Mladý farmářský chlapec Jacquou vyrůstal spokojeně se svou rodinou, dokud přičiněním zlého hraběte de Nansaca neskončil v sirotčinci. Po čase se dostal k místnímu knězi, s jehož pomocí přetavil svou osobní pomstu do vzbouření všech venkovanů utlačovaných hrabětem de Nansacem. (oficiální text distributora)

Worbitka

Mám ráda historii a myslím, že se v ní i docela vyznám, tento film však ne! Ukradl mi 140 minut života, už při titulkách bylo vidět, jak je nelogický (že by otec se synem létali v této době X metrů nad lesem na laně? to není moc realné) .... děj po skončení titulků ihned jasně předpovídatelný ( a to jsem ani nečetla, o čem to má být) , zbytečně fyzicky i psychologicky násilnický (asi by se dodalo na sledovatelnosti) a pak už jen nudné, trapné usínání (mimo neustálého křiku hlavního hrdiny) a modlení se za rychlý konec.... ()

+sfinx+

Příliš mnoho Máje a příliš málo Masa a krve. Ve výsledku přepoetičtěný (~nudný) film s pasážemi dlouhými jak týden před výplatou, ve kterých se člověk dozví, co by mu jinde vysvětlili během dvou minut. Tady se totiž příběh rozjíždí více než třičtvrtěhodinu a pak se dál courá hlemýždím tempem. Úplná tragédie to ale díky několika zajímavým zvratům a závěru také není. ()

andy60

Přišlo mi to zdlouhavé, hlavně v druhé polovině to ztrácí drajv a drama se promění v jakousi love story. Musím ale uznat, že je, na co koukat, neboť výprava i kamera jsou na vysoké úrovni. ()