Břichomluvectví je zvláštní druh zábavné produkce, rozšířený především v anglicky mluvících zemích. Jde o druh umění, při kterém herec vodí loutku a zároveň za ni mluví, aniž by pohyboval rty. Břichomluvecké loutky obvykle působí velmi živě a vyvolávají dojem, že mají vlastní osobnost. Právě takovou si jednoho dne vybere nesmělý židovský mladík Steven poté, co se rozhodne odejít z nezajímavého zaměstnání. Dřevěný panák mu záhy přiroste k srdci a stane se jeho nerozlučným průvodcem. Právě díky němu dokáže Steven vyjádřit to, na co se dřív neodvážil ani pomyslet. Je také nejvyšší čas: Stevenovi totiž v životě ujel nejeden vlak. Zdá se, že dřevěný společník pomůže svému majiteli nastolit pořádek v nefunkční domácnosti jeho rodičů, a také mu zajistit sympatie jedné krásné ženy... (oficiální text distributora)

kleopatra

Bohužel, až téměř ve finále svého běhu se letošní Americké nezávislé léto (2005) sebralo a filmem Loutka dostálo úrovně let minulých. Adrien Brody je úžasný talent, řikám si to film od filmu. Zatímco u Milly si říkám film od filmu opak, tady mě holka dostala, roli praštěné kámošky dávající "cenné" rady jí sedla, nebyla za manekýnu a zkrátka byla výborná, její prezentace na židovské svatbě nebo doporučené cd přesně pro romantickou chvilku, to mě hlasitě rozesmálo. Fakt výborný film. ()

Matty

Plachý mladík bez špetky sebevědomí nachází svou životní jistotu v dřevěné loutce. Vtipný příběh, který za pomoci neobvyklých prvků rekapituluje známé skutečnosti. Naproti vynikajícímu Brodymu je patrné děsivé přehrávání Jovovichové, které role prostořeké rebelky vůbec, ale vůbec nesvědčí. 80% Zajímavé komentáře: RAiken, Xatrix ()

Kryšpín

Překvapení měsíce. Takové postavy, které zahráli Adrien Brody a Milla Jovovich jsem nečekal. Už jsem byl zvyklej na ledacos, ale tohle mi podlomilo kolena. Skvělá komedie o splnění snu břichomluvectví (to je hlavní důvod, proč jsem na to kouknul, protože mám rád Jeffa Dunhama). Steven využívá loutku jako své druhé já a tím překonává překážky ve svých problémech s holkama - výborný tip na speciální rande. Přestože byl Adrien Brody hlavní postava filmu, tak jsem se vždy těšil na další bláznivé nápady Fanny (Jovovich) jakožto metalové zpěvačky. Ona tomu dávala ten správný říz humoru, zatímco Steven byl spíše ta romantická část. A loutka je někde mezi. ()

charlosina

Dummy je pro mě úchvatným snímkem, který mě pohltil svou atmosférou, příběhem a samozřejmě rozkošným Adrienem Brodym. Viděla jsem to před několika lety v rámci Amerického nezávislého léta na čt2, nyní jsem to zhlédla podruhé a přihodím hvězdičku, protože... protože je to prostě úžasný film o lidech - loutkách, které pohlíží na život zpoza opony a bojí se vstoupit na jeviště. ()

hirnlego

Neuvěřitelně pozitivní, milý malý film, u kterého se budete po většinu času přihlouple usmívat od ucha k uchu - roztomile nesmělý Adrien se svou loutkou, jeho pošahaná famílie, dokonale švihlá Milla a její nechuťácká matka, kupa vtipných či lehce absurdních momentů, skvělý konec. Označení "romantická komedie" mě vždy spolehlivě vyděsí, avšak musím uznat, že tahle se opravdu povedla... ()

• Obchod, ve kterém Steven koupí svou loutku je „Halloween Adventure“ v New York City. (HellFire)
  • Učitel břichomluvectví ve filmu (Alan Semok) navrhl ústřední loutku a rovněž učil tři týdny Adriana Brodyho. (HellFire)