Cachorro

• Kanada

• Austrálie

Komedie / Drama

Španělsko, 2004, 99 min

Příjemné drama s trochou humoru o promiskuitním gay medvědovi a klukovi, který mu nečekaně zůstane na krku. Má dobře napsané "nečernobílé" postavy i humorné hlášky, nikterak své hrdiny ani jejich bohémský život neidealizuje a ukazuje jeho dobrodružný (sobecký) život a vlastně v něm není žádná vysloveně homofobní postava, což bylo úlevné. Potěšila mě i nehollywoodská romantická gay erotika. Zajímavý je pozitivní styl děje, kdy všichni zúčastnění (včetně padoucha sobecké babičky) procházejí vývojem a snaží se spolu vycházet, aniž by to zavánělo falší.(3.2.2019)

Mno. Když jsem si přečetla, že ostatní hodnotí "úzkoprse" - v tu chvíli zde byly komentáře od pěti uživatelů a nejmenší počet hvězdiček u nich byly 4 (úzkoprsí hodnotitelé patrně nekomentovali), musím oponovat. A nemá to nic společného s úzkoprsostí (to je slovo), a homofobní sklony taky nemám. Tento film mi doporučil kamarád gay, byl jím nadšen a prostě ho MUSÍM vidět. On sám ho viděl asi 6x a patrně nejvíc ho na tom oslovila otevřená gay komunita, medvědinec, jak tu kdosi vtipně podotkl. Vidím v tom jeho touhu něco podobného zažívat i u nás, bez odsouzení, beze strachu, se spoustou přátel. Chápu, že v tom viděl svůj splněný sen, léto, Madrid, medvídci, svoboda... Pro nás ostatní v tom zůstává příběh muže a chlapce, kdy se oba zvolna mění a přizpůsobují, protože to prostě jinak nejde. Život nás občas nutí dělat spoustu věcí dobrovolně. Babička (nijak ultrazlá, prostě si šla za svým, znám takových lidí spoustu a jestli tu někomu z ní bylo špatně od žaludku, tak neví, co je život), mohla být jednotícím prvkem, který mohl oba muže spojit. Nestalo se. První polovina filmu detailně načrtnutá, druhá jen hrubé obrysy. Připadá mi to nedovařené, nevytěžené a rychlý závěr to jen potvrzuje. Dávám 3 hvězdičky za sympaťáka (i když promiskuitního) hlavního hrdinu a stejné tři hvězdičky za to, čím ten film mohl být a nebyl. Napadá mě Kolja, Hledání Nezemě, Jaro, léto, podzim... a další filmy s podobnou tematikou a myslím, že nebýt ozvláštnění, že chlapce vychovává gay, tak by tento film zapadl a nevyhrál by Mezipatra.(1.11.2009)

Protože vidím, že tento film tu má tak málo komentářů a navíc je to můj velmi oblíbený film, který jsem si zařadil i do mé TOP10, tak musím po těch letech napsat svůj názor. O medvědí komunitě toho prozradí hodně a věřím, že to někomu může vadit, což je jeho věc. Rozhodně je to však gay film, ve kterém je ukryto něco navíc, co má přesah i nad tuto úzkou kategorii, čehož si hodně vážím. Je to film ze života, který i přes veselé chvíle, je vlastně smutný, přesto dodá dobrou náladu a na konci se ani já neubráním slze v oku. [ PŘÍBĚH: 2 /// ATMOSFÉRA: 3 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ](22.3.2015)

Pedro je homosexuál žijící pestrým společenským životem, s širokým okruhem přátel, ale bez touhy se vázat. Bez nadšení souhlasí, že se postará o svého synovce Bernarda, jehož matka odjíždí na dva týdny do Indie. V Indii je ale zatčena pro pašování drog a Pedro se o Bernarda musí starat mnohem déle, než původně chtěl. Jejich vzájemný vztah se promění. Objeví se ale Bernardova babička, která se neštítí ničeho a snaží se Bernarda si přivlastnit.(12.7.2006)

Jednoduchý príbeh, ozvláštnený zasadením do minoritnej komunity a okorenený množstvom erotických scén. Nič viac, nič menej. Sympatické obsadenie a kvalitné herecké výkony film nad priemer vyťahujú len čiastočne, ale predsa dávam štyri hviezdičky s čistým svedomím - už kvôli tomu, aby som vyvážil skôr úzkoprsé, než objektívne hodnotenia viacerých užívateľov.(15.10.2009)

• - Scény na pouti byly natáčeny José Luisem García Pérezem, představitelem Pedra. (Tom Riddle)

• - Španělský (tedy původní) název filmu se doslovně překládá jako "štěně" nebo "mládě". Doslovný překlad anglického názvu Bear Cub ale znamená "medvídě". (Tom Riddle)

• - Film je vlastně prodlouženou verzí krátkometrážního filmu, který natočil Miguel Albaledejo už v roce 1996. (Tom Riddle)