poster

Byla jednou koťata (TV seriál)

Animovaný / Rodinný

Československo, 1977, 13x8 min

Režie:

Ladislav Čapek

Scénář:

Ljuba Štíplová

Hrají:

Josef Dvořák
(další profese)
 • sona123
  ****

  Já na tom vyrostla! Nejdřív v podobě knížky, potom jako Večerníček, a dnes si to pouští syn na CD před spaním. A pořád je to úžasně vtipný a kouzelný. Ach jo. Asi už stárnu a jsem sentimentální. Ale opravdu, animace Zmatlíkové a vyprávění Nepila (a teď jsem zmatená, protože na CD je to Dvořák, ale Večerníček podle mě vyprávěl Nepil...), to je úžasné spojení, zejména, když ten příběh a dialogy mají víc než jen hlavu a patu a ještě k tomu šmrnc a vtip. Kde jsou ty časy, kdy Večerníčky byly naší (českou) chloubou. Ale snad se to vrací.(9.2.2011)

 • triatlet
  ****

  "Kdo a kdo a kdo to je?/ Kdo to kolem brousí?/ Kdo si nedá pokoje?/ Všude strká fousy?"/ "Či a či a či-či-či/ jsou to kluci kočičí/ Či a či a či-či-či/ jsou to kluci kočičí!". Kočičí lotroviny v podání Macourka, Canfourka a Kočičáka. Scénář: Ljuba Štíplová, hudba: Jaroslav Celba, výtvarník: Josef Váňa(26.7.2008)

 • gudaulin
  ****

  Nadprůměrný komediálně laděný večerníček, byť bez přesahu pro dospělého diváka. Výrazně mu přidává hlas Josefa Dvořáka a příjemné jsou i písničky, které jednotlivé epizody rámují. Přijatelnou formou výchovný seriál, který patří ke zlatému fondu naší večerníčkové tvorby. Jednoduchá kresba a příjemně ironické scénáře Ljuby Štíplové dělají z večerníčku ideální pořad pro děti ve věku 3-7 let. Celkový dojem: 70 %.(14.2.2010)

 • Matematicka
  ****

  Myslím, že za mě vcelku vše podstatné řekl gudaulin, takže to nebudu opakovat. Jen dodám, že Macourek a Canfourek jsou dva povedení rošťáci, kteří ale neváhají při pohledu zpět svou chybu napravit - to je velice sympatické. Dalším sympatickým prvkem je úžasná znělka i závěrečné písničkové poučení. Písničku se naše dcera naučila ve školce, takže u nás má večerníček i kniha úspěch. Zajímavé komentáře: gudaulin, triatlet, Tuax, AngelAngie.(16.4.2013)

 • Karlos80
  ***

  13. dílný už třicet let starý televizní večerníček který teď zrovna běží ve vysílání České televize. Viděl jsem jen tak náhodou zrovna první díl pod názvem "Kočičí koření". Macourek s Canfourkem jsou dvě zvědavá a hravá koťata, která spíš než kočičí mámu poslouchají staršího a mazanějšího Kočičáka. Večerníček má docela vtipné písničky viz např. (Kdo a kdo a kdo to je... nebo Či a či a čičiči jsou to kluci kočičí atd.), a tradičně dobrého vypravěče Josefa Dvořáka. Jinak takový průměr. Ani si už nepamatuji jestli jsem ho jako malý někdy sledoval ? Ale když ne jako malý tak až zrovna teď !Také dobrý ! Trošku malé zpoždění že? No musím se tomu smát...(1.10.2006)

 • - V roce 1999 vyšla stejnomená kniha u společnosti Albatros. (M.B)

 • - Na konci každého dílu je stejná melodie, ale vždy jiná slova. (M.B)

 • - Text úvodní písně zní: "Kdo a kdo a kdo to je, co tu kolem brousí, kdo si nedá pokoje, všude strká fousy. Či a či a či či čí, jsou to kluci kočičí, či a či a či či čí, jsou to kluci kočičí." Text písně k dílu "Kočičí čmárání" pak obsahuje: "Jak se říká klukovi, který na zdi kreslí? Pojď se vsadit, že to ví každé mrně z jeslí. Jedna, dva, tři, čtyři, pět, to je přeci kazisvět." (M.B)