poster

Není Kronk jako Kronk

 • USA

  Kronk's New Groove

Animovaný

USA, 2005, 75 min

 • Abiosis
  ***

  *WHAT'S COOKING? NOT MUCH* Ten, kto nevidel The Emperor's New Groove, si túto rozprávku užije oveľa viac a pravdepodobne ju bude považovať za výrazne originálnu, s netypickými replikami, šialeným správaním postáv, či netradičnými vsuvkami do deja. Je síce pravdou, že rozprávka vtipné momenty obsahuje (starci predvádzajúci triky na streche domu pripomínajúcej U-rampu, paródia na The Lord of the Rings, fotozoznam možných mimických prejavov pohŕdania prináležiacich Kronkovmu otcovi), ale v porovnaní s predchádzajúcou časťou je ich žalostne málo. Najsmutnejšie však je, že rozprávka vykráda všetky originálne a podarené šialenosti, ktoré boli použité v predchádzajúcej časti a na nič nové sa nedokáže zmôcť. Pokým príbeh o Kuzcovi bol dokonalým spojením vtipnosti, gagovitosti a originality, príbeh o Kronkovi je len jeho smutnou pripomienkou. Verdikt v 1 vete: Kronk ako hlavná postava v epizodickom príbehu, ktorý postráda uvoľnenosť predchádzajúcej rozprávky. 11.05.11(11.5.2011)

 • liberita
  ***

  Jednotka to samozrejme nie je, ale sympaticky prihlúply a dobrosrdečný Kronk to v rámci svojich možností vyvažuje celkom obstojne. Na jeho príbehoch sa dá pobaviť (hlavne pri pozeraní sa spolu s menšími deťmi) a animačne ako i hudobne stále stojí na rovnakej úrovni ako jeho predchodca. Len ten scenár je slabší.(30.10.2011)

 • Zalost
  ****

  Od druhého dílu jdoucího rovnou na video se nikdy nic moc čekat nedá. Proto mě pokračování původního Není král jako král příjemně překvapilo. Příběh dobromyslného kuchaře Kronka sice kvalit původního filmu nedosahuje, přesto pořád převyšuje mnoho jiných animáků o jednu třídu. Rozhodně příjemná zábava, škoda jen návratu k disneyovskému pravidlu "postavy si musí párkrát zazpívat", film by se rozhodně bez toho obešel.(26.8.2006)

 • ABLABLABLA
  ***

  Překvapivě vcelku zdařilé pokračování nepřekonatelného krále. Kronk jako postava je natolik zajímavá, nebo spíše tak všední, že o ní jde opravdu natočit celý povedený film s pár zásahy "lamy/krále" abychom věděli, že se jedná o pokračování. Jinak kdyby někdo uměl veverčí řeč, ozvěte se, ráda bych se ji naučila ;)(19.12.2012)

 • filipes.lu
  ***

  Škoda, přeškoda, že si dvojka neudržela svižnost a vtipnost jedničky. Pohádka je to pořád hezká a samozřejmě i u některých scén se člověk pobaví, ale dochází tomu šťáva. V podstatě jde o tří příběhy v jednom, který prováže ústřední linka právě přijíždějícího otce. První z nich-lektvar nesmrtelnosti nebyl úplně ta nejlepší volba a vtipa, aby tady člověk zakopnul. To druhej-turnaj veverčáku proti sýkorám je už jiná liga a divák se pobaví hodně. Třetí už to všechno jenom završí a celkově známka je za tři. A stejně mam to pako Kronka rád :)(7.10.2012)

 • - Film byl nominován na tři ceny Annie, a to v kategoriích nejlepší domácí video, nejlepší storyboarding a nejlepší scénář pro kreslený film. (Terva)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace