První, poslední (festivalový název)

• Francie

Les premiers, les derniers

The First, the Last

(festivalový název)

Komedie / Krimi / Romantický

Francie, 2016, 98 min

• MathewBB

Tak takhle nudnej film jsem dlouho neviděl...(22.8.2018)

Když jsem si přečetl anotaci k filmu "První, poslední", byl jsem si jistý, že to je něco, co by mě mohlo zaujmout. Jak se ale nakonec ukázalo, téma vypadá lépe na papíře, než provedené ve filmové podobě. Čekal jsem mírně ujetý, nepředvídatelný film, ale tohle mi přišlo spíše jen pomalé a trochu drsnější.(26.6.2016)

Bomba, hodně silnej film, duchovní film. Nestačíte se divit :-). Aleluja!(1.12.2016)

Nasnímané je to hezky a nenajde se tu jediná nezajímavá postava, což souvisí i s výbornými herci, ale mě to celkové pojetí zase tak úplně nesedlo. Dáno je to i tím, že jsem se dlouhou dobu neměl čeho chytit, takže místy jsem netušil, na co se vlastně dívám. Je sice pravda, že jsem si tím pádem nebyl "jistý dalším záběrem či vývojem příběhu", ale to mi tady přišlo poněkud kontraproduktivní. Nemůžu říct, že bych se vyloženě nudil, ale podobné duchovní filmy nejspíš nejsou pro mě. 55%(22.7.2018)

Byl to jediný film, co jsem viděl na letošním festivalu v Karlových Varech a tak byl i pro mě První, poslední a musím říci, že mě nezklamal. Zajímavý film Tarantinovského střihu.(1.10.2016)