Reklama

Reklama

Vosa

(festivalový název)
  • Velká Británie Wasp
Krátkometrážní / Drama
Velká Británie, 2003, 24 min

Režie:

Andrea Arnold

Scénář:

Andrea Arnold

Kamera:

Robbie Ryan

Mladé mamince (v podání Nathalie Pressové, známé například z filmu Moje léto lásky) se naskytne příležitost strávit večer s mužem, který byl její dětskou láskou a který se právě vrátil z armády (Danny Dyer). Své malé děti tím však vystavuje riziku. (oficiální text distributora)

Recenze (21)

Sarkastic 

všechny recenze uživatele

Téměř dokonalý prototyp britského sociálního filmu. Ta nejubožejší hlavní hrdinka a její děti, které pravděpodobně v budoucnu nečeká lepší život než ji. Chudoba až do morku kostí. Přitom některé scény i při té mizérii pobavily. A konec skoro dojal (i když pokračování se dá odhadnout). Vidím to na silné 4*. ()

Tatatranka 

všechny recenze uživatele

Žiju v jedné takové čtvrti. V jednom domě s takovými lidmi. Vídávám je ušmudlané všehodostatkem, bloumající Walesem s úsměvem na rtech a v kočárech. Jak připíjejí moři levnou whisky a bourbonem. Jak pravidelně, týden co týden, kotví vespolek ve fata morgáně, rozhazujíce do vzduchu benefity na bydlení a životy svých dětí. Nestrádají. Prostě se mají. -- Jedna taková vyretušovaná chudoba (The Wasp) pro mě nemá žihadlo. ()

Reklama

Pítrs85 

všechny recenze uživatele

Stará dobrá malá Velká Británie, aneb země zaslíbená, kde se mají všichni dobře, lemcají výběrové víno ze zlatých pohárů, žerou kaviár po hrstech, jejich plechovým Favoritem je domácí stříbro Rolls Royce a vůbec jdou svým dětem hrozně příkladem. I ♥ UK. ("Victoria Beckham, my arse!" Hehe, asi tak). ()

Pohrobek 

všechny recenze uživatele

Třiadvacetiletá Zoe (Natalie Press) má čtyři malé děti, a přesto by ráda byla svobodnou a nezávislou mladou ženou. Když potká Davea (Danny Dyer), starého přítele a lásku z minulých dob, doufá v krátký okamžik svobody. Zoe se setká Daveem v hospodě, před níž nechá hrát své dcerušky a chlapečka v kojeneckém věku. Děti si hrají do večerních hodin v blízkosti popelnic, kam se za sladkostmi slétají nenasytné vosy... Film byl úspěšným na edinburghském i stockholském festivalu a zaujal i za oceánem. ()

Renton 

všechny recenze uživatele

Scénář: Andrea Arnold .. Pěkný malý příběh svobodné matky. Andrea Arnold se na okraji britské společnosti s tíživým sociálním podtextwem pohybuje ráda a evidentně tématu rozumí a umí ho svým divákům poutavě představit. PS: Danny Dyer zde silnice brázdí v našem Formanu.. ()

Galerie (2)

Reklama

Reklama