Byla jednou koťata (TV seriál)

Animovaný / Rodinný

Československo, 1977, 13x8 min

Ladislav Čapek

Josef Dvořák

13. dílný už třicet let starý televizní večerníček který teď zrovna běží ve vysílání České televize. Viděl jsem jen tak náhodou zrovna první díl pod názvem "Kočičí koření". Macourek s Canfourkem jsou dvě zvědavá a hravá koťata, která spíš než kočičí mámu poslouchají staršího a mazanějšího Kočičáka. Večerníček má docela vtipné písničky viz např. (Kdo a kdo a kdo to je... nebo Či a či a čičiči jsou to kluci kočičí atd.), a tradičně dobrého vypravěče Josefa Dvořáka. Jinak takový průměr. Ani si už nepamatuji jestli jsem ho jako malý někdy sledoval ? Ale když ne jako malý tak až zrovna teď !Také dobrý ! Trošku malé zpoždění že? No musím se tomu smát...(1.10.2006)

Myslím, že za mě vcelku vše podstatné řekl gudaulin, takže to nebudu opakovat. Jen dodám, že Macourek a Canfourek jsou dva povedení rošťáci, kteří ale neváhají při pohledu zpět svou chybu napravit - to je velice sympatické. Dalším sympatickým prvkem je úžasná znělka i závěrečné písničkové poučení. Písničku se naše dcera naučila ve školce, takže u nás má večerníček i kniha úspěch. Zajímavé komentáře: gudaulin, triatlet, Tuax, AngelAngie.(16.4.2013)

Zase jednou shlédnutý celý jeden večerníček se všemi epizodami najednou. Tenhle nepatřil k mým nejoblíbenějším a i nyní mi u něj chybí něco co by mě přimělo jít na max. hodnocení. Přesto nezbední kocouři mají pořád své kouzlo a zřejmě se dokáží líbit i dnešním dětem. Navíc každý příběh nese v sobě určité poučení pro malé diváky. Co mě dost pobavilo, byl slávistický dres při epizodě s fotbalem, autoři byli patrně slávisté. Škoda, že nebyl víc na scéně kočičák, který ale vnášel spíše mometny pro starší diváky. Ty hlavní dvě koťata tropila nejvíc lumpáren pro mladší diváky a těm to je určeno, tak nakonec proč ne 7/10(2.12.2011)

Nadprůměrný komediálně laděný večerníček, byť bez přesahu pro dospělého diváka. Výrazně mu přidává hlas Josefa Dvořáka a příjemné jsou i písničky, které jednotlivé epizody rámují. Přijatelnou formou výchovný seriál, který patří ke zlatému fondu naší večerníčkové tvorby. Jednoduchá kresba a příjemně ironické scénáře Ljuby Štíplové dělají z večerníčku ideální pořad pro děti ve věku 3-7 let. Celkový dojem: 70 %.(14.2.2010)

"Kdo a kdo a kdo to je?/ Kdo to kolem brousí?/ Kdo si nedá pokoje?/ Všude strká fousy?"/ "Či a či a či-či-či/ jsou to kluci kočičí/ Či a či a či-či-či/ jsou to kluci kočičí!". Kočičí lotroviny v podání Macourka, Canfourka a Kočičáka. Scénář: Ljuba Štíplová, hudba: Jaroslav Celba, výtvarník: Josef Váňa(26.7.2008)

• - V roce 1999 vyšla stejnomená kniha u společnosti Albatros. (M.B)

• - Text úvodní písně zní: "Kdo a kdo a kdo to je, co tu kolem brousí, kdo si nedá pokoje, všude strká fousy. Či a či a či či čí, jsou to kluci kočičí, či a či a či či čí, jsou to kluci kočičí." Text písně k dílu "Kočičí čmárání" pak obsahuje: "Jak se říká klukovi, který na zdi kreslí? Pojď se vsadit, že to ví každé mrně z jeslí. Jedna, dva, tři, čtyři, pět, to je přeci kazisvět." (M.B)

• - Na konci každého dílu je stejná melodie, ale vždy jiná slova. (M.B)