Reklama

Reklama

Recenze (4)

padav94 

všechny recenze uživatele

Toto je najstarší film aký som videl, no nič moc teda ja som sa nudil pri tom, 82 minút je dosť veľa na grotesku si myslím, a ak to mala byť komédia, mne to neprišlo vtipné, skôr viac trápne. ()

liborek_ 

všechny recenze uživatele

Pravděpodobně úplně první dlouhometrážní komedie všech dob a vůbec ne špatná... Je sice znát, že jsou to začátky, že film trpí (alespoň z dnešního pohledu) řadou nedostatků, nicméně oproti jiným groteskám tohoto období (rozuměj Chaplin u Keystonu) je opravdu velmi zábavná, s propracovaným dějem a výbornými kreacemi zejména Marie Dressler a Chaplina. Zkrátka patří mezi to nejlepší, co tehdy Chaplin pod Mackem Senettem natočil - i když je taky pravda, že hlavní hvězdou tohoto filmu je právě Marie Dressler, nicméně Chaplin ji skvělým způsobem doplňuje. Děj vychází z tradičního tématu, které skýtá vděčný základ pro celou řadu vtipných gagů - Chaplin se náhodou seznámí s ne moc pohlednou a objemnou ženskou Tilie, která však má bohatého tatínka a tak je jasné, že jde o její peníze a ne o slibovaný chomout, ze kterého Charlie ve vhodný okamžik vyklouzne, aby se vrátil ke své Mabel. Komplikuje se to v okamžiku, kdy Tillie má dědit po svém strýci - milionáři... Tento snímek sice zdaleka nedosahuje kvalit následujících Chaplinových celovečerních filmů, jde spíš o čistokrevnou grotesku bez nějakého většího přesahu, pro pobavení však má všechny předpoklady a dokazuje, že v roce 1914 už nebyl problém vyplnit více než 70 minut dobrou zábavou. ()

Reklama

PetraMishka 

všechny recenze uživatele

Věřím, že Marie Dressler byla velký komediální talent a naživo byla skvělá, ale tento film je hloupá a až moc dlouhá groteska, kde jediný humor představuje neustálé (ale opravdu neustálé) padání, kopání do zadku a pitvoření. Charlie Chaplin naštěstí v dalších filmech přidal lidskou dobrotu, protože tady je to prostě darebák a podvodník bez svědomí. ()

Galerie (5)

Zajímavosti (3)

  • První Chaplinův dlouhometrážní film. (everlong)
  • Film byl později uváděn v několika zkrácených verzích. (everlong)
  • Představitelka hlavní role Marie Dressler tuto úlohu sehrála už dříve, s velkým úspěchem na jevišti. (everlong)

Reklama

Reklama