poster

Devět životů nindži (neoficiální název)

 • USA

  Nine Deaths of the Ninja

Akční / Drama

USA, 1985, 94 min

Režie:

Emmett Alston

Kamera:

Roy H. Wagner

Producenti:

Ashok Amritraj
(další profese)
 • RetroMan
  **

  Můj oblíbený ninja Sho Kosugi ve špatném filmu. Teroristé unesou na Filipínách autobus s dětmi (mezi kterými jsou i Kosugiho oba synové) a jako výkupné žádají propuštění jejich přátel z vězení. Do akce je povolána zvláštní jednotka v čele se Shoem a machistickým Brentem Huffem (GWENDOLINE) a dvěma sličnými děvami. Záporáci jsou úžasní: německý nácek na kriplkáře, černá amazonka (Božská relikvie?) a nezdolný Ind se svým idiotským smíchem. Soubojů je málo, pokud vynechám ukázky ze cvičení Shoa se svým mistrem, tak souboje se dočkáme až v závěru. Bohužel se odehrává v potemnělé jeskyni, takže toho moc k vidění není.(7.4.2012)

 • iXtr3m3
  ***

  Opäť čiastočná zmena žánru, kedy Kosugi upustil od čistej "vernosti" akcie z druhej časti a sci-fi/mysteriózneho tónu v tretej časti a skúsil to vo viac "americkej" verzii. Nepamätám si tam prvky drámy, ktorá je spomenutá v žánroch, ale ak sa za ňu považuje samotný únos, tak OK. Kosugi to zobral po svojom a keďže videl, že jeho séria strieľa všetkými smermi, tak si trošku niektoré scény aj "odľahčil".(10.8.2019)

 • anderson
  ****

  Tento film nakrútil KOSUGI mimo CANNONu na FILIPÍNACH. Keď som ho videl kedysi na VHSke, vôbec sa mi nepáčil a nerozumel som ani parodickým "vsuvkám". Teraz po rokoch keď som si zohnal DVDrip konštatujem, že toto je "zatraceně" cool béčko a KOSUGI si tu dokonca ironicky uťahuje sám zo seba. (30.3.2009)(30.3.2009)

 • Mol
  *

  Ninja kterej krájí melouny a miluje lízátka to už je na mě moc :D(12.7.2011)

 • humanbeing
  ***

  Podle názvu jsem čekal ninja film, ve výsledku jde ale o snímek, kde ninja změnil povolání na Jamese Bonda! Ninja převlek má tedy jen ve flashbacku, kde cvičí s ostatními ninji. Teroristé unesou autobus a žádají propuštění indického kolegy. Po jeho propuštění se Kosugi s americkým kolegou snaží jít po jeho stopách. Záporáci mají ale své členy všude: na jachtě, v nočním podniku, dokonce i v galerii. V prvních dvou třetinách se to snaží kopírovat Jamese Bonda, jenže s menším úspěchem a občas je to nudné díky lenivému střihači, resp. delším scénám, kde se toho moc neděje. Závěrečná třetina s odrovnáváním záporáků a osvobozováním rukojmích v džungli ale stojí za vidění. Plus bod za fantastické záporáky - a jejich neméně skvělé zneškodnění. SPOILER Převážně ten ind to fakt schytal, ale prostě kdo s čím zachází...(7.9.2015)