poster

Nevinnost

 • Francie

  Innocence

Drama / Mysteriózní

Francie / Belgie / Velká Británie, 2004, 115 min

 • RonaMidu
  *

  než jsem zjistila,že jsem si nepustila titulky,uběhla skoro čtvrtina filmu :-),ale moc to nevylepšily....ke všemu mi hodně vadily příliš dlouhé záběry,většinou nezajímavých obrazů(9.7.2016)

 • NinadeL
  **

  Už dlouho mi žádný film nedal tak zabrat jako tento osobitý přepis Wedekinda Lucile Hadzihalilovic. Sice v tomto případě platí cca takové pravidlo, jakože kdo přežil první půl hodinu má vyhráno, protože až po té mezi ty holčičky přichází i několik dospělých postav hraných skutečnými herečkami, ale moje čtení komplikovala především předchozí znalost jiného přepisu stejné předlohy The Fine Art of Love: Mine Ha-Ha. A pakliže bych měla volit verzi filmově přijatelnější, tak by to byla ta druhá, protože dospívání je mi přeci jenom bližší než dětství. Nicméně oceňuji dva tak diametrálně odlišné přístupy k jedné látce.(8.1.2014)

 • Mahalik
  **

  Předškolní Hitlermädchen pobíhají v kalhotkách po lese, mají roztomilý stuhy ve vlasech, skákají přes švihadlo, pak tančí balet, aby následně byly vykopnuty do života__ Hmm, od francouzské kinematografie čekám vždycky pecku. Innocence je sice pecka, ale totálně červivá a pro dost trpělivé diváky. Příběh mi přišel mysteriózní až až (což je vždycky plus..), ale popravdě sledovat bandu holčiček, které jsou v jednom kuse nahý, zrovna nepřispívá k lahodný atmosféře á la Amélie z Montmartru. Klaním se k Bohu alespoň za to, že byla obsazena Marion Cotillard, která je opět skvostná a film tahá dost nahoru. Hudba taky na jedničku, ale prostě jako celek to vůbec nedrží pohromadě. Člověka to akorát rozladí, že nedokáže pochopit tak primitivní dějovou linku...Strašná škoda...(15.2.2009)

 • kitano
  *****

  Expect unexpected. Innocence je predovšetkým štúdiom. Štúdiom źivota mladých dievčat a obdobia, v ktorom postupne prestávajú byť nevinnými, bezbrannými deťmi. Príbeh prakticky vo filme chýba a dianie sa zameriava na "všedné" udalosti, ktorým sa dievčatá na tejto zvláštnej škole venujú. Všedné v úvodzovkách preto, že ikeď hodiny tanca, štúdium biológie, či nevinné hry v parku síce skutočne niesú ničím nevšedným, no z dôvodu absencie naratívneho príbehu divák netuší čo i len to, aký je vlastne účel tejto skoly, kde je všetko obmedzené prísnymi pravidlami a opustiť areál školy obohnaný vysokým plotom je podmienený trestom doživotného ślúženia v tejto škole. Film je preto aj veľmi mysteriózny. Do školy je privezená malá truhla, v ktorej sa ukrýva dievčatko. Nový člen školy. Tak ako tomu však nerozumejú oni, nerozumie ani divák, pretože hlavnými protagonistmi sú práve oné deti a divák je obmedzený tým, čo mu detská myseľ ponúkne. Informácií divák dostáva naozaj máličko, prostredníctvom pár viet, čí scén a môže len tušiť kde a v akej dobe sa film odohráva. Mysterióznosť je silno umocnéná zvukovou (hudba takmer chýba) a vizuálnou stránkou. Film je zložený prevažne zo statických obrazov , ktoré sú podfarbené temnými zvukmi, čo často krát navodzuje až tiesnivú atmosféru. Po tejto stránke sa film nedá neprirovnať k tvorbe Davida Lyncha, dokonca sa tu nachádza scéna, ktorá divákom dá spomenúť na úžasný Mulholland Drive. Detaily prezradzovať samozrejme nebuďem, a každému odporúčam si tento jediňečný film zohnať. Perlička na záver, režisérka Lucile Hadzihalilovic je manželkou kontroverzného režiséra Gaspara Noeho. (9/10)(21.11.2008)

 • Terva
  **

  Nějak jsem nerozumněl tomu, co tím chtějí tvůrci vyjádřit. Ale dokoukal jsem to.(23.3.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace