Nevinnost

Innocence

Drama / Mysteriózní

Francie / Belgie / Velká Británie, 2004, 115 min

• Mahalik

Předškolní Hitlermädchen pobíhají v kalhotkách po lese, mají roztomilý stuhy ve vlasech, skákají přes švihadlo, pak tančí balet, aby následně byly vykopnuty do života__ Hmm, od francouzské kinematografie čekám vždycky pecku. Innocence je sice pecka, ale totálně červivá a pro dost trpělivé diváky. Příběh mi přišel mysteriózní až až (což je vždycky plus..), ale popravdě sledovat bandu holčiček, které jsou v jednom kuse nahý, zrovna nepřispívá k lahodný atmosféře á la Amélie z Montmartru. Klaním se k Bohu alespoň za to, že byla obsazena Marion Cotillard, která je opět skvostná a film tahá dost nahoru. Hudba taky na jedničku, ale prostě jako celek to vůbec nedrží pohromadě. Člověka to akorát rozladí, že nedokáže pochopit tak primitivní dějovou linku...Strašná škoda...(15.2.2009)

Nebudu lhat. Prvni pulhodinka by se idealne hodila jako promo video urceneho pro nemeckou pedofilni klientelu. Kdo ovsem prekousne tento pro 'normalniho' cloveka na pokraji mravni unosnosnosti balancujici zacatek, musi byt postupne zakonite vtazen do uchvatneho mystery sveta tajemne baletni skoly za velkou zdi. Cim vice se film blizil konci, tim napjateji jsem ocekaval, co ze to po absolvovani drilu mlade absolventky ceka. Asi nebudu jediny koho konec prekvapil... deformace zpusobena dnesnim trendem krve a utrpeni nakonec nepotvrdila ocekavani znasilneni, prodani do sexualniho otroctvi ci nuceneho vyseku. konec vice nez netypicky, presto neohrozil patou * ;)(2.3.2009)

• dogma97

Jalová, primitivní, dokola se opakující symbolika (zvířata v kleci, motýli na špendlíku, housenka, had svlékající kůži, motýlí tanec, motýli to dělají...), nesmyslně dlouhé statické záběry (děvčátka se mrcasí u tyče, některé se při tom šťourají v nose, jedna po druhé odcvičí svoji sestavu, pak znovu jedna po druhé odcvičí trochu jinou sestavu - vše v jediném záběru, holt velké umění...). Mysteriózní atmosféra? Jistě, a jak vynalézavě - živé dítě v rakvi, kulhající úča v ponurém baráku, tajné chodby... A teď jsem tě dostala, stereotypně uvažující diváku! Trefný komentář: PartyzanFilm.(16.4.2017)

• NinadeL

Už dlouho mi žádný film nedal tak zabrat jako tento osobitý přepis Wedekinda Lucile Hadzihalilovic. Sice v tomto případě platí cca takové pravidlo, jakože kdo přežil první půl hodinu má vyhráno, protože až po té mezi ty holčičky přichází i několik dospělých postav hraných skutečnými herečkami, ale moje čtení komplikovala především předchozí znalost jiného přepisu stejné předlohy The Fine Art of Love: Mine Ha-Ha. A pakliže bych měla volit verzi filmově přijatelnější, tak by to byla ta druhá, protože dospívání je mi přeci jenom bližší než dětství. Nicméně oceňuji dva tak diametrálně odlišné přístupy k jedné látce.(8.1.2014)

• honajz2

Jsem celkem zklamaný. Hadžihalilović opět vytvořila tajemnou atmosféru (i když mám dojem, že má sklony k pedofilii - natočila dva filmy a v obou jsou většinu času polonahá malá děcka), ale problém Nevinnosti je v tom, že je moc dlouhá. Mít to 80 minut jako má její druhý film Evolution, bylo by to lepší, jelikož je tady mnoho buď zbytečných, nebo zbytečně dlouhých záběrů. Mě nakonec i zklamal ten příběh, jelikož atmosféru to má vystavenou dobře, bohužel ten příběh, ačkoli je servírovaný dost složitě, je takový jednoduchý, přitom s takovou atmosférou klidně mohl vzniknout film jako Piknik na Hanging Rock (ale na atmosféru Pikniku by Nevinnost fakt neměla, ani kdyby se povedla víc. Chvílemi to dokonce působí i jako lynchovina, ale ten příběh prostě není nic extra, jenom je to dost složitě vyprávěný. Taky mi vadilo, že se nijak víc neřešil ten útěk a navíc, je tady tolik znaků, které víc rozvést a mohlo by z toho být něco fakt zajímavého, ale to by to zase bylo úplně o něčem jiném, než to být má... No jo, asi jsem neměl moc věřit tomu, že to bude něco ve stylu Pikniku na Hanging Rock. 2*(16.4.2019)