Když opuštěným dětem uhoří sirotčinec, musejí se všechny děti a jejich opatrovnice, řádové sestry, dopravit vlakem do Manitoby. Děti může kdokoli adoptovat během vlakových zastávek jako ve Scourie, kde se malá Patsy (Donna Corcoran) setká s Victorií McChesneyovou (Greer Garson). Victoria a její manžel Patrick (Walter Pidgeon) nemají žádné děti, a proto se rozhodnou Patsy adoptovat, jedinou podmínkou je, že bude vychovávána jako katolička. Patsy je slušná dívka, jejíž jediný problém je šikana ve škole od jednoho z dalších adoptovaných sirotků, který ji obviňuje za požár. Dívka se stane terčem kritiky od celého města, čímž ztěžuje život svým adoptivním rodičům, a ještě ke všemu ve městě začne hořet škola a poslední, kdo na tom místě byl, byla Patsy. (Streeper)

Streeper

Je to krátké, krásně to utíká, příběh je zajímavý, herci mají své tempo, které diváka nutí se na film dívat a skvěle to zvládla i dětská herečka v roli Patsy. Greer Garson je ve své roli úžasná, vtipná a velmi jsem si jí díky tomu oblíbila. Námět není zrovna nejoriginálnější nebo nejlepší, ale i tak je to velmi milý a oddechový film. ()

Martin741

Hlavne vyborna oddychovka, na 50. roky su tu namakane kulisy a obycajne dialogy naprosto prevladaju. Dalsi dokaz, ze starinky su casto kvalitnejsie nez moderne - povedzme DC filmy - 77 % ()

Huguette

4. * je spíše osobní, skutečně se to nedá rovnat třeba s Paní Miniverovou, ale příběh je to poutavý, laskavý, svižný a hlavně se zde krásně vyrovnává ta vážnější stránka s humornými dialogy, ani jedna strana nepůsobí násilně. Film velmi milý a patří k mým oblíbeným filmům s Greer Garson. ()