Deset minut života

Slipstream

Desať minút života

Sci-Fi / Thriller

USA, 2005, 89 min

Pripadá mi to tak, ako keby režisér natočil presne to čo chcel. Absolútne béčkko. A myslím to v tom dobrom zmysle slova. Počnúc od koncepcie strihu, cez obsadenie hlavných postáv až po lacno vyzerajúce vizuálne efekty. A úmysel sa podaril. Máme tu zábavný a celkom svižný Sci-fi filmík. Rozhodne od tohto filmu nič veľké neočakávajte a nezaujate si to pozrite. Možno že budete prekvapený ....(18.3.2009)

• maverick10

No popravde ani nevim do jakeho zanru tento film napasovat. Thriller??? Komedie???(predevsim diky Vinniemu Jonesovi). Tak nejak to kolisa mezi timto. Samozrejme to lze spojit, ale tady to nejak nefunguje a mam z toho smisene pocity. Dokonce ani netusim jestli to mela byt parodie, nebo to pan reziser myslel vazne. Pokud to myslel vazne, mel by se zamyslet. Pokud to nemyslel vazne, mel by to dat vice najevo a nebalancovat z jednoho zanru do druheho naprosto nekoordinovane.(31.10.2007)

• Ceberus

Nevyužitý, respektive špatně zpracovaný nápad. Nikde jsem nepostřehl vysvětlení, proč nelze cestovat v čase sice po deseti minutách, ale vícenásobně - prostě to nešlo pro potřeby příběhu. Bylo vidět, že scénář se chce co nejdříve zbavit nutnosti vše spolehlivě vědecky vysvětlit. A to nemluvím o českém dabingu, který přitom z fyzikální teorie strun (string theory) udělal "řetězcovou teorii". Padouši příliš komixově přehrávali (to se hodí jedině do pohádek typu Vodní svět), takže z nich ani nešel strach.(9.8.2010)

• Hrabka

Začátek byl zajímavý a naznačil, že by mohlo jít o pohodový film o cestování časem. Pak se to ale změnilo v divný akční thriller. Právě akční scény byly hodně přitažené za vlasy a taky dost divně natočené. Cestování časem je moje oblíbené téma, takže alespoň za ten nápad a za úvodní pasáž dávám ty 2 hvězdy. 40%(28.9.2010)

• Han22

Tak pitomý film, že až aspiruje na to stát se kultem. Spousta WTF dialogů a naprosto nesmyslných scén u kterých i povrchní konzument jako já jen nevěřícně kroutí hlavou. Nejlepší jsou v tomhle narážky na Butche a Sundance, rozhovor v letadle s maminkou a nebo pokusy hrdiny sbalit bankovní úřednici... to mi bylo až trapně za tvůrce. Ruku v ruce s tím jdou některé úžasně debilní akční scény, kdy spousta postav vystřílí spoustu nábojů a nikdo se netrefí, to vše v "efektních" kruhových nájezdech, zpomalovačkách a kamerových posunech. Dvě hvězdičky dávám, protože jsem se celý film perfektně bavil - i když spíše na účet režiséra.(17.5.2010)