Nič nekrváca večne

všechny plakáty

Štvorica študentov sa kvôli zlej ekonomickej situácii vydáva hľadať bájny Poklad vekov. Vďaka mape sa skrz temné Slovenské hory dostávajú na tajomný Všehrad. Keď už majú bájny poklad takmer na dosah čakana, ukáže sa, že hrad má stále svojho Pána a strážcu... (oficiální text distributora)

ancientone

Čertík v škatuľke. NIČ NEKRVÁCA VEČNE zo začiatku pôsobí rozpačito, no keď po chvíli divák pristúpi na danú hru, vycerí naňho svoj staromódne ladený a zdravo štrbavý úsmev groteska, prepájajúca všetko, čo mám rád - čierno-biely nemý film, komickosť, krásne prostredie zrúcaných hradov a slovenskej prírody, koniec koncov aj trošku zdeformovaného "hororu". Dal by som plné hodnotenie, keby bol film kratší a zvuková zložka by bola o niečo pútavejšia a miestami tiež ucelenejšia. Opäť som si po 90-tich rokoch (F.W.Munrau - Nosferatu) zamiloval, tento krát s láskavým úsmevom, tie zubaté príšerky. ()

dr.horrible

Za remeselné kvality, alebo nejaký výraznejší filmový zážitok si film pán Hradského tri hviezdičky nezaslúži. Predsa len, je to amatérske, moc naťahované, a krátkometrážna stopáž by filmu sedela o dosť viac. Tak ale za snahu. Niečo podobné môžu totiž na slovensku zrealizovať vážne iba študenti. Príjemné, oddreté tri hviezdičky. A pripomínalo mi to Krvavý román. Spočiatku. ()

tron

Láskyplná hororová nosferatovská recesia. Zo začiatku zaujme zaujímavý spôsob rozprávania (čierno-biely obraz, nemý film, titulky), ale po chvíľke si na to ale zvyknete a začne to byť nebezpečná nuda. Našťastie, v polovici sa to rozbehne a snímka ponúkne okrem skvelej hudby aj svojím spôsobom majstrovské akčné scény :-) Potešia tiež pre vec zapálení herci, ktorých to bavilo a majú komediálny talent (mnohí oscaroví herci by to nedokázali zahrať tak, ako oni). Byť režisérom, v post-produkcii dám preč úvodné a záverečné slovo (ktorému vôbec nie je rozumieť a prvé sekundy som si myslel, že je to nejaká indiánska pieseň lásky) a pár momentov, v ktorých počujeme, ako sa herci pred kamerou rozprávajú (to ako v strižni mohlo uniknúť?). ()

SOLOM.

Zajímavým doplňkem je i hudební doprovod, který je opravdu všestranný. Víceméně si zde nejvíc přijde na své milovník různých stylů. Byl to docela chytrý tah, kterým se celkem úspěšně dařilo tvůrcům maskovat nudné pasáže, kterých zde bylo bohužel docela dost. Zapříčinila to hlavně zbytečně dlouhá stopáž, protože tento kousek se počítá do celovečerních filmů. Ne vždy se však dařila zachovat stanovená laťka a já se místy neskutečně nudil. Zvláště pak v případech, kdy se pořád dokola opakovala ta samá scénka, nebo herci zbytečně zdržovali svou houpací chůzí a plazením. Chlapce musím pochválit především za humorně pojaté scény, kdy buďto přímo bojovali s upírem, nebo ten si z nich dělal svou svačinku. Krev stříkala do všech stran, dokonce došlo i na lehčí gore a to vše v docela legračním stylu. Za břicho jsem se sice nepopadal, ale na slovenskou distribuci opravdu dobré. Po delší době zase nějaký film, který si pustím víc než jen jednou. Je jen velká škoda, že ke konci už z toho začala být tak trochu „trapná záležitost“. Ale ani to mi nezabrání, abych tomu nedal lehce nadprůměrné hodnocení 60%. ()

*CARNIFEX*

Skupinka mladíkov prichádza na hrad Všehrad kde chcú nájsť bájny poklad. Ten však už niekoľko stáročí stráži krvilačný upír "Ferko". Inovácia slávnych hororov Nosferatu či Dracula po Slovensky. Amatérske, komediálnymi prvkami posiate dielo, ktoré síce možno označiť za snaživé, no z môjho pohľadu, vyobrazeným hodnotením užívateľov, maximálne nadsadené - 30%. ()