Reklama

Reklama

O Kubovi a Stázině

(seriál)
Animovaný / Pohádka
Československo, 1988, 1 h 47 min (Minutáž: 7–9 min)

Režie:

Karel Trlica

Předloha:

Václav Čtvrtek (kniha)

Scénář:

Jiří Kubíček

Kamera:

Jana Kapustová

Hudba:

Jiří Kolafa
(další profese)

Epizody(13)

Obsahy(1)

Pohádkové vyprávění o jičínském ševcovském tovaryši Kubovi, který musel na vojnu až do Vídně, domýšlivém knížecím správci Kolomajzníkovi, vodnících, samotném císaři pánovi a Stázině, které tolik slušela červená sukně. (Magic Box)

Recenze (50)

Přemek 

všechny recenze uživatele

Kvalitní večerníček, především ten seriálový, mluvený jediným vypravěčským hlasem - celovečerní s hereckým obsazením (byť více než kvalitním) ztrácí na působivosti. - Milovníky mluveného slova upozorňuji na rozhlasovou, "hajajovou" verzi pravděpodobně z roku 1977, v níž prvních deset dílů namluvil Karel Höger (jde tedy o jednu z posledních jeho prací pro rozhlas) a dalších dvanáct Luděk Munzar. Je více než pravděpodobné, že Höger během natáčení zemřel. ()

Pevek2 

všechny recenze uživatele

Epicky vecernicek, ktery je skvele dramaturgicky postaveny. Zejmena uvodni opakovacky jsou skvele. Aby ne, kdyz to delal Edgar Dutka. Bavilo me to jako dite a bavi me to i ted. Jako dite jsem ocenoval, ze narozdil od jinych si tvurci udelali prostor na velky romanticky pribeh. A navic je to jedinecne "militaristicke" s drobnou ironii. ()

Reklama

Karlos80 

všechny recenze uživatele

Kuba jeho nastávající nevěsta Stázina, švec Kocmar, vodník Čepeček a Česílko, víla Andulka, nebo zlý vodník Kebule, to byli IMHO-LOL postavy mého mládí:-)) Podle mého názoru je tento večerníčkový seriál přeci jen o kapánek horší než později slavná celovečerní zfilmovaná verze ale každému podle jeho gusta.. ()

C0r0ner 

všechny recenze uživatele

Jeden z mých nejoblíbenějších večerníčků. Možná je to proto, že je to tak hezky namalované a namluvené. Možná je to proto, že to má kontinuální děj, za který by se nemusel stydět kdejaký celovečerák. Možná je to proto, že je v tom spousta poučení a pravd. Nejspíš je to proto, že to dohromady dává perfektní celek. 100% ()

berg.12 

všechny recenze uživatele

Až na vyzrazení konce v každém s dílů, patřil tenhle večerníček k mým oblíbeným, už jen tím, že se jako jeden z mála držel jednoho příběhu. Kdybych před tím neznal knížku, kterou jsem četl snad dvacetkrát, hodnotil bych určitě výše. I když s trochu pozměněnou animací, zachovalo filmové zpracování hodně z jejího kouzla. ()

Galerie (4)

Reklama

Reklama