Maďarský barevný film z prostředí žáků a žákyň škol pracovních záloh vypráví o životě a práci těch, kteří jsou vychováváni k tomu, aby jednou, až přijde jejich doba převzali jako pokračovatelé svých otců budování nového Maďarska. Jsou zde zachyceny nejen jejich povinnosti spojené se soutěžením, ale také jejich zábava, které se mohou věnovat ve svém volném čase. (FILMOVÝ PŘEHLED 9 / 1954) (oficiální text distributora)

ripo

Maďarští filmoví pracovníci ve snaze přispět k rozmnožení a výchově mladých pracovních kádrů natočili svůj nový film „Dobrý příklad". Divák, odcházející z kina, si bude jistě klást otázku, zda se jim tento záměr podařilo umělecky zvládnout. Schematický, málo zajímavý děj a mnohé příliš naivní scény a scénky totiž značně skreslují původní ideu filmu — ukázat správné cesty nové výchovy pracujícího dorostu. — Vykonal-li u nás před časem uvedený sovětský film podobného námětu „Na prahu života" své poslání, pak to již nelze říci o tomto novém maďarském filmu. Filmový přehled 9/1954 ()