• Mol
  ****

  BLOOD IS LIFE AND NEVER DIES!!! Film se sympaťákem Audiem, kterej má charisma over 9000 nemůže nikdy zklamat. Už jeho příchod do rezervace a postupné budování řádu je vysoce koukatelné. Všechno v rezervaci funguje, všude je klid a mír, až do příchodu Johnovi ženy Mary. Té se samozřejmě nelíbí, že John má v baráku ještě jednu ženu a začne hysterčit. Ženský no. Jinak velká poklona Johne Clume, za tvůj přínos všem indiánům. MAYBE.(29.5.2014)

 • cheyene
  *****

  Výborný western, který se zakládá na skutečných událostech. Film obsahuje řadu silných myšlenek o svobodě, tradicích, zvyklostech a utlačování. Do popředí jsou vystaveny lidské vlastnosti jako respekt, čestnost a odvaha. Charismatičtí herci ztvárnili řadu výborných postav, z nichž stojí za zmínku určitě hlavní hrdina Clum, jeho žena Mary, vdova Tianay, náčelník Eskiminzin a další. Díky krátké stopáži nestačí snímek začít nudit a závěrečný doslov utvrdí diváka v plném počtu hvězd.(7.5.2014)

 • ilclassico
  **

  Film je to zajímavý z historického hlediska. John Clum musel mít hodně kuráže, možná byl jen blázen, těžko říct. Je to zajímavé a hodně pozeratelné. O to víc mrzí, jak je film natočený. Až příliš líbivé, romantické a některé scény, hraničící až z hloupostí. John Clum by si zasloužil mnohem lepší zpracování svého života. Též víme, že Hollywood si z fakty velkou hlavu nedělá. Takto je to jen krásně natočená blbůstka.(16.5.2017)

 • radektejkal
  ***

  Sympatické a líbivé, byť silně romanticky zidealizované. Když zvážíte poměry v současné apačské rezervaci, kde neznají barvu "zelená" a kvóta sebevražednosti mladistvých je kolem 30%, pak asi dáte za pravdu Geronimovi, že nejlepší je umřít v boji. Byť Geronimo s puškou v ruce nezemřel, dotáhl to až na zelináře a turisty vyhledávanou celebritu. V oplakávání ztráty svobody potom žil až do osmdesátky, kdy v opilosti zemřel po pádu z koně. Další zajímavostí je samotná "bitva" u Ojo Caliente. John Clum (který se také dožil osmdesátky) ji předem porovnává s bitvou u Jericha. Rozdíl je však nasnadě. Zatímco u Ojo Caliente nebyl nikdo zabit, u Jericha byly povražděni všichni obyvatelé včetně jejich nečistého dobytka (jak to přikázal Bůh).(12.10.2016)

 • - Nůž, se kterým sekne do stromu Apač v potyčce s Johnem Clumem (Audie Murphy), v něm nezůstane zaseknutý. V dalším záběru v něm ovšem je. (Mol)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace