poster

Songcatcher

Drama / Hudební

USA, 2000, 105 min

 • Pepinec
  ****

  Tenhle film je na jednu stranu stejný jako já v šesté třídě, kdy jsem si myslel, že se mou Verča chodí, protože mi při matice odepsala na psaníčko - naivní a směšný. Na druhou stranu má ale i svoje kouzlo a jedinečnost, protože objevit krásu tradičních kultur lidí ukrytých vprostřed hor je pro člověka stejně přínosné, jako zjistit, že Verča není jediná holka ve třídě. (Takaka, NZ)(19.7.2014)

 • JimJam
  *****

  Možná je moje hodnocení trochu ovlivněno tím, že mě dlouhodobě zajímá irská a skotská hudba, která má stejné kořeny jako hudba Appalačských hor. Navíc se film odehrával v překrásném prostředí, které v americkém filmu není moc k vidění. Aidan Quinn i Janet McTeer táhli celý film a zasloužili by si minimálně Oscara.(1.12.2014)

 • T2

  Rozpočet $1,8miliónaTržby USA $3,059,834Tržby Celosvetovo $3,171,273(15.3.2010)

 • VenDulin85
  *****

  V Songcatcher by v podstatě ani nemusel být žáden děj, stačilo by, kdyby profesorka z města chodila v horách od chalupy k chalupě a poslouchala písničky, které se tam zatoulaly ze Skotska a staré Anglie spolu s přistěhovalci. I tak děj, který je tu nabídnut, neurazí a místy hodně pobaví... ... ... ... ... To je zajímavé, jak dokoukáte film, jehož hlavním námětem je hudba a máte naprosto vykradený slovník, protože byste komentář radši odbroukali... za 5*, dobrou.(21.3.2016)

 • vandalka
  *****

  Výborná záležitost pro každého, koho alespoň trochu oslovuje lidová hudba z Appalačského pohoří :) Staré anglické lidovky, které během staletí domácké produkce v drsném horském prostředí doznaly určitých změn v intonaci a odrážejí tak lépe rozpoložení a životní styl místních a prolínají se jejich každodenním životem, jsou prostě fantastické a ve filmu jich zaslechneme řadu. Neučesaně - přesně tak, jak asi dříve probíhal sběr v terénu. Horší už to je, když začne zpívat jinak skvělý Aidan Quinn - nezapře, že do těch hor prostě nepatří.. Jinak ale film můžu doporučit všem, jež se rádi podívají na výsek života městské akademičky, která uteče do hor a je nucena čelit manýrům "neotesaných horalů", místnímu zpátečnictví, divé zvěři, neustálému mávání flintou, a zároveň má i možnost propadnout kouzlu pospolitosti a jisté čistoty a původnosti nejen písní, ale i lidské duše. Mně se to líbilo moc!(16.3.2009)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace