Nevinnost

Innocence

Drama / Mysteriózní

Francie / Belgie / Velká Británie, 2004, 115 min

• RonaMidu

než jsem zjistila,že jsem si nepustila titulky,uběhla skoro čtvrtina filmu :-),ale moc to nevylepšily....ke všemu mi hodně vadily příliš dlouhé záběry,většinou nezajímavých obrazů(9.7.2016)

• NinadeL

Už dlouho mi žádný film nedal tak zabrat jako tento osobitý přepis Wedekinda Lucile Hadzihalilovic. Sice v tomto případě platí cca takové pravidlo, jakože kdo přežil první půl hodinu má vyhráno, protože až po té mezi ty holčičky přichází i několik dospělých postav hraných skutečnými herečkami, ale moje čtení komplikovala především předchozí znalost jiného přepisu stejné předlohy The Fine Art of Love: Mine Ha-Ha. A pakliže bych měla volit verzi filmově přijatelnější, tak by to byla ta druhá, protože dospívání je mi přeci jenom bližší než dětství. Nicméně oceňuji dva tak diametrálně odlišné přístupy k jedné látce.(8.1.2014)

• Mahalik

Předškolní Hitlermädchen pobíhají v kalhotkách po lese, mají roztomilý stuhy ve vlasech, skákají přes švihadlo, pak tančí balet, aby následně byly vykopnuty do života__ Hmm, od francouzské kinematografie čekám vždycky pecku. Innocence je sice pecka, ale totálně červivá a pro dost trpělivé diváky. Příběh mi přišel mysteriózní až až (což je vždycky plus..), ale popravdě sledovat bandu holčiček, které jsou v jednom kuse nahý, zrovna nepřispívá k lahodný atmosféře á la Amélie z Montmartru. Klaním se k Bohu alespoň za to, že byla obsazena Marion Cotillard, která je opět skvostná a film tahá dost nahoru. Hudba taky na jedničku, ale prostě jako celek to vůbec nedrží pohromadě. Člověka to akorát rozladí, že nedokáže pochopit tak primitivní dějovou linku...Strašná škoda...(15.2.2009)

Expect unexpected. Innocence je predovšetkým štúdiom. Štúdiom źivota mladých dievčat a obdobia, v ktorom postupne prestávajú byť nevinnými, bezbrannými deťmi. Príbeh prakticky vo filme chýba a dianie sa zameriava na "všedné" udalosti, ktorým sa dievčatá na tejto zvláštnej škole venujú. Všedné v úvodzovkách preto, že ikeď hodiny tanca, štúdium biológie, či nevinné hry v parku síce skutočne niesú ničím nevšedným, no z dôvodu absencie naratívneho príbehu divák netuší čo i len to, aký je vlastne účel tejto skoly, kde je všetko obmedzené prísnymi pravidlami a opustiť areál školy obohnaný vysokým plotom je podmienený trestom doživotného ślúženia v tejto škole. Film je preto aj veľmi mysteriózny. Do školy je privezená malá truhla, v ktorej sa ukrýva dievčatko. Nový člen školy. Tak ako tomu však nerozumejú oni, nerozumie ani divák, pretože hlavnými protagonistmi sú práve oné deti a divák je obmedzený tým, čo mu detská myseľ ponúkne. Informácií divák dostáva naozaj máličko, prostredníctvom pár viet, čí scén a môže len tušiť kde a v akej dobe sa film odohráva. Mysterióznosť je silno umocnéná zvukovou (hudba takmer chýba) a vizuálnou stránkou. Film je zložený prevažne zo statických obrazov , ktoré sú podfarbené temnými zvukmi, čo často krát navodzuje až tiesnivú atmosféru. Po tejto stránke sa film nedá neprirovnať k tvorbe Davida Lyncha, dokonca sa tu nachádza scéna, ktorá divákom dá spomenúť na úžasný Mulholland Drive. Detaily prezradzovať samozrejme nebuďem, a každému odporúčam si tento jediňečný film zohnať. Perlička na záver, režisérka Lucile Hadzihalilovic je manželkou kontroverzného režiséra Gaspara Noeho. (9/10)(21.11.2008)

• Terva

Nějak jsem nerozumněl tomu, co tím chtějí tvůrci vyjádřit. Ale dokoukal jsem to.(23.3.2012)