Dobrodružný snímek, odehrávající se v Kolumbii, líčí honbu za smaragdy, jimž se v hantýrce říká "zelený led". Neohrožený dobrodruh spolu s půvabnou dívkou, která zde pátrá po své pohřešované sestře, bojují proti smaragdovému magnátovi i jeho přisluhovačům a procházejí přitom řadou nebezpečných situací. (Česká televize)

RoyBatty444

Videné v kine ešte za totáča. Jeden z mála filmov tohto žánru, ktorý mi utkvel v pamäti. Aj keď si myslím, že to bude hlavne tým kinom a nízkym vekom. Určite ako oddychovka a veľmi dobrá žánrovka poskytne zábavu a rozptýlenie skoro na celú stopáž. ()

Johgas

Dobrodružná oddychovka na jedno shlédnutí. Míchalo se tam více témat, měla jsem pocit, že se to trošku přebíjí. Výborný Omar Sharif, když se poprvé zjeví na scéně a usměje se, tak v jeho očích je velký chlad a krutost - a rázem víme, kdo je záporňák. Přestože té scéně nasvědčují pouze jeho oči. Soundtrack je z dílny Billa Wymana, baskytaristy Rolling Stones. Místy výborný, místo mi přišlo, že do filmu nepaří (např. hudba k letu balónem je výborná sama o sobě, ale nepřišlo mi, že se hodí do toho filmu). Musím vyzdvihnout český dabing - Josef Kemr, Marie Drahokoupilová, Petr Oliva - toto se opravdu povedlo. ()

gizi

Kdysi za komoušů to byl u nás oblíbený film a jako kluk jsem ho viděl a stále si ho pamatoval jako nadprůměrný. A kupodivu se po letech ukázalo, že ten film je fakt dobrý. 75%. ()

JohnnyV

Skvělý dobrodružný film. Bohužel na cenzurovaném DVD je vystřižena scéna, kdy Holbrooková zastřelí poručíka a jeho jednotka je záhy postřílena "partyzány". Proč to vydali jak za komunistů v ČST? ()

Angel7

Nič lepšie nevymyslím ako napísal už tu v komentároch "anderson". Áno pre nás to bol kultový film. Osobne iba dodám, že som tento film podvädome hľadal asi 15 rokov. Áno, je to pekne namiešaná exotika s dobrodružstvom a krásnym zmyslom pre humor, aj keď niekedy s trpkou príchuťou. ()

paja78

Průměrný dobrodružný film s kvalitním českým dabingem. Výborné herecké obsazení, film však dost sráží spoustu logických nesmyslů. Pokud srovnám s podobně laděným snímkem Honba za diamantem, Zelený led to prohrává na plné čáře. ()

mdf

Jako 12-letý byl pro mě tento film pecka,odstupem času už je to jen slabí ,naivní,nelogický film s perfektním dabingem. ()

Setsakrament

Skvělá filmařská klasika osmdesátek. Námět, výprava, kamera, akce, na tehdejší dobu velmi dobře udělané a i dnes film obstojí a daleko předčí spoustu šitu z podobného ranku. Jen ti levicoví Che Guevarovští aktivisté z jihoamerické džungle v boji za dobro, ti mě už tak nějak iritovali když jsem ten film viděl ještě dlouho před r.89, už (a snad právě kvůli nim) tento film prošel za komoušů do Čs.kin.) Omar Sharif: "meno sebastiano argenti" klasa! -) ()