poster

O Kubovi a Stázině (TV seriál)

Animovaný / Pohádka

Československo, 1988, 13x9 min

 • Karlos80
  ****

  Kuba jeho nastávající nevěsta Stázina, švec Kocmar, vodník Čepeček a Česílko, víla Andulka, nebo zlý vodník Kebule, to byli IMHO-LOL postavy mého mládí:-)) Podle mého názoru je tento večerníčkový seriál přeci jen o kapánek horší než později slavná celovečerní zfilmovaná verze ale každému podle jeho gusta..(3.9.2007)

 • Přemek
  *****

  Kvalitní večerníček, především ten seriálový, mluvený jediným vypravěčským hlasem - celovečerní s hereckým obsazením (byť více než kvalitním) ztrácí na působivosti. - Milovníky mluveného slova upozorňuji na rozhlasovou, "hajajovou" verzi pravděpodobně z roku 1977, v níž prvních deset dílů namluvil Karel Höger (jde tedy o jednu z posledních jeho prací pro rozhlas) a dalších dvanáct Luděk Munzar. Je více než pravděpodobné, že Höger během natáčení zemřel.(4.8.2008)

 • Pevek2
  *****

  Epicky vecernicek, ktery je skvele dramaturgicky postaveny. Zejmena uvodni opakovacky jsou skvele. Aby ne, kdyz to delal Edgar Dutka. Bavilo me to jako dite a bavi me to i ted. Jako dite jsem ocenoval, ze narozdil od jinych si tvurci udelali prostor na velky romanticky pribeh. A navic je to jedinecne "militaristicke" s drobnou ironii.(7.8.2012)

 • Zagros
  ****

  Další z řady výborných českých a československých večerníčků. Pro mě je Kuba se Stázinou vůbec jedním z nejlepších. Důvodů je celá řada... Například krásná animace, která se mi jako dítěti velmi líbila a líbí se mi dodnes. Dále skvělý dabing všech postav s vypravěčem Václavem Postráneckým. Významnou roli hraje také zajímavý a napínavý příběh (zejména pro děti), což není úplně obvyklé. Dodnes si pamatuji, že jsem se nemohl dočkat dalších dílů, jak jsem byl zvědavý. Hmm teď při psaní komentáře jsem se začal těšit až se na to někdy znovu mrknu se svými dětmi.(25.5.2018)

 • berg.12
  ****

  Až na vyzrazení konce v každém s dílů, patřil tenhle večerníček k mým oblíbeným, už jen tím, že se jako jeden z mála držel jednoho příběhu. Kdybych před tím neznal knížku, kterou jsem četl snad dvacetkrát, hodnotil bych určitě výše. I když s trochu pozměněnou animací, zachovalo filmové zpracování hodně z jejího kouzla.(8.2.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace