ani partia pytliakov. Navyše srdcervúci záver, ktorý nenechá len tak oči bez kvapky slzy. Nikoho oči. 100%. ()

Cappuccino

Málokedy hodnotím film (tobôž píšem komentár) na konto filmu, ktorý som zhliadol už dávnejšie. V prípade Medveďa si však nedokážem pomôcť.. pripomenul mi osobu, na ktorú nikdy nezabudnem (nech Ti je zem ľahká). __ Krásna príroda v kombinácii s nebojácnou dvojkou medvedíkov. Týmto by som sa chcel zároveň ospravedlniť..po opätovnom zhliadnutí napíšem plnohodnotnejší komentár. ()

Kaka

Asi jediný film svého druhu. Roztomilá pohádka a strhující zvířecí survival v jednom. Takovou paletou emocí nedisponují mnohdy ani vysokorozpočtové a vypiplané "lidské filmy". Annaud navíc i zde dokázal zužitkovat neobyčejné estetické cítění a tudíž zažijeme fenomenální obrazovou kompozici, doplněnou skvělou kamerou a hudbou. ()

marhoul

Za komančů nás hnali, v rámci školní výuky, na příšerné proletářské sračky. Při těch přešel humor i nejotrlejšího sarkastu. To si dnešní student ani nedokáže představit, jaké bahno my museli povinně vidět. O Fučíkovi, Gottwaldovi, o výměnných brigádách v CCCP... Jaké bylo naše překvapení, když jsme ve dvojstupech nakráčeli do kina Vítek, kde nám byl promítnut Medvěd. Tento Medvěd. Víte, co to bylo?!! My viděli v kině, v deset dopoledne, nádherný dobrodružný film a já mám z toho Vánoce dosud. Doma nám to nevěřili. Premiéra u nás, stejně jako ve Francii, proběhla na podzim Anno Domini 1988. ()

• V průběhu natáčení se žádné zvíře nezranilo. (contrastic)
  • Během natáčení se na place vystřídalo 14 medvíďat. (contrastic)
  • Ve filmu je jak velký samec, tak mládě medvěda grizzly (Ursus artcos horribilis). V knize tomu bylo ovšem jinak. Samec grizzlyho se zde setkal s mládětem medvěda černého - baribala (Ursus americanus). (Prochy38)