Dramatický střet eskymáckých tradic a zhoubného vlivu západní civilizace. Eskymácký lovec Agaguk se vzbouří proti svému otci, šamanovi Krůmakovi, a proti vlivu bílé civilizace, která přináší jen nenávist, hrabivost, alkohol a pomalu ničí tradice, v nichž vyrůstaly celé generace eskymáků. Když zabije bílého obchodníka Browna, je vyobcován z kmene a vydá se do mrazivých pustin, doprovázen dívkou Igijúk a otcovou kletbou v podobě bílého vlka. Situace se ještě vyhrotí, když se ve vesnici objeví policista Henderson, odhodlaný vyšetřit obchodníkovu smrt. (oficiální text distributora)

jopal

Povodne som dal 3*, ale film mi stale rezonuje pred ocami (mozno je to obdivom, v akych podmienkach ludia dokazu rezit). Bolo to par nezmyslov, ale klady prevysili. Ak niekoho takato tematika tiez zaujima, davam do pozornosti podobne knizne diela a to: https://www.databazeknih.cz/knihy/dlhe-su-tiene-severu-405254 a a navrat k dlhym tienom. Zivot a zvyky eskimakov su tu putavo popisne daleko lepsie a podrobnejsie. ()

zurivymlok

Trochu se divím, že zde tento snímek má jen 213 hodnocení (údaj k 23.8.2012), protože si pamatuju, že tento film byl v devadesátých letech velmi často hraný v televizi a myslím, že i na VHS byl celkem propagovaný. Snímek se mi v paměti vybavuje jen velmi pozvolna, ale vím, že na mě vždy působil hodně průměrně. Do dnes si však pamatuju hlášku: "Pomocí mnoha slov neřeknu nic." :-) ()

Zupan_

Popis filmu mám servíruje klasiku zlých bielych a dobrých indiánov. Mne to nevadí aj keď to historicky tak nebolo. Ale to som sa akože mal vžiť do kože tých divochov alebo nedajbože ich ešte aj ľutovať?? Tak odpudivých a zlých indiánov som ešte vo filme nevidel, a najhoršie na tom celom je že som mal celý čas pocit že režisér/i naozaj chceli aby sme snimi mali akýsi súcit. ()