poster

Kanojo to kanojo no neko

 • Japonsko

  彼女と彼女の猫

  (Japonsko)
 • anglický

  She and Her Cat

Krátkometrážní / Animovaný / Drama

Japonsko, 1999, 5 min

Režie:

Makoto Šinkai

Hudba:

Tenmon

Hrají:

Makoto Šinkai
 • Scytale
  **

  Pěkný příběh k zamyšlení, ale vizuální stránka zpracování je nedostatečná - pseudodynamické pohyby celého obrazu zprava doleva a naopak jen zastírají nedostatek animace, která je sama o sobě dost mizerná a jedná se vlastně víceméně o slideshow s hudbou a komentářem. Celkový špatný dojem dorazí nepříjemný schizofrenní střih.(4.6.2009)

 • ScarPoul
  *****

  Nádherné. Shinkai zobral poetizmus svojej prvotiny a roztiahol ho na niekoľko minút. Výsledok je viac ako uspokojivý. Netradičná animácia čo sa týka animé a zároveň vyspelý príbeh s neuveriteľne citlivým nádychom ľudskosti. Pre mňa je She and Her Cat zatiaľ to najlepšie čo som na poli krátkeho animovaného filmu mohol vidieť.(12.3.2013)

 • Madsbender
  *****

  Gradácia pocitovových stavov, takmer nepostrehnuteľná hudba šelestiaca v uchu ako jemný letný vánok a presne ten štýl rozprávania, ktorý mám v anime filmoch tak rád. Šinkai sa tu po každej stránke nesmierne približuje svojmu pravdepodobne najlepšiemu celovečernému počinu Byōsoku 5 centimeter, či už je to rozvrstvením na kapitoly, vnútornými monológmi nezvyčajnej postavy - mačky, ešte hlbšie zakorenenou poetizáciou spojenou so silnými emóciami, či samotnou scénou vo vlaku. Čiernobiela forma tomu navyše skutočne perfektne sadne. Syntéza dômyselnej réžie, krásneho príbehu a pár čerešničiek, ako dialóg striedajúci nápisy s myšlienkami. 95% Video tu (verzia s anglickým fanúšikovským dabingom).(1.4.2014)

 • Divočák
  ****

  Nejenom lidé dokáží hluboce milovat. Jsou tady i jiné bytosti. Bytosti, jejichž láska vás každý den oklopuje, jejichž city k vám se podobají plynoucí řece plné růžových květů, jejichž život by bez vás nebyl ničím. Jejich tváře jsou ale němé. Makoto Shinkai se však rozhodnul jednomu z nich dar řeči na 5 minut propůjčit - krásně a něžně...(22.4.2007)

 • Tom_Lachtan
  *****

  Makoto umí. A jak je vidět, uměl i na začátku své kariéry a už tehdy se mu podařilo stvořit typickou, přítulně melancholickou náladu, kterou jsou jeho filmy prostoupené. Jedna věc mě ale dost zarazila... Samozřejmě nechybí pravděpodobný objekt, Makotova pravděpodobného fetiše, to jest vlak, nebo vlakové koleje, tady ovšem s poněkud menším důrazem, než je zvykem. (mňoukla vůbec kočka?)(30.4.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace