Doodlebug

Krátkometrážní / Fantasy / Mysteriózní
Velká Británie, 1997, 3 min

Krátky 3 minútový film o chlapíkovi, ktorý sa topánkou pokúša zabiť svoju vlastnú zmenšeninu... (ethos)

Koty

77% to má. Ve třech minutách se toho moc vymyslet nedá, tak jsem čekal aspoň něco zajímavého, nicméně popis obsahu od ethose to naprosto perfektně shrnuje - takže jakože nic od toho nečekejte. ()

Claude Speed

Opravdu velice zajímavá pointa. Nolan byl opět originální a natočil něco vážně nečekaného, a přitom zajimavého. Začátek sice není nic moc ale dalším vývojem filmu budete jistě překvapeni. 80%. ()

danny_21

Těžko hodnotit tří-minutový kraťas - Nolanova studentská prvotina nese prvky jeho budoucí tvorby ( stavby příběhu ) a je poměrně zdařile zkomponovaná s tušenou pointou - 55 %. ()

bakeero

Nolana mám rád, ale odmítám se přidat k místnímu nadšení. Pokud by to nebylo od něj, mělo by to tady tak 54%. na debut OK, ale víc, jak 3* si tenhle krátkometrážní filmek nezaslouží. ()

Mouchal

Sleduji Nolanovu filmovou tvorbu a proto jsem si nemohl nechat ujít ani filmík s názvem Doodlebug. Už v této době se na jeho práci dalo poznat, že má talent a filmovému řemeslu má co nabídnout (což už dnes všichni dobře víme). Je to také první jeho film, který jsem si já (jakožto milovník originálního znění) mohl dopřát celý bez titulků (ano nemluví se tu). Doodlebug nabízí sice jen tří minutový zážitek, ale i tak to uteklo rychleji než jsem myslel. A i v tak malým filmu můžem poznat tíživou a depresivní atmosféru "lovu". Prostě Nolan je očividně opravdu talentem obdařené chlapisko a každý jeho další počin budu s očekáváním sledovat. 75% ()

WScully

Krátkometrážní Doodlebug je tříminutová sonda do duše podivína, který chce mermomocí zabít své vlastní Já... Takový krátký snímek a jaké to přineslo zamyšlení. Nolan poukazuje na stále častější jev u lidí. Autodestrukce jako filmový námět a sugestivní útok na diváka zároveň činí Doodlebug geniálním patologickým dílem. ()

Cortesz

Já vím proč mám Nolana v první pětce svých nej režisérů. Skvělá režie, kamera a závěrečná scéna je úchvatná. ()