Sněhurka

• Švýcarsko

Snow White

Švýcarsko, 2005, 115 min

Slušný námět, zpracování poměrně vydařené, scénář má pár nedostatků. Celkově za 3,5*.(22.7.2010)

Ano, jak už bylo řečeno, děj byl místy předvídatelný, ale není náš život občas takový? V reálném světě taktéž neočekáváme, že narkoman přestane brát drogy a již se k nim nikdy víc nevrátí, drogoví dealeři budou hodní, a nakonec se všichni budeme mít rádi. Musím ale dodat, že snímek má s kreslenou Sněhurkou víc než dost společného, nejen zasněženou krajinu a anglický název Snow White (jak se mimo jiné říká kokainu).(24.4.2010)

Film s hodně hořkým nádechem semílající všechna možná aktuální témata - drogy, prostituci, život bohaté švýcarské mládeže, život rapové kapely na turné, tématiku přistěhovalců...vizuální zpracování je velmi zajímavé (hodně barevné, spíše klipovité sekvence), obsah už trochu pokulhává - dialogy jsou předvídatelné a všechny postavy klišovité - drogoví dealeří jsou zlí apod. Zaujal mě název filmu - referuje jak ke Sněhurce, tak i ke kokainu a nakonci i k zasněženým vrcholkům Alp.(29.9.2007)