Tajemství velké pracky

• Česko

Přátelé velké pracky

Pound Puppies and the Legend of Big Paw

Animovaný / Komedie / Rodinný / Fantasy

USA, 1988, 73 min

John Blizek

Rozpočet $-miliónovTržby USA $586,938Tržby Celosvetovo $-(29.1.2010)

Bývalo to něco, co formovalo mé dětství, i když je mi v současnosti za to hanba. Původní plyšáky a seriál jsem tehdy neznal, neměl jsem nejmenší páru. Ale aspoň k němu jsem se nakonec dostal. Přijde mi až velké fu, že jedna z hlavních postav původního snímku tu působí, že sem byla vložena na poslední chvíli. A pravděpodobně moje nejoblíbenější. Při hudebních číslech jako roztleskávačka, ale jinak pár vět, v jedné scéně na dvou (!) místech a co z toho. Záporáci jsou tu jiní, v podstatě prázdní generičtí nekňubové bez jasné motivace. Jóó, chtějí tu kost. A? Sem tam se trhají barvy, scény na sebe sotva navazují. Hudba je mooooc fajn. U kočiček by mi nevadilo, kdyby dostaly spin-off, ale propadák je holt propadák. Odstřelit to nemůžu, protože jsem jako malé dítě nechtěl sledovat akční věci, až později jsem si vypěstoval vztah. NIKDO z mých známých to tehdy neznal. P.S. Tak jo, nehanbím se za to, ale přijít o dětské iluze někdy bolí. P.P.S. No tak kašlu na to, nakonec tu přihodím ty 2 zbylé hvězdy, ať nejsem za zlomenou květinku. Ostatně, jak velký Whopper vypráví synovci a neteři, má své kouzlo. Big Paw a kost či ne.(3.10.2019)

Moje nejoblíbenější pohádka z dětství.(15.11.2009)

Je to celkom svieži animák s rýchlym tempom a dobrodružstvom o partii hovoriacich psov. Pôvodny seriál nepoznám, ale príbeh filmu bol dosť zjednodušený, tvorcovia sa s ním príliš nepiplali a nevyhrali. Typická osemdesiatková animácia, miestami celkom vtipná, a netypická rock'n'rollová hudba z 50. rokov. Tých pesničiek bolo priveľa, ale na druhej strane, samy o sebe neboli zlé. Síce netuším, prečo mali psy a mačky na sebe oblečené šaty, ale to je druhoradé.(2.6.2019)