Zpět k pramenům

Česko, 2005, 4 h 40 min (Minutáž: 20 min)

Epizody(14)

Pojďte s námi prodírat se houštinami, brodit se potoky, zdolávat bažiny. Vydejme se tou pradávnou cestou člověka, který, když osídloval zemi, postupoval proti toku řek. Začněme u soutoku, kde řeka ztrácí své jméno a zaniká a vystoupejme až tam, kde se řeka rodí. Pojďte s námi k místům, která byla odpradávna opatrována a uctívána a podívejme se, jaká jsou dnes. Pojďte s námi zpět k pramenům. (Česká televize)

Maynard.

Tenhle seriál se mi líbí, nejen pro to, že sem náruživý vodák tělem i duší, ale i pro to, že tenhle seriál je parádně uklidňující... Je zajímavý sledovat přiběhy jednotlivých řek, od soutoku až po samotný pramen. A to mě napadá hnedka jedna písnička - Půjdem zpět k pramenůůům, k vodě a kamenům... :o). Je to sice takový béčko, ale chytlavý jak zvon. Je vidět, že Luděk Munzar přesně ví, o čem mluví a že má k české přírodě více než vřelý vztah. Navíc je to moc dobrej nápad vydat se na cestu k samotnému pramenu řeky. Některé prameny jsou téměř neobjevené, některé naopak, ale všechny mají pro řeku existenční důležitost :o)). to sou mi kecy takle po ránu... ()

Lavi

Pokud jde o české dokumentární cykly tak....jen houšť. Tohle jsou hezké, zajímavé a základní informace, možná teda těžící z popularity "rozhleden", každopádně dívat se na pana Munzara s hrníčkem v ruce (já i on) tomu se říká pohoda. Nutno poznamenat, že mám za sebou semestr hydrologie. To asi člověka deformuje. ()

Kovaja

Poslední z trilogie o putování pánú Munzar-Ludvík nas tentokrat seznamuje s našima řekama a jejich pramenama.Pekné povídání pana Munzara a jeho tradiční zatlucení cedule a polození hrnícku pro pocestné,urcite potesí jiz tradicne skvela titulni pisen od Ludvíka.Neda se to popsat jinak nez skvela prace.-Půůůjdem zpět k pramenůům,k vodě a kamenům,zpět k pramenůůům ()

Bohemák

Krásné téma, ale během celého pořadu se z nás tvůrci snaží ždímat slzy kvůli tématům "tohohle si nevážíme", "to už tady není". Ale lze to s úsměvem přejít. ()

Paity

Na jednu stranu strašně nudná a uspávací tempo Luďka Munzara, na druhé straně velice kultivovaný projev. Pro milovníky tuzemské přírody a reálií pěkné a příjemné koukání. ()

Mikino00

Nádherný pořad, který si vždy rád pustím. Akorát jim nějak vypadla řeka Olše, která splňuje všechny jimi daná kritéria. ()

Skarface

Půjdem zpět k pramenům . Krásná písnička na začátku i na konci pořadu . Člověk se nádherně odreaguje a řekne si že na tom světě je přeci jen krásně . A opět Luděk Munzar skvěle provází a vypráví nedovedu si na jeho místě představit někoho jiného ()

mira.l

Spolu s památnými stromy další skvělý počin B. Ludvíka, J. Nekvasila a L. Munzara. Opět spousta užitečných informací pro milovníky naší vlasti, ale i krásné záběry a neopakovatelný komentář p. Munzara. Ale přece jen Stromy jsou u mě o jednu hvězdičku výš. ()

kyrtab

Tohle dílko je pohoda. Dokument o řekách, jejich pramenech a vlastně o celé té přírodní kráse místa ve středu Evropy. K tomu se přidala povedená znělka, Luděk Munzar a jeho rozplívání se a mnoho leteckých záběrů okolí toků a tůčků. Gratuluji tvůrcům. ()

Leonora

Dodatečně a s odstupem let odebírám hvězdičku za ten dementní a příšerně zpívaný hit, který cyklus provází. To je ostatně tragedie u všech páně Munzarových a spol. chvályhodných počinů tohoto typu. Munzar svým způsobem navazuje na Čáslavského, který ovšem díky své orientaci na pamětníky zákonitě nemohl zaujmout širší spektrum diváků. Na Munzara pak zase navazuje Cílek se svým novátorským pohledem na krajiny kulturní. Už si jenom dovolím malou poznámku k těm, kteří tento a ostatní tyhle pořady poslali do horoucích pekel: Každý, kdo nechápe význam vychovávání národa ke vztahu k přírodě a pamětihodnostem je NAPROSTÝ křupan a v zájmu civilizace by se raději neměl množit... ()

sidcom odpad!

Další ze série uspávacích dokumentů s Muďkem Lunzarem s povinnou úvodní písní při které máte chuť vrazit si do uší hřebíky ()

simon111

Moc povedený cyklus. Tu jednu jedinou hvězdičku ubírám za některé nedotažené prameny :))) Ale ta atmosféra... super ()