Lorelei: The Witch of the Pacific Ocean

• Japonsko

ローレライ

Akční / Drama / Thriller / Válečný / Sci-Fi

Japonsko, 2005, 128 min

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $19,805,000(7.8.2010)

Alternativní historie 2sv. je velice lákavé téma. Velice mě překvapilo, že režijní debut má takto zdařilou a dospělou podobu. Německý dárek v podobě ponorky I-507 Lorelei obsahuje pokočilé technologie a nejedno překvapení. Navzdory různým klišé ponorkových filmů (sebeobětování, zoufalé situace), tohle je památný titul, které je stále relativně originální, napětím jsem občas nedýchal, tak intezivní je to ponorka... Japoncům držíte palce, i kdybyste nechtěli, je zde mistrně vykreslena atmosféra posledních dnů války. Šiniči Cucumi jako jako kapitám Asakura, který na misi vysílá svého podřízeného je naprosto mistrně zahraný, na minimum prostoru maximální dopad a hloubka postavy. Kapitán Masami Shin'ichi (Kódži Yakušo) odmítá sebevražedné akce, tak byl několik let mimo službu, nyní se vrací na nejdůležitější misi svého života a dává americké flotle v Pacifiku pořádný kouř. Perfektní obsazení, originální nápad, námět, solidní hudba, cgi efekty ujdou, Tohle je velice neobvyklý snímek, který doporučuji vidět. Intezivní válečný film s myšlenkovým poselstvím, které není trapné a patetické, to je dnes přece vzácnost.(25.11.2014)