Dobrodružný snímek, odehrávající se v Kolumbii, líčí honbu za smaragdy, jimž se v hantýrce říká "zelený led". Neohrožený dobrodruh spolu s půvabnou dívkou, která zde pátrá po své pohřešované sestře, bojují proti smaragdovému magnátovi i jeho přisluhovačům a procházejí přitom řadou nebezpečných situací. (Česká televize)

topi

Málokterý film se může pyšnit takovým dabingem. Všechno stará herecká československá elita (hlavně Josef Kemr)!! Lepší, než originál. S příběhem už to tak valný není, mnohem více se mně film líbil v dětství a pak po tolika letech spíše zklamání. I tak ale některé scény zůstaly navždy v hlavě - postřílení celé expedice na začátku filmu anebo pád z mrakodrapu. ()

ilemas

Velmi příjemný pohodový film, který mě i po několikerém shlédnutí stále baví. Hlavně perfektní scéna s balńy s nádhernou písničkou mě vždy dostane. V tehdejší době ve vždy vyprodaných sálech naprostá pecka a i dnes se to dá stále shlédnout. Charismatický Omar Sharif (kpt. Nemo, zde Meno, což jistě není náhoda) a půvabná Anne Archer jsou třešničkou na dortu. Vždy mě bylo líto té návnady vypuštěné do moře, ale dodávka dobré kávy z Columbie s malým bonusem to spraví. ()

Martin741

No u mna su v kategorii zlodejske vykradacske filmy francuzski Specialiste 1985 omnoho vyssie nez tento ciry priemer. Jo, chlapi su s drsni, zeny krasne, len ten scenar je slabeho ducha. A to mi vadi, u Specialistov 1985 som musel uvazovat a rozmyslat, tu nebolo treba, vsetko je vysvetelene po lopate - to teda nemam rad. Navyse priserne dlho trva kym sa nieco rozbehne, Gerard lanvin u Specialistov bol aspon sympatak, coz Ryan O´Neal rozhodne nie je. Potom este ma dorazila ta scena na lodi na mori - tak to bol masaker, cely lup a cely zlodejsky slusny premysleny plan bo lsplachnuty v hajzlu. To, ze sa parkkrat vystrelilo, to ma nechava chladnym - akcia slaba a nedomyslena. Koniec uplne ze mimo : 45 % ()

mortak

Šesťákový krvák v pozitivním slova smyslu. Obsahuje všechny důležité přísady, nenudí a když vás v práci naštve šéf nebo učitelka ve škole, odpočinete si při něm. Malému klukovi v mém nitru se to líbí, ale ten dospělý na povrchu neveřícně kouká na nelogičnost a hloupost konání všech postav. Jestliže úspěch loupeže spočívá v tom, že si strážce u scanneru místností čte noviny a nekouká se na obrazovku... ()

c.tucker

Neví, ale přišlo mi to lajdácké a trošinku laciné, ale zlodějina povedená a Anne Archer převelice povedená. Až ten konec mě trošinku rozhýbal a uvedl v napětí. ()

andrii

Kdo se zhlédne, propadne petrolejovému lákadlu, nedělí se o naleziště "kamenných" sazeniček, o klíč ke klíčení sklíček, zvláště pak charakter, který rád chlad brčálových hlubin. Záludně, záhadně zbloudilý, rozezlený vezír (pod)vodnických kulis, který uklouzne po kouzle pikantně peprmintovém, na jevišti lovišť pistáciových očí. Pro nákladný luxus sám. Jak být "v mechu." ()

Han22

Na Zelený led mám vzpomínku, že jsem VHS s filmem zahlídl kdesi v bazaru za dvacku hned vedle filmu Modrý led, což mě pobavilo. Jinak je to ty dobrodružný film točící se kolem pašování smaragdů a je to film velice britský. To znamená ošuntělý, velice pomalý a nudný... což by dobrodružný film rozhodně být neměl. Na druhou stranu sympaticky škádlící se ústřední pár (O´Neal, Archerová) to táhne nahoru, stejně jako slizký Sharif; všem třem pomáhá výborný starý dabing. Nechybí ani špetka humoru, pěkná písnička a minimálně originální vykrádačka střešního trezoru byla super. Takže se to na ty 3* vydrápe, ale žádná klasika to teda není. ()

Ripley

Tento průměrný film beru jako nostalgii a vzpomínky na dobu kdy v domácnostech vládli první videopřehrávače a na dobu kdy se otevíraly první videopůjčovny.Ryan O'Neal je v tomto dílku,alespoň pro mne nezajímavý a velice průměrný.Zaujme snad jen Omar Sharif,pěkná leč také průměrná Anne Archer,úvodní titulky ve stylu starších bondovek a pár zapamatovatelných scén jako např. úvodní "masakr" nebo uloupení smaragdů a následný útěk ze střechy mrakodrapu.Dnešní mladší generace nemá šanci se u tohodle dílka bavit. ()

ekomo

Pohodový snímek s velmi příjemným soundtrackem a charismatickým O. Sharifem. Škoda jen toho příliš nelogického scénáře. ()

KOOHA

Pecka film, taková klasická osmdesátá léta, které mám tak rád se "sympatickým Ryanem O'Nealem, nádhernou Anne Archer a démonickým Omarem Sharifem". Přesně to vystihuje "sud". Ale pravdu má i "huzgi" když říká Příjemný film, ale tak trochu žánrově neujasněný. Kruté scény s hromadnými popravami se míchají s rádobyvtipnými" Nechte se unášet na vlnách pohodového relaxu... ()

Belmondicek

"Menno Sebastiano Argenti". Tak tohle je další moje nepřekonatelná nostalgická pecka z mého dětství, na kterou nedám dopustit. Tehdy v kině jsem byl při filmu napnutý, jak guma od trenclí, ale nemohl jsem spustit oči z plátna. Tolik se mi to líbilo a líbí se mi to dodnes.  Pravidelně si to pouštím každý rok, naposledy včera. Krásná Anne Archer mi tady svým zjevem připomínala Raquel Welch. Jinak Ryan O'Neal do role celkem pasoval a Omar Sharif byl jako vždy super! Samozřejmě zmíním taky bezkonkurenční původní dabing, at už je to Jiří Štěpnička, Marie Drahokoupilová, Miroslav Moravec, Josef Kemr, Jiří Adamíra nebo Karel Heřmánek, co jméno, to pojem. Skvělá je taky hudba od neznámého Billa Wymana. "U nás je dábel zelený...u nás je dábel taky zelený!" ()

Anianna

Před těmi 40 lety to mohl být docela žádaný biják. Dnes by s tou spoustou nelogičností a klišé poplatných době asi neuspěl. Na Ryana a Anne se ovšem dobře koukalo. Štíhlounká Anne s ručičkama jako špejličky by dnes podle dnešních měřítek v dobrodružném filmu nehrála. Ona, Ryan a Omar se potkali ve filmu, který ani jednomu z nich neseděl. Josefa Kemra jako dabéra jsem myslím slyšela poprvé. ()