VOD (1)

Mladý farmářský chlapec Jacquou vyrůstal spokojeně se svou rodinou, dokud přičiněním zlého hraběte de Nansaca neskončil v sirotčinci. Po čase se dostal k místnímu knězi, s jehož pomocí přetavil svou osobní pomstu do vzbouření všech venkovanů utlačovaných hrabětem de Nansacem. (oficiální text distributora)

Všežrout

Především díky nádhernému vizuálu, krásné hudbě a opulentní výpravě jsem uvažoval o maximálním hodnocení, avšak pouze do chvíle, než se na plátně objevil Gaspard Ulliel. Ten mi opravdu do role vůdce lidové rebélie nesednul. Každopádně díky řemeslnému umu, s jakým je tento barvotiskový šestákový román natočen, určitě doporučuji každému ke shlédnutí. ()

Marina111

Príbeh, za ktorého vizuálnu stránku by sa nemuseli hanbiť ani tí najostrieľanejší profíci. Horšie je to s príbehovou rovinou. O žiadnom zámku Herm som v živote nepočula, a o jeho skaze už vôbec, v tomto smere sa teda s radosťou spolieham na to, čo mi predložili tvorcovia, no i tak si nemôžem odpustiť poznámku, že príbeh mi evokoval desiatky iných príbehov a v niektoých scénach to bolo až tak zjavné, že som sa musela trpko pousmiať. I tak však uznávam, že som skazu zámku Herm a udalosti jej predchadzajúce prežívala tak, že by bolo pokrytectvom tvrdiť, že film na mňa i napriek svojej vláčnosti nezapôsobil. ()

Morholt

Zručně natočený historický film, pojednávající o klasickém tématu, kdy se poddaný postaví proti utlačovateli z řad šlechty. V tomto případě proti sobě stojí bonapartisté a představitelé obnovené francouzské monarchie. Byť byl děj celkem natahovaný, tak mě se to líbilo, ať už se jedná o herecké obsazení s Tchéky Karyem, Gaspardem Ullielem či krásnou Bojanou Panič,neboi o velmi slušnou kameru. Průšvih přišel až při poslední půlhodině, která se nesla ve znamení nechutného kýče a v mých očích celý film trochu potopila. 65% ()

dopita

Kdyby byl režisér trochu soudnější a vystřihl takových minimálně dvacet minut, byl by to suprovej dobrodružnej biják. Takhle má film velkej problém s tempem vyprávění. Je to velká škoda, protože vedle úmorných a nezajímavých dlouhých minut, film obsahuje taktéž pasáže velmi povedené, řekl bych až vymazlené, které dokáží diváka strhnout. ()

Madison

Občas mi v tomto dobrodružnom filme chýbali presladené emócie hollywoodskych rozmerov či obsahová alebo herecká nadnesenosť. Skaza zámku Herm stavia na príliš jednoduchom námete vzbury, zotročovania, túžby po vyslobodení sa, no výprava je pôsobivá a hudba!!! zložená pražským filharmonickým orchestrom tak impozantná, že som nebola schopná protestovať. Je to malý veľký projekt s jasnými ambíciami a hodnoverným spracovaním, ktoré sa síce nemôže prirovnávať ku Gibsonovým dobrodružným trhákom, ale ako celok ma to nadchlo a ani pre mňa zvláštny francúzsky štýl pre mňa nepredstavoval problém. ()

• Natáčení probíhalo ve Francii a Rumunsku. (Duoscop)