Reklama

Reklama

Fimfárum 2

Trailer

Čtyři zbrusu nové pohádky pro chytré děti a chytré dospělé z oblíbené knihy Jana Wericha. Klasik animovaného filmu Břetislav Pojar natočil slavný příběh maličkého Palečka, plný zvratů a dobrodružství o jeho cestě do světa a zase domů. Pod vedením Aurela Klimta ožijí tři navzájem si podobní hrbatí bratři. Hrbáči z Damašku přinášejí atmosféru exotického Blízkého východu s pestrostí orientálního vypravěčstvím, ale přitom o věcech nám všech dobře známých. Vlasta Pospíšilová ve Třech sestrách a prstenu vypráví vesnický dekameronský návod o tom, jak pro sázku o prstýnek zblbnout tři milující chotě. A Jan Balej dovolí bratrům Markovi a Koubovi prožít prastarý pohádkový příběh o kouzelném mlýnku, závisti, čertech s originálním vysvětlením jednoho přírodního úkazu v pohádce Moře, strýčku, proč je slané? (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (179)

TomasKotlant 

všechny recenze uživatele

Už to do sebe nezapadá tak dobře jako v prvním Fimfáru, velmi citelně chybí nějaká zakončovací pohádka. Jednotlivým částem chybí větší poutavost a některé by si zasloužily lepší pointu nebo alespoň kratší stopáž. Hráči z Damašku se mezi zbylé příliš vizuálně nehodí, ačkoliv jí nelze upřít jistou inovativnost. Nejzajímavější je Paleček, který mě i přes značnou profláklost námětu dokázal několikrát příjemně překvapit. A poetická myšlenka pohádky Moře, strýčku, proč je slané také rozhodně stojí za zhlédnutí. Bohužel dohromady pohádky působí trochu rozporuplně a výtvarné ztvárnění velmi podobné prvnímu dílu ubírá na výtvarné zajímavosti, díky čemuž bude dvojka pro znalce jedničky trochu stereotypní. *** Ve zkratce: Příjemné nové pohádky ve starém kabátě. ()

zdeny99 

všechny recenze uživatele

Po mistrovsky odvedené jedničce přichází pokračování ve formě druhého dílu, který se skládá ze čtyř dalších povídek (Moře, strýčku, proč je slané?, Tři sestry a kouzelný prsten, Tři Hrbáči z Damašku, Paleček). Přičemž při sledování první povídky jsem měl pocit, že to bude stejně tak vynikající počin jako minule. Jenže bohužel zbývající tři povídky jsou již slabší, přičemž Tři Hrbáči z Damašku jsou opravdu slabí. Líbilo se mi pouze jejich vyobrazení, včetně všech dalších učinkujících v pohádce. Tři Hrbáči z Damašku jsou takové loutkové obludárium, loutky jsou doslova nádherná monstra, jenže ten příběh z Orientu mi vůbec nesedl. Podobné je to i s Palečkem, který mi přišel takový natahovaný a nejlepší z něj byli Sněžní obři. Za to Tři sestry a jeden prsten je veselejší povídka, ve které mě nejvíc pobavilo, když odvážely nebožtíka na hřbitov a on jim sám slezl ze žebřiňáku. Nad těmito třemi povídkami jednoznačně vyniká hned ta první o mlýnku, který stále mele a mele sůl a bude ji mlít na mořském dně až na věčné časy. Povídkami je to tedy o hodně slabší než v prvním Fimfáru, jenže ty tvůrčí schopnosti a mistrovská animace společně s přednesem Jana Wericha a Oty Jiráka dělají i z této pohádky opět originální filmový zážitek. [7772. hodnocení, 165. komentář, 78%] ()

Reklama

kitano 

všechny recenze uživatele

Stop motion animacia ma v sebe velke kuzlo, nieco, co ju velmi odlisuje a povisuje nad CGI. Je to nieco hmatatelne, nieco zive co z tejto animacie sala. Az da len Tim Burton sa este tomuto sposobu animacie v dnesnej dobe venuje a pre to si ho ozaj vazim. Velmi som pre to rad, ze taky vynimocny pocin ako Fimfarum prisiel od nasich susedov z Ceska. Prve fimfarum som nevidel, preto nemozem zrovnavat. Ta animacia je ale proste skvela. Nieje tak technicky dokonala ako Burtonova Mrtva nevesta, ci Predvianocna nocna mora, avsak ma svoj vlastny jedinecny styl, skvelo sa na nu pozera a sala z nej ozajstna zivost a laska tvorcov, ktori na nej pracovali. Dalsi velky klad je, ze vzestky styri pribehy su obdivuhodne vyvazene, nemozem povedat, ze tento sa mi pacil najviac, tamten najmenej. A zabava je to hadam pre vsetkych, najmensich potesia nohe zname rozpravkove motyvy, nas odrastenych zasa mnohe s humorom podane poucenia a perlicky, a mnohe prvky, ktore jednotlive casti casto spajaju so sucasnou dobou. Taktiez hudba sa podarila. Chytlave melodie a casto pouzivane moderne prvky velmi soundtrack spestruju a dodavaju moderny feeling. Jedine co mi trosku vadilo je miestami krcovito rozvijany pribeh. To sa da vsak bez bolesti odpusti. Vynimocne. (8.5/10) ()

campix 

všechny recenze uživatele

Nikdo asi nemohl čekat, že by Fimfárum dvě mohlo přijít s něčím novým. Prostě pořádná dávka klasických pohádek s jedinečným a nezaměnitelným hlasem Jana Wericha a musím se přiznat, že především kvůli němu jsem shlédl i druhé fimfárum a čekám na třetí. Zdá se mi, že pohádky zde mají takovou konsolidovanější kvalitu, nežli v kvalitativně kolísající jedničkou. Tam byli výborné pohádky a také ty méně povedené. Zde jsou všechny tak nějak průměrné. Určitě se na Fimfárum vyplatí podívat, ale nic nového nečekejte v tomto směru už s něčím novým jen tak přijít nemůžete. ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

More, strycku, proc je slane?: Klasicka pohadka o dobrakovy a parchantovi, hodnejch certech a kouzelnym darku. Nic extra, predvidatelne od zacatku do konce, nicmene prijemna pohadka - 4*. Tri sestry a jeden prsten: Nejlepsi pohadka z Fimfarum 2, kde jsem se celou dobu smal, protoze zenusky vymejsli fakt brutalni ochcavky - 5*. Hrbaci z Damasku: Zajimava vizualni stranka, nicmene se tak nak nehodi mezi zbyly tri pribehy. Sem tam to je vtipny, sem tam predvidatelny a konec je nakej divnej - 4*. Palecek: Jedina pohadka, kterou jsem znal, zpracovana docela dobre, nicmene konec krapet protahovanej - 4*. Celkove se jedna o 4 zajimavy pohadky s peknou hudbou, hezkym pospojovanim formou listovani knihou, pekne udelanejma loutkama a prijemnym hlasem Wericha. Akorat mi tak nak nesedl hlas Jiraka pro vsechny postavy. Celkove 4*. ()

Galerie (16)

Zajímavosti (3)

  • Jednotlivé povídky se natáčely ve studiích Anima, Hafan film, Krátký film a studio Zvon. (Ded@M@tes)
  • Snímek byl natočen na motivy knihy „Fimfárum“ Jana Wericha. (Ded@M@tes)
  • V pohádce „Hrbáči z Damašku“ hodí nosič do řeky dva pytle, u sultána jsou však pytle 3. (Pepy)

Reklama

Reklama