Reklama

Reklama

O Kubovi a Stázině

(seriál)
Animovaný / Pohádka
Československo, 1988, 1 h 47 min (Minutáž: 7–9 min)

Režie:

Karel Trlica

Předloha:

Václav Čtvrtek (kniha)

Scénář:

Jiří Kubíček

Kamera:

Jana Kapustová

Hudba:

Jiří Kolafa
(další profese)

Epizody(13)

Obsahy(1)

Pohádkové vyprávění o jičínském ševcovském tovaryši Kubovi, který musel na vojnu až do Vídně, domýšlivém knížecím správci Kolomajzníkovi, vodnících, samotném císaři pánovi a Stázině, které tolik slušela červená sukně. (Magic Box)

Recenze (51)

Přemek 

všechny recenze uživatele

Kvalitní večerníček, především ten seriálový, mluvený jediným vypravěčským hlasem - celovečerní s hereckým obsazením (byť více než kvalitním) ztrácí na působivosti. - Milovníky mluveného slova upozorňuji na rozhlasovou, "hajajovou" verzi pravděpodobně z roku 1977, v níž prvních deset dílů namluvil Karel Höger (jde tedy o jednu z posledních jeho prací pro rozhlas) a dalších dvanáct Luděk Munzar. Je více než pravděpodobné, že Höger během natáčení zemřel. ()

Pevek2 

všechny recenze uživatele

Epicky vecernicek, ktery je skvele dramaturgicky postaveny. Zejmena uvodni opakovacky jsou skvele. Aby ne, kdyz to delal Edgar Dutka. Bavilo me to jako dite a bavi me to i ted. Jako dite jsem ocenoval, ze narozdil od jinych si tvurci udelali prostor na velky romanticky pribeh. A navic je to jedinecne "militaristicke" s drobnou ironii. ()

Reklama

berg.12 

všechny recenze uživatele

Až na vyzrazení konce v každém s dílů, patřil tenhle večerníček k mým oblíbeným, už jen tím, že se jako jeden z mála držel jednoho příběhu. Kdybych před tím neznal knížku, kterou jsem četl snad dvacetkrát, hodnotil bych určitě výše. I když s trochu pozměněnou animací, zachovalo filmové zpracování hodně z jejího kouzla. ()

C0r0ner 

všechny recenze uživatele

Jeden z mých nejoblíbenějších večerníčků. Možná je to proto, že je to tak hezky namalované a namluvené. Možná je to proto, že to má kontinuální děj, za který by se nemusel stydět kdejaký celovečerák. Možná je to proto, že je v tom spousta poučení a pravd. Nejspíš je to proto, že to dohromady dává perfektní celek. 100% ()

Zagros 

všechny recenze uživatele

Další z řady výborných českých a československých večerníčků. Pro mě je Kuba se Stázinou vůbec jedním z nejlepších. Důvodů je celá řada... Například krásná animace, která se mi jako dítěti velmi líbila a líbí se mi dodnes. Dále skvělý dabing všech postav s vypravěčem Václavem Postráneckým. Významnou roli hraje také zajímavý a napínavý příběh (zejména pro děti), což není úplně obvyklé. Dodnes si pamatuji, že jsem se nemohl dočkat dalších dílů, jak jsem byl zvědavý. Hmm teď při psaní komentáře jsem se začal těšit až se na to někdy znovu mrknu se svými dětmi. ()

Galerie (4)

Reklama

Reklama