Z úst do úst

• Velká Británie Mouth to Mouth (více)
všechny plakáty

Dramatický příběh, který v britsko-německé koprodukci natočila režisérka Alison Murrayová, vypráví o dívce, hledající své místo v životě. Dospívající Sherry (Ellen Pageová), která si neví rady sama se sebou, se připojí k radikální pouliční skupině SPARK a odjíždí s ní do Evropy. Pracují společně na vinicích v Portugalsku, jenže vůdce skupiny Harry se záhy projeví jako sektář, toužící ovládat ostatní. Chce si členy skupiny podrobit tvrdou prací a tresty za jakýkoliv prohřešek proti kázni. Výsledkem jsou dva mrtví a strach, jenže Sherry ani mladík, který se do ní zamiloval, takhle dál žít nechtějí. Rozhodnou se, že komunitu opustí, a Sherry, která o ní ztratila veškeré iluze, ještě před odchodem udělá to, co považuje za správné... (oficiální text distributora)

Acrux

Téma jistojistě zajímavé, ovšem nějak mě to nechytlo, mám-li být upřímná, dost jsem se nudila. Čekala jsem nějaký obří zvrat na konci, ten ale nenastal - bohužel. Lepší 3* a už si to s největší pravděpodobností nikdy nepustím. ()

aR3Zz

"Spark it up!" - tak zni heslo radikalni skupiny (pravym pojmenovanim - sekty), ktera sbira z ulice lidi bez cilu, fetaky a jine ztroskotance. Slibuje zmenu, lepsi a bezstarostny zivot v jednotne a uzavrene spolecnosti. Vyhlidky zneji slibne i pro Sherry (Ellen Page), mladou dospivajici divku, ktera teprve hleda sama sebe. Celkem obycejny film z ulice, ale ma sve kouzlo a obsahuje i silne a pusobive sceny (za vsechny zminuji smrt mladeho chlapce, strihani dohola, prvni sexualni zkusenost Sherry...). Vaham mezi tremi a ctyrmi hvezdickami, nakonec volim tri a pul (jen diky Ellen), coz se zaokrouhluje nahoru :) ()

Luczynkaaa

Film, který mi přišel nejdříve trochu o ničem, ale když jsem se do něj pořádně zahleděla a vžila, je to velice povedené drama. Některé scény byly opravdu srdcervoucí. Například, když si malý Manson při pádu do kontejneru přeřízl tepnu a následně zemřel. I hudba v některých částech filmu byla skvělá. Film hodnotím 3* a čtvrtou * dávám za mou oblíbenou Ellen Page jv roli Sherry, která ve filmu opět předvedla vynikající výkony! ()

GTS_PUNK

Mladú Sherry (Ellen Page) v centre Londýna osloví náhodný týpek s letákom akejsi skupiny SPARK. Sherry najprv váha, či sa má stať ich členkou, ale zanedlho odcestuje do Nemecka, kde sa k tejto zvláštnej skupine pridáva. Spoločne cestujú Európou, vyberajú jedlo z kontajnerov a žobrú od ľudí na námestiach. Ich cieľom sú však vinice kdesi v Portugalsku, ale po príchode tam sa ukáže, že SPARK nie je len skupina zvláštnych ľudí, ktorí berú "smažky" a bezdomovcov z európskych ulíc. Ukáže sa, že SPARK je svojim spôsobom sekta a Sherry si začne uvedomovať, že toto nie je nič pre ňu. Je však cesty späť? K filmu som sa dostal iba vďaka mojej obľúbenkyni Ellen, ktorá tu má ešte len osemnásť rokov, a chcel som vidieť ako sa jej na filmovom plátne darilo ešte pred "veľkými" úlohami. Zhodnotil by som to asi takto - Ellen hrá absolútne v poriadku, dobre sa na ňu pozerá, ale celkovo zle na mňa pôsobí vo filme všetko ostatné. Či už menujem námet, príbeh, ostatných hercov alebo výpravu. Prazvláštna kombinácia námetu "smažkovskej" skupiny SPARK cestujúcej po Európe, aby na koniec strihali hroznové víno pre ich sektárskeho vodcu, mi príde maximálne divná. Divná a nezaujímavá. Dej začína príliš zhurta a diváka "straší" výzorom väčšiny postáv, pripomínajúc ľudí, ktorým by sa väčšina z nás na verejnosti vyhla kilometrovým oblúkom. A aj keď sa film postupne snaží niečo budovať aj formou značne nečakaných udalostí, aspoň v mojom prípade to nefungovalo a už po polhodine som dúfal, že táto záležitosť čoskoro skončí. "Komplikované" vzťahy nie sú zďaleka tak komplikované ako sa snažia pôsobiť a dokonca som v tom nenašiel ani žiadne hlbšie posolstvo. Jedná sa len o nejaké zobrazenie manipulácie s ľudskou mysľou, snahu získať pre seba vodcovskú pozornosť a ovládať ľudí, ale nič z toho v tomto filme jednoducho nefunguje. Tvorcovia sa možno aj snažili, ale nevyšlo im to. Mouth to Mouth vidím ako dielo, ktoré neponúka nič zmysluplné. Má čudný námet, zlé spracovanie, nesympatické postavy, až na výnimku Ellen, a ich zlúčenie vytvára veľmi nezaujímavú a nudnú kombináciu. Divák tak sleduje filmové scény bez väčšieho záujmu a iba sleduje hodinky, aby vedel, kedy sa to skončí. Skutočne jedna zo záležitostí, pri ktorej ľutujem, že som si ju vôbec pustil. Ak sa chcete vyhnúť necelým sto minútam nudy, radšej po tomto filme nesiahajte. ()

rivah

Obraz skupiny mladých vyšinutých žijících v komunitě na okraji společnosti. Manipulativní, nelíbivý film. ()

jafuska

zkusila jsem tomuto filmu dát šanci, ale nedám další, dodívala jsem se do půlky filmu a stačilo, tomuto stylu života nerozumím a ani nechci chápat, tohle jde úplně mimo mě, ještě se dá pochopit, že mladí lidé chtěji najít svou cestu a někam zapadnout ale takto? určitě ne takto, jediný co se mě líbilo na tomto filmu byla hudba, ale to je sakra moc málo. Rychle zapomenout a jít dál ()

CernaMoora

Banda vypatlanejch smažek a německej guru Jára. U tohohle filmu by mělo být VELKÝ varování, že existuje ještě stejnojmennej švédskej film ze stejnýho roku - páč takhle chci zpátky svejch 99 minut života strávenejch nevěřícným čučením na tuhle nudnou blbost, která je úplně, ale úplně vo ničom (literally). ()

Evziiik

Na jednu stranu zajímavý film se zajímavou myšlenkou, ale na stranu druhou mi přišel uplně průměrnej. Halvně proto, že mě vlastně během jeho sledování ani nezajímalo, jak to celé dopadne a co se tam vlastně děje. Prostě jsem ho jenom zkoukla a řekla si "Jo, dobrý." Ale dobrý nestačí na víc, než na 3* ()