Reklama

Reklama

Fimfárum 2

Trailer

Čtyři zbrusu nové pohádky pro chytré děti a chytré dospělé z oblíbené knihy Jana Wericha. Klasik animovaného filmu Břetislav Pojar natočil slavný příběh maličkého Palečka, plný zvratů a dobrodružství o jeho cestě do světa a zase domů. Pod vedením Aurela Klimta ožijí tři navzájem si podobní hrbatí bratři. Hrbáči z Damašku přinášejí atmosféru exotického Blízkého východu s pestrostí orientálního vypravěčstvím, ale přitom o věcech nám všech dobře známých. Vlasta Pospíšilová ve Třech sestrách a prstenu vypráví vesnický dekameronský návod o tom, jak pro sázku o prstýnek zblbnout tři milující chotě. A Jan Balej dovolí bratrům Markovi a Koubovi prožít prastarý pohádkový příběh o kouzelném mlýnku, závisti, čertech s originálním vysvětlením jednoho přírodního úkazu v pohádce Moře, strýčku, proč je slané? (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (179)

Stejšn 

všechny recenze uživatele

Strašně slabé, oproti prvnímu dílu hrozná nuda. Nechápu i výběr pohádek - proč tu třeba není O rybáři a jeho ženě a místo toho je tu zdlouhavý Paleček? Ne, viděl jsem to jednou v kině, podruhé (už jen části) v TV a potřetí to vidět už nepotřebuju. První film jsem viděl nejméně čtyřicetkrát, to je prostě úplně někde jinde. ()

bouchy 

všechny recenze uživatele

Více jsem se bavil u prvního Fimfára. [Hrbáči z Damašku] a [Tři sestry a jeden prsten] byly moc fajn, ve zbylých povídkách jsem se bohužel nějak nenašel (Paleček byl přitom v dětství jednou z mých nejoblíbenějších pohádek). Přesto se pořád jedná o příjemnou a pěkně zpracovanou záležitost. Budu se těšit i Do třetice všeho dobrého... ()

Reklama

Mangano 

všechny recenze uživatele

Vybrané povídky do tohoto pokračování jsou znatelně slabší než ty z prvního pásma Fimfárum. Koncept si pro mě z prvního případu nese i tehdy mnou kritizovanou rozvleklost, ony natahované prvky mezi nahranou Werichovou audiostopou tu ale působí už trochu iritujícím dojmem a jednotlivé příběhy si s sebou sice nesou lehký satirický podtón, ovšem vtip jako takový to nemá žádný. Příběh o třech sestrách je pak v tomto ohledu nejslabší, nic nenabízí, nic nepředá, nepobaví, jen tak pomalu a drhnouc uplyne. Příběhy odehrávající se mimo českou kotlinu jsou pak úplně mimo mísu. Ty nemají žádné Werichovské kouzlo, ačkoli jsou z jeho pera, nejsou prostě dobře zpracované. Fimfárum 2 jako celek špetku Wericha přece jen vykazuje a to skrze jeho hlas linoucí se z autorových úst napříč všemi příběhy. Nic moc to sice neznamená, ale svoje kouzlo to místy pořád má. ()

Autogram 

všechny recenze uživatele

Rozkošné rozprávky, naozaj rozkošné. Ale nie pre deti, na to je tam akosi priveľa zabíjania, zákerností alebo ubližovanie z rozmaru. Naviac, v každom pribehu má dôležitú úlohu alkohol. Najzábavnejší bol pre mňa pribeh z Damašku a najväčšie prekvapenie Tri sestry, čo je určite jediná animovaná rozprávka, kde sa objavil Engels, Marx a Lenin (ako svätá trojica na stole u antiklerika). –––– Lidé se měli dobře. Měli to, co měli rádi a měli rádi to, co měli. –––– Zbraně a kořalka jsou nejvýnosnější obchod na světě. –––– Malí se vždycky bojí velkých. Ale stojí za úvahu, že velcí se bojí nepatrnejch. ()

majo25 

všechny recenze uživatele

Síce poviedkové príbehy nemajú na prvý Fimfárum, ale aj tak je sa na čo pozerať. Naproti tomu je tu aj viac vtipu, čo je len dobré. Najviac zaujme poviedka o Palečkovi - príbeh porozprávaný trochu inak. Poviedka Marek a Kouba je ešte celom znesiteľná, starý známy príbeh o slanom mori a mlyjúcom mlynčeku prerozprávaný inak. Hrbáči z Damašku a Tři sestry sú už ale akési rýchlokvasky. Hodnotenie: 75% ()

Galerie (16)

Zajímavosti (3)

  • Jednotlivé povídky se natáčely ve studiích Anima, Hafan film, Krátký film a studio Zvon. (Ded@M@tes)
  • Snímek byl natočen na motivy knihy „Fimfárum“ Jana Wericha. (Ded@M@tes)
  • V pohádce „Hrbáči z Damašku“ hodí nosič do řeky dva pytle, u sultána jsou však pytle 3. (Pepy)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno