Deset minut života

Desať minút života

Sci-Fi / Thriller

USA, 2005, 89 min

• Z0oMb3E

Problém filmu o cestovaní v čase? Málo cestovania. Sean Astin absolútne nevýrazný v nevýraznom filme (pravdepodobne sa už nikdy nevymaní z role hobita). Námet síce dobý, ale spracovanie sa dá pripísať katastrofe. Najlepší herecký výkon tu predviedol Vinnie, ale aj jeho hranie by som hodnotil ako priemerné, až podpriemerné. Scenár napísaný na kolene asi tích 10 minút pred natáčaním. Všetky chyby a diery v teórii sú až moc okato ukázané a tak celý snímok vyznie veľmi neprofesionálne. Strata času a viac ako 10 minút.(3.3.2010)

• VanTom

Trošku "ochotnické" cvičení na efekt, se všemi těmi zpomalovačkami, zrychlovačkami, nálety a otočkami, které stejně jen bezúčelně natahovaly. Dějově také docela slabota, kdy se základní nápad "vracení v čase" skoro nevyužíval - aby pak v závěru (předvídatelně) bylo provedeno něco, o čem se opakovaně tvrdilo, že provést nelze. K celkové matnosti a nevtahujícnosti přispěla ještě nevhodná nedramatická hudba.(7.1.2016)

• jitrnic

Po slibném začátku, kdy je v prologu nahozena vcelku zajímavá (dejme tomu) filozofická otázka a filmařsky invenční scénou prvního návratu v čase následuje čím dál tím jalovější dojezd do kategorie bé až cé. Scénář působí strašně středoškolsky a herci jsou příšerní (v čele s agentkou FBI - pravděpodobně Ivana Milicevic). Zcela samoúčelně citace filmů Bonnie a Clyde a Butch Cassidy a Sundance Kid. No a ty scény kdy někdo drží v každé ruce jednu bambitku a střílí z nich bez nejmenšího záchvěvu ruky...(23.1.2010)

Výborný nápad, fantastická hudba, jen to ztvárnění jaksi pokulhává. Místy to připomíná béčkové filmy, některé dialogy i akce naprosto tupé, ale přesto se mi film líbil a nedokážu říct, čím to je. Spousta vystřílených nábojů z pistolí, nikdo se při střelbě netrefí - pochybuji, že by ve skutečném světě takovíto policajti obstáli u nějakých zkoušek, a ještě třeba v Americe. Co se mi líblo, to byly zpomalené scény a vracečky v čase. A Sean ukázal, že po Pánech prstenů umí hrát i jiné role.(3.5.2010)

• Rannveig

Vždy mne potěší, když spomaleně letící papír předhoní spomaleně letící kulku - Asi jen úvodní sekvence filmu, (která mimochodem vybízí chuť na úžasnou podívanou,) mi zabraňuje dát odpad! Tak strašně nevyužitý film jsem už dlouho neviděl - taková škoda - je to jako příšerné zpracovávání jinak docela zajímavých nápadů ve starém Star Treku.(10.3.2010)