poster

Moji rodiče

 • anglický

  Parents

Horor / Komedie / Mysteriózní / Drama

Kanada / USA, 1989, 81 min

Režie:

Bob Balaban

Střih:

Bill Pankow

Kostýmy:

Arthur Rowsell
(další profese)
 • hladass
  *

  Pro mě naprosté zklamání... Na komedii to nebylo vůbec vtipné (pro rejpaly, ani na satiru), na horor to nemělo vůbec žádnou atmosféru a přitom námět je hodně zajímavý a dostat ho do ruky schopný režisér, mohl z Parents vzniknout hodně dobrý kousek... Dokážete si představit, jaký nádherný gorefest by z takového námětu udělal na začátku osmdesátých let Lucio Fulci?(16.11.2010)

 • drankeryth
  **

  Hmmm, cakal som od toho viac, ale co uz. Po dokladnom prezreti filmu az do jeho konca nesuhlasim, ze tento film sa zaraduje medzi horory, ako tu pisu hore. Nic tam vobec neukazali, akurat jednu ruku zahaknutu na strope a to je asi aj vsetko. A co sa tyka tej komedie, tak nikde som nevidel, ani nepocul, co by nasvedcovalo, ze by boli nejake co i len v najmensom pouzite komedialne prvky. Film bol o jednej rodinke, ktora mala vzdy na jedalnom listocku v oblube ludske masko, ktore ani raz neukazali, ako k nemu prisli. Urcite, by to bolo zaujimavejsie, keby ukazovali ako sa k ludskemu masu dostali. Vzdy nutili svojho maleho syna, aby len jedol ich oblubene masko, ale on nikdy nechcel. Smrad jeden neposlusny:) Celkovo, ked zhrniem tento film, tak sa da na to skuknut, ale ze by ste pri nom zostali s otvorenymi ustami, tak to ma od toho este poriadne daleko.(10.8.2011)

 • pufina
  *

  Dávám filmu obrovské plus (a star) za to, že mě ušetřili nechutností a neukazovali přímé záběry na sekání lidských částí. Film se asi snažil zaměřit více na psychiku diváka, ale to se bohužel moc nepovedlo (alespoň se mnou to moc nehlo). Myslím, že malý Michael (Bryan Madorsky) - jako dítě - to zahrál moc dobře. Zároveň je velká škoda, že si s tím víc nepohráli kvůli té psychické stránce, jinak by to byl dobrý průměr. Nejsem detailistka, ale když do někoho bodáte a nůž pak není od krve, to mi vadí; anebo když řežete mrtvolu skalpelem - následně je detail na skalpel, jak se pokládá a ten je od krve (hurá) - a pak vezme nůžky na rozpárání, je znovu detailní záběr jak se pokládají nůžky vedle krvavého skalpelu a nůžky jsou čisté? Takovéhle detaily se dají přehlédnout? Pochopím, že někdy je moc věcí v záběru k uhlídání, ale když je záběr na krvavý skalpel a pokladají se čisté (!) nůžky, nic jiného se tam hlídat nemusí.. A pokud někdo točí horor (i když s prvkami komedie), tak o tu krev tam jde, aspoň když už někoho bodáte..(9.10.2010)

 • freddy
  **

  Jednoznačně velké zklamání. Poté, co jsem si přečetl nástin děje, jsem s velkými očekáváními usedl před televizní obrazovku a byl jsem natěšený na to, že uvidím něco jiného, něco alespoň trochu originálního. A tu originalitu filmu rozhodně upřít nemohu, něco takového jsem totiž opravdu ještě neviděl, takže snaha o originalitu tam byla. Co mi však bohužel velmi vadilo byl film samotný, jeho rozvleklost a především jeho atmosféra, která tam absolutně chyběla. Skoro jako by se režisér nemohl rozhodnout, jestli chce natočit horor nebo jen jakési odlehčené drama. Výsledkem je absolutně nehororová atmosféra, kdy jsem se ani na okamžik nebál a spíš jsem znuděně sledoval obrazovku a přemýšlel, jestli by nebylo lepší televizi vypnout a zabavit se nějak jinak, což jsem nakonec neudělal, protože jsem chtěl dát filmu šanci. Ovšem film bohužel nemá ani žádnou jinou atmosféru, je to prostě jen příběh o tom, jak jeden chlapec má zvláštní rodiče, kteří zřejmě konzumují lidské maso, což se ale nedozvíme, protože žádná z postav to nepotvrdí ani nevyvrátí, což považuji za velkou zbabělost tvůrců a další výrazný nedostatek filmu, že se nakonec tenhle pro film důležitý fakt divák nedozví. Celkově tedy velké zklamání, protože film měl úžasný námět a znělo to všechno moc hezky, výsledek je ale nepřesvědčivý a velmi nudný. Dávám dvě hvězdy, ovšem jsou to velmi nepřesvědčivé dvě hvězdy.(9.10.2010)

 • Diskantka
  ****

  Bylo půl druhý a tohle vysílala Nova Cinema, opět jedna z kvalitních sraček, na kterou nikdo nebude koukat. Normální lidi spí a nečuměj na Kanadskej bullshit, right? Dá se říct, že tenhle film nepotřeboval mou plnou pozornost, stále jsem se orientovala, přestože sem půlku filmu pravidelně po pěti minutách hibernovala na gauči. Určitě to znáte, když usnete u divnýho filmu a ten se vám promísí do snu, kterej se vám zdá v těch pěti minutách. Tim se z toho pro mně stala dost nechutná věc, u který sem se sice neposrala, ale rozhodně sem z toho nebyla v pohodě. Jasně vim, že to neni zásluha štábu, ale mejch hemisfér. Já jenom vim, co sem viděla.) Samozřejmě Vám tímto nechci nijak naznačovat, aby jste si to pouštěli. Je to typická Kanadská mrdka s mírně znepokojivym fotrem, u kterýho nevíte, jestli to dělá schválně, nebo jenom hraje jak moje matka!!!(15.6.2013)