Medvěd

danny_21

Přiznávám se, že nemám moc v oblibě filmy, kde hlavní roli hrají zvířata, když jsou tam navíc přepletený decka, ještě míň. Annaudovi Medvědi představují světou vyjímku. Dojemný, miloučký příběh o dvojce chlupáčů, škoda, že filmových ocenění se nedostává i jiným než lidským tvorům, Ti dva méďové by si ho zasloužili, hlavně Bart, který si tímhle zadělal na velmi slušnou kariéru:-) - 85% ()

kratina

Tohle je jasně nejchlupatější film všech dob! Brum, brum! Není co dodat. Snad jen vzkaz paní Drábkové, která nás kdysi učila, že medvědi jsou krvelačné, ale přitom nevyzpytatelné šelmy, protože nemají mimické svaly. Mají, paní profesorko, mají... Já je viděl! Tenhle mrňavý chlupatý herec by si rozhodně zasloužil otisknout tlapku do hollywoodského chodníku slávy! ()

Inozuka

Když odhlédu od projekce lidských vlatností do chování zvířat je tenhle film doslova geniální. Perfektně postavený příběh, hravost medvíděte i drsná příroda všechno hraje do karet tvůrcům a nedokáži si představit, že by jim na to někdo neskočil. Moc se mi líbilo i finální rozuzlení příběhu a jeho poslelství. Jak Annaud dokázal zrežírovat medvěda Barta, bych ještě pochopil, protože to byl herecký profík, ale jak to k sakru dokázal s tím medvídětem je mi záhada. Nádherný a milý film. ()

Nocturno culto

Mé 1000.hodnocení nemohl dostat lepší film, než právě tenhle. Je to opravdu dojemný příběh o kouzlu soužití zvířat mezi sebou a o tom že bychom se měli navzájem respektovat, my lidé a volně žijící zvířata..vždy se na tenhle snímek rád podívám. Těší mě že nezanedbatelnou zásluhu má i p.Pojar, ten má zkušenosti s medvědy od Kolína a zvládl i tyhle v divočině.. ()

Bukiet

Film, který v době vzniku uchvátil i milovníky tvrdé akce. A po letech musím konstatovat, že si zachoval vše, proč byl tak obdivován. Dodnes mne dojímá kňučení malého medvěda a stále mne fascinuje scéna setkání lovce Toma s velkým medvědem. Představitel Toma , Tchéky Karyo, se od této chvíle stal mým oblíbeným francouzským hercem. Je až k neuvěření, že toto je „umělý“ příběh, kdy zvířata jsou trénována a své role vskutku „hrají“. A příjemné bylo tehdy i dnes vidět v titulcích i jedno významné jméno z české kinematografie. ()

wito

jeden z prvych filmov, na ktore som bol v kine. mal som asi osem rokov a pocity ktore som po filme prezival sa daju len tazko popisat. pre mna neskutocne skutocny film pri ktorom sa sem tam hrnu slzy do oci. nadherne scenerie, skvele "herecke vykony", skvelá režia, dojimava hudba, ... ()

xylofonka

Važme si přírody vážení, nikdy nevíme, kdy budeme potřebovat, aby se nad námi slitovala a ukázala nám, že je pod její úroveň se nám mstít. ()

Fildas

Jak již zde někdo psal, medvědi to zahrály skvěle, kam se serou hollywoodské hvězdy, takto realisticky zahrané role jsem ještě neviděl. Tento snímek je opravdu krásné sousto pro naše zdegenerované oči vlivem všech akčních a hororových filmů. ()

Šindy

Filmy se zvířaty moc rád nemám. Většinou se jedná o připitomělé komedie, které jak rychle shlédnete, tak také rychle zapomenete. Tohle je ale úplně jiný případ a ukázka toho, co je možné. Nemusíte mít drahé hvězdy ani velké exteriéry. Stačí hezká příroda a dva mědvědi, kteří vás absolutně odzbrojí svojí přirozeností. Byla to odvaha, natočit tenhle film, ale vyplatila se. Emočně krásné a s velikým přesahem. ()

xenopus

5*. Netřeba dodávat víc! Jo, postsynchrony mi lezly na nervy jak nic jiného. Ale zbytek... těžko uvěřit, že tohle medvědi zahráli, když to vypadá tak realisticky... No, do Britské Kolumbie se budu muset někdy podívat. A stačila by mi příroda bez medvědů... :-) ()

Petike

"Najväčším vzrušením nie je zabíjať, ale nechať žiť...". Jeden z mojich najobľúbenejších filmov. :-) Vizuálna báseň, v ktorej niet zbytočných monológov a dialógov, kde aj hlasy ľudských lovcov sú len ďalšou zvukovou kulisou prírody, ďalším zvieracím hlasom... Macíkov sen o žabkách-príšerách po zjedení muchotráviek, či jeho napodobňovanie dospelého maca pri dvorení (trasenie krpatou jedličkou :-))) ) patria medzi najnezabudnuteľnejšie komediálne ladené scény, aké som kedy videl. ()

picusis

Za výkon toho malého méďi musím dát 5*. Skvělý film z prostředí života medvědů, v tohle jsem ani doufal, že to bude tak výborné. ()

departed

Široko daleko nenajdete krásnější film z přírody s roztomilými zvířátky. Natočeno s citem, ale zápletka s dvěma lovci byla navíc, i když nějak výrazněji nevadila, ale stejně. ()

hoid

Nadherny film. Cudujem sa len, ze som sa k nemu dostal az teraz. Zaujimalo by ma ako ho nakrucali. su tam krasne zabery. ()

JackDullBoy

Veru, nadpriemerne inteligentné medvede v príbehu kde pytliaci hrajú druhé husle čo sa týka nielen práve rozmýšľania ale aj hereckých výkonov. Jediné čo môžem povedať je: Kiežby tu neboli ľudskí herci len do počtu a film mal o čosi kreatívnejší scenár. PS: Na scénu keď malý zjedol muchotrávky budem ešte dlho spomínať. ()