poster

Zbabělci

 • Španělsko

  Cobardes

 • USA

  Cowards

Drama / Komedie

Španělsko, 2008, 89 min

Scénář:

José Corbacho

Kamera:

David Omedes

Střih:

David Gallart

Zvuk:

Marc Orts

Scénografie:

Balter Gallart
(další profese)
 • Soul
  ****

  Velmi uvěřitelný a dobře zpracovaný příběh. Je velmi těžké svěřit se se svým strachem a vyjít na světlo s ponížením, že mě někdo šikanuje. "Zrzkovo" chování je právě proto stejně šablonovité, jako ve skutečném světě, a proto je šikana tak málo odhalována, byť bují prakticky všude. Gabriel se svému strachu sice nakonec postaví, nicméně není výher bez obětí...(31.5.2009)

 • Bluntman
  ****

  ZLÍNFEST(5.6.2009)

 • freddy
  ****

  Šikana. Téma, na kterém bylo postaveno už mnoho filmů a zřejmě jich ještě mnoho bude. Tento film se však nesnaží nic příliš hrotit a šikana hlavního hrdiny zde nedosahuje takových rozměrů, jako např. ve filmech Klass nebo Zlo. Španělé ten film prostě uchopili tak, že šikana je zde hlavním, ale nikoliv jediným tématem. A ani konec není nikterak vyhrocený. Ale hezky od začátku. Tenhle film jsem chtěl vidět už od doby, kdy měl českou premiéru na stanici Cinemax. Filmy ze školního prostředí, obzvláště pak filmy o šikaně, mě totiž velice zajímají. Zde je tím šikanovaným sympatický zrzek jménem Gabriel. Avšak dělá zásadní chybu. Nikomu se o šikaně nesvěřuje, když mu jeho spolužák ukradne už asi čtvrtý mobil, tak tvrdí, že tento i předchozí mobily ztratil, nikoliv že mu byly ukradeny. A rodičům se pochopitelně nesvěří. Nakonec to eskaluje do té míry, že ho spolužáci zamknou na záchodě a zapálí papír v koši, aby si Gabriel myslel, že uhoří. A celé si to ti spolužáci natočí na mobil. Gabymu už dojde trpělivost a hlavního agresora zmlátí před zraky celé školy. A náhle se ocitá v podezření, že on sám šikanuje chlapce, od kterého je šikanován. Dál už děj rozebírat nebudu, abych neprozradil příliš. Tento film je velice zajímavý, o tom nemůže být pochyb. Ovšem mám problém s nelogickým jednáním postav. Především nechápu, proč se Gaby nikomu nesvěřil. Ovšem nikdy jsem nebyl šikanován, tak nevím, co takový člověk prožívá. Každopádně aspoň něco je na tomto filmu pozitivní, a to sice konec. Závěr totiž není vyhnán až do konečného řešení, jaké lze vidět ve filmu Klass, ale bohužel šťastné řešení asi hlavní hrdina nezvolil, jak říká on sám ke konci filmu: "Nebylo to možná nejlepší řešení, ale bylo to jedno z několika možných řešení." Takže dějově docela zvládnutý a zajímavý film, co se týče herecké stránky, tak dětští herci byli přirození, sympatičtí a své role velice dobře zvládli. A ač se to může zdát zvláštní, tak i v tomto filmu se najde několik vtipných a optimistických situací, Gaby totiž kromě šikany zažívá i první lásku. Prostě to je film, po kterém nezůstanete šokováni, ale naopak si troufám tvrdit, že se budete možná i trošku usmívat. Každopádně tenhle film určitě doporučuji a hodnotím čtyřmi hvězdičkami.(24.5.2009)

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $1,530,037(13.7.2010)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace